Jump to content

Trchanje


asGiM

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa ruku na srce... retko ko tu izdrzi svih 42 treninga da odradi.... ove godine je bilo tipa.. 50tak ljudi na tim pripremama... izdrzalo mozda 5ro. Ja sam odradio sve osim 4 dana jutarnjeg trchanja zbog povrede stopala. A ti "ljudi" koji su sve izdrzali su neke devojke i devojcice uglavnom...ono, kao one igracke koje se navijaju..... trchi ne jebe zivu silu, stane... i ko da nije upravo istrcala 5km nego izgleda ko da je popila 2 kisele vode.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Meni je najfascinantnije bilo u svemu... ne sto sam ja izdrzao... nego sto osim te povrede stopala (za koju sam sam kriv , jer nisam trcao u dobrim patikama), nisam nikakve druge povrede dobio... imao sam upalu misica jako kratko, i generalno osim neke napetosti u misicima non stop, nista mi nije falilo, znaci neko ko je koncipirao i organizovao taj program je znao sta radi bas.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Ali realno, ovo mogu da odrade samo ljudi bez posla. Mislim, nije hejt prema onima koji nemaju posao, nego neko ko radi nema šanse da ovo može da ubaci u bilo koji raspored. Osim da ovaj jutarnji trening nije u 06 a ovaj uveče u 19h i da naravno posle jutarnjeg ne umreš.

Link to comment
Share on other sites

Nije to bio slucaj... ta neka recka je lupljena pre dosta vremena (psssst) :tf:

@ Lucky:

U pravu si... cak i da imas vremena da radis... totalno je zajebano kad si nonstop umoran tad. Tj... ako imas regularno radno vreme, nema shanse... a ako sam organizujes svoje vreme... i tu nema sanse realno posto covek nije ni za sta u tom periodu.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svojevremeno na traci u fitnes centru imao rezim da u 60 minuta uglavim zagrevanje, trcanje i rasterecenje.... Traka na kraju pokaze oko 7km predjenih km i 600 do 700 spaljenih kalorija. To naravno sve zavisi od parametara koje ste na pocetrku uneli na traku (age, weight etc....). sto se samot "trcanja tice, imao sam za toh 60 min 2 intervala sa brzim tempom i 2 sa sporijim pri cemu sam podizao nagib trake, bas kao da se penjem uz brdo sto je do jaja dobra fora jer je tempo sporiji i smiruje chuku ali i dalje iziskuje da misici spaljuju kalorije neprekidno..... na samom kraju uvatim sprint jedno 2 min onako do koske a onda sledi 5 min usporavanja i rasterecenjnja.... posle toga tusiranjac a onda legnete na krevet do zida i dignete noge na bocni zid, oslonite pete na isti i tresete noge da vam se opuste misici a mozete i da "masirate listove i butine" shakama pokretim niz nogu odgore na dole (ka torzou) kako bi vratili nagomilanu krv iz nogu i brze dosli u stanje normale...... osecaj nakon svega je like a boss [:)]

ps: uz ovo sam kombinovao i redukovanu ishranu, puno povrca, voca i tecnosti, bez slatkisa, masti i testa ali ne spartanski mod, grickao se wellness i sl tu i tamo..... final score je 20 i kusur skinutih kg za 4 meseca, naravno to opet zavisi od konstitucije, kolicine sala i tecnosti u salu koje imate nagomilano i licnog bioritma koji kada se razbudi ume prijatno da iznenadi, no opet, ne treba nikada zuriti i preterivati sa skidanjem kila (ako uopste idete na tu varjantu)...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

ja trcim vec oko 8 meseci outdoor, i u skorije vreme sam menjao podlogu dosta cesto (traka, beton, parket). desava mi se u poslednje vreme posle 10 min trcanja na betonu cevanice pocnu da me bole toliko da ne mogu da nastavim.. ima li neko neki savet ili samo da odmorim noge neko vreme?

Link to comment
Share on other sites

kada se bolje prisetim, na svakoj podlozi me bole noge, ne znam zasto sam napisao samo beton

http://www.rudo.rs/ulosci.html :) nista bez ulozaka momak !:) ja sam od njih kupio uloske za basket sjajni su :)

Gledam sad na internetu i nalazim da je guma za vezbanje podlaktice stetna za srce :) ili ga valjda opterecuje previse :) ali ne mogu da nadjem nikakvo objasnjenje :) vec samo neke price rekla kazala :) zna li neko nesto vise o tome ?:)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...