Jump to content

Kulinarske djakonije


Recommended Posts

portugalska salata izgleda baš vrhunski, jest' da nikada nisam ništa spremao sem ofc jaja, ali probaću da je napravim!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

Iju kad pre! Pa super, drago mi je da je sve ispalo kako valja :)

Od salate, šta ga znam, meni je dovoljno da ih umočim u kečap i ne treba mi salata :) tj. preliv. Ali idu super i uz onaj "sos" što napraviš recimo za umakanje šargarepe i tako to, ili recimo pilećih krilaca :)

Link to comment
Share on other sites

Сад сам се и ја заинтересовао, али то је ипак компликованије, па ћу сутра или кад будем имо пилетину:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

moracu i nugate i trouglove sto pre da probam

inaceuz standardne bolonjeze dosta gotivim i karbonare samo mi treba period "oporavka" od njih. Uglavnom ih pravim po ovom receptu, slican je onom duliovom sa tunjevinom

ovo bi trebalo da je za 4 osobe:

50 g kisele pavlake (mada ja stavim dosta vise, tipa 200gr, bas zbog tripa koji je dulio napomenuo (pulen))

100 g parmezana

100 g pančete

1 čena belog luka

2 kašika maslinovog ulja

po ukusu bibera i vegete

400 g špageta

slanina se isprzi dok otprilike ne postane hrskava, i posle se jos malo porprzi sa lukom, biberom i vegetom i potom se to sve izmesa sa pavlakom parmezanom i spagetama.

Mogu otprilike jednom na mesec dva da ih jedem posto generalno lose podnosim masnu hranu i ovo me bas sokira, al ne prestajem sa jelom dok mi ne postane muka od jacine (jako brzo) :(

Link to comment
Share on other sites

Za dve osobe:

4 fileta (2 para pilecih grudi)

senf

100 g gorgonzole

pavlaka za KUVANJE (malo pakovanje, velicina kao sokic u tetrapaku)

Filete namazati senfom sa obe strane i peci na BAS malo ulja u tiganju da porumene sa obe strane. Kad su gotovi, dodati u tiganj pavlaku i gorgonozolu i mesati sve dok se masa ne sjedini i postane gusta i lepljiva.

Gotovo. Nikad jednostavnije - a ukusno i dosta jako da drzi lepo dobar deo dana.

Ako neko oce da se bakce sa komplikovanim stvarima nek napise, da podelim - posto kuvam ceo zivot :)

Link to comment
Share on other sites

Ae, kad me vucete za jezik...

Dakle, najbolji recept za brownies-e ikad....i vrlo jednostavan (doduse, nije preterano jeftin zbog kolicine cokolade koja ide u njega) :)

Cokolada ide za kuvanje (bese neka nemacka od 300 grama da se kupi ranije po prodavnicama, ta je bila najbolja)

BROWNIES

(мере за плех 30 x40 цм)

ТЕСТО

1. У посуду ставити:

- 250 гр. брашна

- 40 гр. какао праха

- 1 кашичицу соде бикарбоне

- 1,5 кашичицу прашка за пециво

- 250 гр. ораха (претходни крупније самлевених или исецканих)

2. Истопити:

- 170 гр. путера

- 300 гр. чоколаде

Скинути са ватре, па у то додати:

- 300 гр. шећера

- 3 јаја (претходно мало умућена)

- 120 гр. киселе павлаке

Помешати прву и другу масу дрвеном варјачом, сипати у намашћен плех и пећу окп 30 минута на 180 степени.

ПРЕЛИВ

Истопити 200 гр. чоколаде, скинути је са ватре, па у њу додати 180 гр. киселе павлаке, умутити жицом и прелити преко теста.

Одозго посути 50 гр. исецканих ораха

500 gr cokolade

3 jaja

300 gr pavlake

300 gr oraha

170 gr putera

40 gr secera

300 gr secera

Naravno, recept za kiflice (koje su neki i probali) nosim sa sobom u grob :D

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Za dve osobe:

4 fileta (2 para pilecih grudi)

senf

100 g gorgonzole

pavlaka za KUVANJE (malo pakovanje, velicina kao sokic u tetrapaku)

Filete namazati senfom sa obe strane i peci na BAS malo ulja u tiganju da porumene sa obe strane. Kad su gotovi, dodati u tiganj pavlaku i gorgonozolu i mesati sve dok se masa ne sjedini i postane gusta i lepljiva.

Gotovo. Nikad jednostavnije - a ukusno i dosta jako da drzi lepo dobar deo dana.

Ako neko oce da se bakce sa komplikovanim stvarima nek napise, da podelim - posto kuvam ceo zivot :)

Moze slobodno komplikovane stvari posto isto kuvam ceo zivot. Tacnije od prve fakas 5 god. Sta je po tebi komplikovano. Me ni je sada sve ok na pocetku jbg bilo mi je zeznuto malo pasulj kada sam ga pravio prvi put ali sada bilo sta pravim bez problema.

Link to comment
Share on other sites

Ја исто кухам неколко година интензивно:) Ко и свако, плашио сам се ''јела'', после сконташ да је лакше да направиш лонац курца и палца него било шта друго...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Evo malo slatkisa. Chees cake

sastojci

300g mlevenog plazma keksa (obavezno on probao sam i sa onim isto bambi jeftinijim zlatni pek ali se ne uhvati dobro)

100gr putera

150ml mleka

500gr ella sira

2 case pavlake kisele

200gr secera

30g zelatina

30gr vanil secera

1 zumance

To je za fil sve se plazme i putera ona je za koru

E sada za premaz ono gore :)

1kg voce

200gr secera 30g zelatina

Nacin pravljenja.

Kora se pravi tako sto se istopi na pari margarin i onda smesi sa plazmom.

Sredina

Sve ovo nabrojano umutite i napunite sredinu

Preliv

Skuvati voce i secer zajedno i onda preliti

ps ako neko ne zna kako da omeksa zelatin napisacu

Link to comment
Share on other sites

Koje ste zene :tf:

Eo kako ja spremam

PEKARSKI KROMPIR

Sastojci:

roshtiljska kobasica

krompir

crni luk

beli luk

kocka supe

vegeta

aleva paprika

krompir iseci na kolutove

crni luk na rebarca (dosta crnog luka)

zagrejati kocku supe vegetu(ja stavljam uvek umesto soli) i alevu papriku da se rastvori (neka bude podosta aleve, dovoljno da kasnije 'oboji' smesu u narandzasto-crvenkasto)

iseci kobasicu na nekoliko delova tj ne na kolutice nego recimo 3-4 cm duzine

sve to pomesati u nekoj serpi sa celim chenom ili vise belog luka i sa biberom

petji u rerni na masti

oO

 

Link to comment
Share on other sites

tako je matjora, reci im \o/

btw, evo jeftina i brza fora, valja imati u frizideru ovo za one "samo da gricnem nesto malo" trenutke...

PASTETA OD SARDINE

u ciniju ili plasticnu posudu izruciti jednu kutiju feta sira (ako je manja onda ide 1 konzerva sardine ako je ona duplo veca onda idu 2 konzerve...) i izmeljati sir viljuskom da bude skoro kao krem sir. zatim u to dodati sardinu koju ste prethodno iscedili od ulja (ne mora skroz, nek ostane malko ulja) i opet viljuskom gnjecati to sve da se dobije ujednacena masa bez grudvica sira ili komadica ribe, znaci bas kao pasteta.... I to je to! Ustekajte u frizider to i imate backup uvek JER ovo najbolje ide preko PREPECENOG HLEBA i nenormalno je ukusno a krajnje je jednostavno, tako da imate onaj "me gusta" izraz lica dok jedete... [:D]

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li si namerno ovo stavio ili si se presao, napisacu recept i za kiflice :D

Fatboy mi dade ideju da otvorim ovakav topic, nadam se da ima jos ljudi koji kuvaju ovde, pa podelite svoje vestine :)

RECEPTI RUR KOMUNE:

-------------------------------

3. Kiflice by Nemke

Oblanda sa keksom i orasima.

Potrebni sastojci:

- Oblanda (kupuje se u prodavnici)

- 1 margarin

- 500g secera (moze i vise a moze i manje, zavisi od ukusa)

- 200g mlevenih oraha

- 300g mlevenog keksa

- 200ml mleka

Nacin spremanja:

Staviti mleko da se zagreje, dodati 1 margarin i 500g secera, kada se to sjedini izmaknuti sa ringle, zatim dodati 300g mlevenog keksa i 200g mlevenih oraha i svim tim isfilovati oblandu, posle toga moze da se jede :D

Edited by cetoNx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...