Jump to content

Pitalice iz Igrica


dvnityCker

Recommended Posts

Prvi put igra traži od igrača da ubaci disk #22, pa zatim disk #36 i na kraju disk #144 (kao što i piše na slici diskete koju sam okačio).

Guybrush tu odustaje i kaže "I guess I can't go down there. I'll just have to skip that part of the game."

MI1_Stumpjoke.png

Inače, ovu foru su izbacili iz verzija sa CD-om i iz rimejka, pošto jelte nisu diskete u pitanju. :D

Sleeeedeće pitanje, koje je potpuno u fazonu pogodi igru:

Jedan od pirata u prvom delu Manki Ajlenda nosi bedž na kom piše "Ask me about Loom." (još jedna Lucas avantura)

U trećem delu, isti pirat je mrtav i pored njega se nalazi drugi bedž. Šta piše na tom bedžu.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Ask me about Grim Fandango.

Evo laganica, u kojoj igri možete videti duel Raw Messiahs - Violent Desire?

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Лол који тон... Зен, укључи зен Душане.

Трупси:

Па виш да типа увек један лик зна одговор на једно питање, па онда не зна на следеће:) Тако да је то океј, ја сам одговорио типа двапут, а сва питања сам видео... За пола питања нисам знао ни кад су се одговорила, што је кул. Доћи ће и на тебе ред само ако пратиш:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ахахах па дај бре:)

добро, деус екс игра, мистер но стрип:)

Питање:

Bitmap brothers, познати по својим играма пуним живине, направили су само једну стратегију, под именом којим?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa ne ono, sve igre sa ove strane su bar iz devedesetih... A i nijedna nije opskurni naslov, stvarno su sve bile beskonačno igrane.

Pritom se ja i ne trudim da uvalim kurčinu ljudima, nego da prenesem neke momente koji su meni ostali do jaja u pamćenju i tako mlađe naraštaje podučim o nekim genijalnim igrama koje možda nisu igrali, a odrtavele starce (kao šta sam i ja sam) podsetim na srećnija vremena. :D I ne samo to, nego sam poslednja dva pitanja formirao kao zagonetke (pošto su zagonetke i fora u avanturama kakav je Monkey Island), koje su mogle da se reše (ok. posle hintova za prvu) i bez da se ljudi sećaju. :)

Odgovor: Z

Pitanje: U kojoj LucasArts avanturi glavni lik (jedan od njih, zapravo) na kraju kaže da je sve ponovo normalno, a onda skontamo da je tok istorije promenjen i kako to skontamo?

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

ш

Pa ne ono, sve igre sa ove strane su bar iz devedesetih... A i nijedna nije opskurni naslov, stvarno su sve bile beskonačno igrane.

Pritom se ja i ne trudim da uvalim kurčinu ljudima, nego da prenesem neke momente koji su meni ostali do jaja u pamćenju i tako mlađe naraštaje podučim o nekim genijalnim igrama koje možda nisu igrali, a odrtavele starce (kao šta sam i ja sam) podsetim na srećnija vremena. :D I ne samo to, nego sam poslednja dva pitanja formirao kao zagonetke (pošto su zagonetke i fora u avanturama kakav je Monkey Island), koje su mogle da se reše (ok. posle hintova za prvu) i bez da se ljudi sećaju. :)

Па знам, зато и кажем, сад што се неко буни, ти поставиш дебилно питање, што би то радио... Све игре овде помињане су, не познате, него брате легендарне, лупам, манки ајланд не може бити опскурна игра никако, па нек је из педес треће...

Друга ствар, оно што је неком опскурно, неком другом није, Бионику није пало на памет да ја и претпсотављам још доста људи, не бисмо знали да бекнемо да је поставио неке хитове од пре пар година, нит имам добар комп, нит ми се свиђају, нит се ложим на то ко пре петнес-дваес година (што је природно), па да пратим све. Знао бих нешто баш оно што би свако знао, али гомилу ствари не бих. И сад ако крену таква питања ја треба да се буним... па не пада ми на памет, наравно. А и мислим да ниједна игра која је прошла кроз квиз није из осамдесетих, мрзи ме да листам, али тај неки фазон...

Људи, пре него што хејтујете, замислите квиз где се постављају питања ко ово претпоследње лексово... Кажем, ја знам три посто одговора досадашњих, верујем и да Бионик зна толико, ако не и више. То што неко одговори не значи да је први стигао, него да је можда једини знао. Прелистајте квиз, па ћете видети да знате вероватно исто колико и било ко други на топику.

Pitanje: U kojoj LucasArts avanturi glavni lik (jedan od njih, zapravo) na kraju kaže da je sve ponovo normalno, a onda skontamo da je tok istorije promenjen i kako to skontamo?

Лош сам са њиховим авантурама, али верујем да знам oво:

day of the tentacle? На крају кад видимо заставу?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Кад мало размислим, сигуран сам да је то, више плејабл ликова, путовање кроз време, обрт на крају... Тако да ћу поставити питање, да не стоји овако празно, а ако сам погрешио, јебига.

ево питање, ово је доста лако за све, контам.

Ако вам повреде пса, он се смањи. Која је ово игра?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ovo ne mogu sad da se setim, al' sam za Speedball znao! :)

i dajte i teža pitanja, šta sad ... ali opet, ne mora da znači da je matora igra pa teško pitanje, uvek može da bude i modernija a da je neko zavučeno, tipa ko daje glas tome i tome i slično.

Link to comment
Share on other sites

Лаки:

Па то и кажем, мислим, Манки ајланд...

Нек поставља ко шта оће, верујем да има довољно играча да здружено покрију све што неко може да постави.

Ево вам хинт:

Бијели газда, бијело куче!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Eh sad ... izretardirao sam jer sam hteo da postavim sledeće pitanje, ali ne mogu da se setim imena igre :)) pa ću ga i postaviti, ali u vidu bonusa:

- Mnogo godina nakon Shadow Dancera, tj. u današnje vreme (pre dve godine), jedan veliki izdavač predstavio je svoju video igru u kojoj je glavni junak policajac, a sidekick mu je takođe pas kojeg ovaj može da šalje u napad i kao ispomoć. Kako se zove ta igra?

To je znači dodatno pitanje, pa ko zna neka odgovori, a ovo glavno za "teranje dalje" neka bude:

- Nabroj najmanje tri video igre koje su se igrale u "PC klincima" na TV Pink sredinom devedesetih (vodio Neša ćelavi, klinci se takmičili na PC-jevima, preteča Sega Mega klinaca)? I opciono, koja igra je služila kao tiebreaker?

Link to comment
Share on other sites

- Nabroj najmanje tri video igre koje su se igrale u "PC klincima" na TV Pink sredinom devedesetih (vodio Neša ćelavi, klinci se takmičili na PC-jevima, preteča Sega Mega klinaca)? I opciono, koja igra je služila kao tiebreaker?

Ja sam igrao Mortal Kombat i neki reli iz izometrijske perspektive, ničeg trećeg se ne sećam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...