Jump to content

Ljudi, planiraju psetocid!


cali

Recommended Posts

Stranu na šalu, ne znam da li ste čuli ovih dana da vlasnici pasa protestuju zbog godišnje takse od 30.000RSD na opasne pse. Ono što me je najviše začudilo je spisak tih "opasnih pasa": pitbul terijeri, bul terijeri, mini bul terijeri, američki stafordi i njihovi mešanci.

Nisam neki veliki mag za pse ali koliko sam upućen šar pei, rot, doga, dalmatinac i vučjak su takođe opasni psi ako se ne dresiraju na vreme, ili još gore, budu maltretirani od malih nogu.

Više informacija na sajtu Novosti:

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:355809-Taksa-za-opasne-pse

Šta vi mislite o ovoj taksi?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Исто што мислим и о галеникиној првој помоћи, дефинисаном периоду за зимске гуме где је пола дана 25 степени, такси од 60 000 кинти месечно за истицање фирме или поскупљењу карата за превоз:)

Што се тиче листе, то су ''стандардни опасни пси'' плус можда доберман, никад нисам чуо да су ови које си ти додао опасни, чак ни у вицу, као меме или у колоквијалном говору. А ако их малтретираш, па и пекинезери ће да гризу за ноге све што стигну и да мрзе цео свет и да буду збуњени... Ваљда се мисли на опасне по дефаулту. Није да сам претерано упућен постоје ли дефаултно опасни пси, али ''у народу'' фигурирају ове врсте што су на листи.

Мислим да су хтели и на егзотику да ставе неку сулуду таксу, али није им прошло, ако се не варам. Остало је на томе да пријавиш животињу у министарству.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па да, то се онда решава другачије, ако је стварно опасан пас (у то нећу да улазим јер се не разумем, знам само неке колоквијалне трипове), онда га треба забранити скроз. Ако може да се реши на други начин, онда се и реши - рецимо, блабла закон предвиђа да пас блабла носи корпу бла и то је то. Такса је стварно ретардиран концепт како год да погледаш. Али свима је јасно зашто се код нас уводе таксе:)

Овако стварно испада да ти платиш и онда имаш право да поседујеш лајабилити.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Управо. Кретенски је што је такса, а не нека санкција. Једно је ако се уведе да онај ко носи плаве бермуде, биће кажњен са сто евра јер су забрањене, а сасвим друго ''власници плавих бермуда плаћаће месечну таксу у износу од две иљаде динара''. Оно, није забрањено, ал плаћај таксу лол, не кажњавамо те него јебига, такса. Лепо реци не смеју да се носе плаве бермуде, јебига, тешког срца ћу их бацити у ђубре уз одмахивање главом у неверици због неконтања закона, ал знам да је то закон. Али не узимају се тако паре, паре се узимају тако што људима нешто дозволиш, а онда их јебеш на основу тога што си им дозволио:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Управо. Кретенски је што је такса, а не нека санкција. Једно је ако се уведе да онај ко носи плаве бермуде, биће кажњен са сто евра јер су забрањене, а сасвим друго ''власници плавих бермуда плаћаће месечну таксу у износу од две иљаде динара''. Оно, није забрањено, ал плаћај таксу лол, не кажњавамо те него јебига, такса. Лепо реци не смеју да се носе плаве бермуде, јебига, тешког срца ћу их бацити у ђубре уз одмахивање главом у неверици због неконтања закона, ал знам да је то закон. Али не узимају се тако паре, паре се узимају тако што људима нешто дозволиш, а онда их јебеш на основу тога што си им дозволио:)

Fixed.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

мислим да треба дебело опорезовати свакога ко држи четвороножну животињу на гајби. исто тако мислим да би то требало да буде директно наменски порез, тј. да иде у касу из које би се финансирали шинтери, азили, крематоријуми, вакцине и сл.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

мислим да треба дебело опорезовати свакога ко држи четвороножну животињу на гајби. исто тако мислим да би то требало да буде директно наменски порез, тј. да иде у касу из које би се финансирали шинтери, азили, крематоријуми, вакцине и сл.

Не видим зашто би то било толико тоталитарно. Зашто би опорезовао било кога ко држи живуљку која не врши никакав утицај нити рад на остале у комуни. Сад ја имам морско прасе и неко ме опорезује, нек ми пуше курац.

Или куче које једе код мене на гајби, не лаје, не уједа људе около, не смрди, покупим за њим кад се искења. Шта ту има ко да опорезује. Добро што немам више кактус један што сам имао, потенцијално боде људе, треба лупити таксу.

Узми направи закон да не смеју да се држе бултеријери, ако су опасни и то је то. Ово је чист кретенизам.

ти спадаш у категорију власника егзотичне животиње.

:)

Наравно, та категорија фактички не говори ништа и не значи ништа, али не сумњам да ће наћи неки разлог да она постане битна због нечег. Можда порез на луксуз, оно, хех деране, откуд ти паре за ту твоју егзотичну животињу од сто евра, дај мало и нама лол.

На срећу, то им није прошло, па тако сада треба само пријавити министарству животињу ако је на ЦИТЕС листи и то је то.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

мислим да треба дебело опорезовати свакога ко држи четвороножну животињу на гајби. исто тако мислим да би то требало да буде директно наменски порез, тј. да иде у касу из које би се финансирали шинтери, азили, крематоријуми, вакцине и сл.

drale,jel ovo trol?

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

имам одређен лични став, који не мора нужно да буде исправан из туђег уга. наиме, сматрам да не треба држати животињу у стану. и због животиње и због човека. тај став бих могао дуго, одлучно и врло аргументовано да браним.

"терапеутско деловање"? направи децу.

животиње треба да се држе у башти, дворишту (ван куће), по мени. и баш мислим све животиње, укључујући и твоју змију. изађи ујутро до њене јазбине и измази се с њом.

пошто нисам фашиста, решићемо то порезима.

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

мислим да треба дебело опорезовати свакога ко држи четвороножну животињу на гајби. исто тако мислим да би то требало да буде директно наменски порез, тј. да иде у касу из које би се финансирали шинтери, азили, крематоријуми, вакцине и сл.

kako cetvoronozna zivotinja koja zivi u necijoj kuci utice na tebe? Ja bi recimo oporezovao ljude na glupost i dao im da namenski nose uzde kad vec gledaju samo ispred sebe.

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Исто што мислим и о галеникиној првој помоћи, дефинисаном периоду за зимске гуме где је пола дана 25 степени, такси од 60 000 кинти месечно за истицање фирме или поскупљењу карата за превоз:)

Што се тиче листе, то су ''стандардни опасни пси'' плус можда доберман, никад нисам чуо да су ови које си ти додао опасни, чак ни у вицу, као меме или у колоквијалном говору. А ако их малтретираш, па и пекинезери ће да гризу за ноге све што стигну и да мрзе цео свет и да буду збуњени... Ваљда се мисли на опасне по дефаулту. Није да сам претерано упућен постоје ли дефаултно опасни пси, али ''у народу'' фигурирају ове врсте што су на листи.

Мислим да су хтели и на егзотику да ставе неку сулуду таксу, али није им прошло, ако се не варам. Остало је на томе да пријавиш животињу у министарству.

Verovatno zato sto nikada nisi psa imao niti se interesovao za iste.

Staford je recimo pas koji mnogo voli coveka ali je prgav prema drugim psima.

Dalmatinac je prgav prema svima, nekad cak i ukucanima.

To su im opste poznate karakterne crte i statisticki su tacne.

To sto se tice velicine pasa, zato postoje kategorije. Mali srednji veliki psi. Pa mali moze da bude prgav koliko hoce.

Inace dovoljno bi bilo da se sprovodi zakon koji je donet jos za vreme milosevica ja mislim, a to je da svi psi moraju imati povodac i brnjicu i nikakvih problema ne bi bilo.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

nikakvih problema nema ni sada, ovo što su kroz novine hajpovali i pripremali (psi ujedaju decu bla bla bla) je na nivou statističke greške po učestalosti, i tako može da se odradi kampanja protiv xy stvari koje bismo mogli da okrivimo zato što je njihova zloupotreba dovela do povrede.

taksa je harač klasičan, naravno.

Link to comment
Share on other sites

имам одређен лични став, који не мора нужно да буде исправан из туђег уга. наиме, сматрам да не треба држати животињу у стану. и због животиње и због човека. тај став бих могао дуго, одлучно и врло аргументовано да браним.

"терапеутско деловање"? направи децу.

животиње треба да се држе у башти, дворишту (ван куће), по мени. и баш мислим све животиње, укључујући и твоју змију. изађи ујутро до њене јазбине и измази се с њом.

пошто нисам фашиста, решићемо то порезима.

:)

Што се моје змије тиче, њу сам и узео зато што је болид по том питању. Изричито се мора пазити да је не ставиш у превелики тераријум нпр. Живи на јако малом простору и не креће се скоро уопште. Такође, њени ментални и свесни капацитети су јако, јако мали, за разлику од рецимо сисара, тако да је то потпуно друга прича што се тиче окружења и блеје. Друга ставка је време и бридинг, није исто држати вука у стану и далматинца. Мада ја лично куче не бих држао у стану, па макар то била и чивава, али добро, то је неки мој трип.

Моја змија би напољу цркла за дан. Од услова, од паразита, од бактерија и вируса. Цркла би исто тако и да је превезеш у Африку. НЕ ПОСТОЈИ други начин да та змија преживи од овог који јој ја омогућавам.

Може се сад рећи да сам индиректно подржао ''деферализацију'' животиња, али то је нека друга прича. Краљевски питон у одгајивачкој понуди је животиња која без човека не може да преживи и то је чињеница. И не само без човека, него ни са човеком ако је напољу. Ко што рекох, то можда јесте франкенштајновски, али је просто тако. И кад је ВЕЋ тако, и кад се та змија (конкретно ова моја) РОДИЛА ТАКВА, не видим да је неки претеран грех што сам је ја узео. У много бољим је условима него у одгајивачници, а цркла би у било којим другим условима, без мене.

Да не буде офф, исто ово мислим и о псима. Не мислим ако је у питању неко повелико куче које трчи около, али мислим да је далматинац као такав исто хепи у стану и на некој нон-стоп ливади. Иако ми се лично не свиђа цела идеја о твиковању раса паса, па се онда добија онај енглески булдог кога боли глава и боле га ноге цео живот или онај ушати теријер коме се сјебавају очи јер му уши притискају неке капиларе, а све зато да би деци био сладак. Али кад су већ такви, није ми геј неки Авериџ Џо који тог пса узео. Не волим како третирају животиње у кланицама, па се растурам од шницли.

Inace dovoljno bi bilo da se sprovodi zakon koji je donet jos za vreme milosevica ja mislim, a to je da svi psi moraju imati povodac i brnjicu i nikakvih problema ne bi bilo.

Па то и кажем, ово је чист харач, МОРАШ да плаћаш, а не зајебеш нешто ПА ОНДА ПЛАЋАШ. Класична форма харачарења.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

nikakvih problema nema ni sada, ovo što su kroz novine hajpovali i pripremali (psi ujedaju decu bla bla bla) je na nivou statističke greške po učestalosti, i tako može da se odradi kampanja protiv xy stvari koje bismo mogli da okrivimo zato što je njihova zloupotreba dovela do povrede.

taksa je harač klasičan, naravno.

Pa ima, masa ljudi seta psa bez povodca, a kamoli brnjice.

Ne sreces to toliko jer nemas psa, a vecini "kucnih" pasa je zanimljiv uglavnom drugi pas.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

kako cetvoronozna zivotinja koja zivi u necijoj kuci utice na tebe?

како не утиче на мене? срећем је у лифту, ходнику, парку, улици, 90% власника изводи куце да кењају тамо где се деца играју. утиче на мене, а требало би да утиче на власника, рекао бих.

Моја змија би напољу цркла за дан.

то значи да си је отео из њеног хабитата, присилио на затвор свог дома.

животиње и људи су последњи пут делили хабитат у каменом добу (понегде и покадкад и до средњег века), али то су обично биле животиње од којих је зависила њихова егзистенција. дворови су имали куце и маце, јер су били најдекадентнији у сваком времену.

човек и животиња су прављени да живе једни поред других, а не једни са другима.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Нисам, пазарио сам је од лика, њен хабитат је била кутија доста гејија од тераријума у коме је сада, а њени мама, тата, баба деда итд. су исто били по таквим кутијама. Ја их у те кутије нисам стављао, нити сам их ловио по Африци. Али човечанство јесте. Тренутна ситуација је таква да имамо краљевске питоне из одгоја и краљевске питоне из африке који везе једни с другима немају, услед бридинга. То је можда тужно само по себи, али ја никог нисам отео, можеш рећи да сам мали зупчаник у томе (ко што сам ти и написао), као што сам и зупчаник у месној индустрији јер једем месо, али ово што пишеш просто није тачно. Индивидуа коју ја имам кући је за ту кућу онолико колико и ја.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...