Jump to content

NBA 2011/2012


moyo

Recommended Posts

ne znam, gledao sam ovu celu, kao i veliki broj tekmi ove i prošle sezone, i dok sam prošle mislio da će da usledi jedna nova era NBA lige sa zanimljivim tekmama, toliko sam se smorio posle ove

Sve je u gudri i snazi, sa ponekom naznakom skilla.

Lebron je juče šutnuo 4 puta u prvom poluvremenu, traljavo je izvodio bacanja i bio je kao kurac do poslednje četvrtine, a već se u trećoj videlo da Boston gubi. Lebron koji prvu asistenciju ostvaruje pred kraj, ne daje Chalmersu loptu 3x na otvoren šut, i još mu prigovara posle jedne odbrane. Batije pogađa celu sezonu i plejof, ali skoro nikad ne dobije loptu kad treba. Takođe, Majami je dobio isključivo zbog Bosha, a nimalo zbog Lebrona i Vejda, koji previše lopti troše.

Rondo ima dosta asistencija, ali dečko daje tako debilne lopte kad treba, i bukvalno ono što Boston gubi, gubi zbog njegovog glupiranja. Takođe, da ne govorimo da je očajan šuter, koga protivnici brane na 2 metra, i koji ima otvoren šut kad god hoće.

Doc Rivers koji kenja Bassu u trećoj četvrtini posle jedne loše odbrane, a ne sme da prisere Rondu ili Pirsu na katastrofalnoj igri, gomilom izgubljenih lopti i očajnoj odbrani. Pirs je pravo najgluplje faulove koje postoje, da je to katastrofalno. Bass je za celo drugo poluvreme dobio jednu loptu, i to je pogodio ako se ne varam, i završio sa 16 poena. Ostatak Bostona osim KG-a kao penzioneri, Pirs se izdrkava, Alen šutira na silu kad se odigra cela akcija za njega i tu je još kao i uspešan

Mogu ja ovako da pišem i o prošlim tekmama svih živih timova, ali generalno, ili ja previše gotivim Evropljane pa ne volim NBA igru, ili NBA stagnira samo tako.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Mogu ja ovako da pišem i o prošlim tekmama svih živih timova, ali generalno, ili ja previše gotivim Evropljane pa ne volim NBA igru, ili NBA stagnira samo tako.

bas tako Peki, evropska kosarka zakon

meni je uzasno zanimljivo da gledam dobru odbranu,igrace kako se krecu bez lopte itd itd Lepo je jednom dulio rekao da je milina gledati Aleksa Marica kako se krece pod kosem,bez lopte i tako to,i meni je to stvarno zanimljivo,a ne da gledam jebene crncuge kako se zatrce na kos,ukopaju se u mestu,skok sut i pocepaju mrezicu

Duda je nedavno dao jedan intervju u kojem je pricao kako je najveca greska kod pik'n'rola sto se ostali igraci ne trude da ucestvuju u akciji,i da ga zbog tog "automatizma" treba zabraniti u mladjim kategorijama jer je svim igracima potrebna sportska inteligencija

zamisli jadnog malog camugu kako treba da zapravo nauci nesto,a ne da ubacuje u kos i skace do iznemoglosti

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

ma ok to, nego gomila bezvoljnosti kod jednih i drugih u odlučujućoj tekmi za finale

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ja nba gledam samo zato sto ne znam de da nadjem evropski basket. Da mogu da skinem ko covek tekme kad mi se gleda i da uzivam, a ne da jurim strimove. Mislim iovako vise svrsavam na skolski pik en rol nego na neko divljacke zakucavanje, ali jbga na ovo prvo retko mogu da naletim.

Link to comment
Share on other sites

Вероватно се не разумем, ал мало ми је претерано толико кењање о европском баскету. Сигурно да се у Европи више полаже на тактику и добру одбрану, него у Америци, али томе је крив и систем такмичења. НБА је комерцијализован доста и има прегшт утакмица, па су навикли да играју доста лежерније. Скоро сваки меч има неке лудачке преокрете од -15 до +10 фазон. У Европи ако губиш 15 разлике поз воз. Даље, НБА играчи су далеко скилованији од европских у том сегменту не могу да парирају. Реално, скоро све што вреди у Европи одлази у НБА, није то само због новца.

Скоро ми другар рече у фазону да би по европским правилима нека јача европска екипа добила неки од просечних НБА тимова. Реално мислим да бих их по европским правилима центри напунили само тако, јер би могли да кампују у рекету, итд.

Пошто наших нема, навијаћу вероватно за Амере на ОИ и поново ће освојити, тако што ће победити све по 20 разлике.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

@Rebel

Pa ima i u Evropskoj kosarci 3 sekunde u reketu :) E sad mozda si mislio na 3 sekunde u reketu u odbrani sto se sudi u NBA ali to ne moze da se poveze sa tim sto si napisao.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Вероватно се не разумем, ал мало ми је претерано толико кењање о европском баскету. Сигурно да се у Европи више полаже на тактику и добру одбрану, него у Америци, али томе је крив и систем такмичења. НБА је комерцијализован доста и има прегшт утакмица, па су навикли да играју доста лежерније. Скоро сваки меч има неке лудачке преокрете од -15 до +10 фазон. У Европи ако губиш 15 разлике поз воз. Даље, НБА играчи су далеко скилованији од европских у том сегменту не могу да парирају. Реално, скоро све што вреди у Европи одлази у НБА, није то само због новца.

Скоро ми другар рече у фазону да би по европским правилима нека јача европска екипа добила неки од просечних НБА тимова. Реално мислим да бих их по европским правилима центри напунили само тако, јер би могли да кампују у рекету, итд.

Пошто наших нема, навијаћу вероватно за Амере на ОИ и поново ће освојити, тако што ће победити све по 20 разлике.

nije kriv sistem takmicenja nego sistem vrednosti da kazemo :) u NBA se ne ceni odbrana uopste :) i statistika je bog :) nba igraci su jedino skolovaniji u igri 1 na 1 :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Smorio se sad na poslu i setim se da je danas tekma i odma mi se popravi raspolozenje \o/ Sto se ne igra finale na recimo 9 dobijenih da imam da gledam dok ne stignem kuci? :D

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

JE BI MUSAVOG LEBRONA

JE BI

JEBI

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

koje su mudonje ovi iz hita. Prva cetvrtina svi sutiraju svi ubadaju, poslednja cetvrtina samo gledaju kome da uvale loptu, a niko je nece. I dalje mi nije jasno kako jbni durant nije dobio mvp titulu. Al neka, bice mvp finala. Cak je i westbrook kolko tolko pametno odigrao na kraju

Link to comment
Share on other sites

Inace povodom 20 godina od Dream Team-a napravljen dokumentarac o istom. Emituje se danas na NBA TV. Bice verovatno vrlo uskoro na torentima. Vec smo diskutovali o tome, jebooote najezio sam se dok sam gledao trailer

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...