Jump to content

Anno 2070


Pipboy

Recommended Posts

Ko je igrao predhodne igre zna šta da očekuje. Twist, pored futurističko okruženja, je taj što je veliki akcenat stavljen na ekološke apsekte igre, pa će igrač trebati da se opredeli da li će da unapređuje životnu okolinu (na uštrb tehničkog napredovanja), ili će da potencira tehnologije uz nanošenje veće štete ekosistemu okolo.

http://anno-game.ubi.com/anno-2070/en-GB/home/

03tcm2125519.jpg

new_07tcm2125528.jpg

Probao sam demo malo i mislim da ću svakako pazariti igru, mada sam i veliki fan 1404-ke. Sve je nekako manje više isto i prepoznatljivo, samo zakrabuljeno po malo kompleksnijim menijima i grafičkim interfejsom (koji ponekad deluje kvalitetno, ponekad jeftino). Grafika je izvrsna, puno detalja i kvalitetnih vizuelnih efekata, al' je gotovo komično kad vidiš neke ikonice iz predhodne igre koje uopšte nisu promenjene (riba kao glavni prehrambeni artikal u početku, lol, nalazišta uglja i sl). Ono što mi se najmanje sviđa je što desno dugme sada služi za dragging mape (što dobro funkcioniše), ali je sada uklonjen onaj shortcut bar u koji se smeštaju zgrade i funkcije po želji (sad mora stalno da se klikće "peške" prilikom izrade objekata koji se često grade). Takođe, pričanje likova je sada praćeno sažetim rezimeom onoga o čemu upravo pričaju (što je nepotrebno i stvara gužvu na ekranu), plus što je font u 1680 isuviše sitan (možda postoji i podešavanje za to, nisam se udubljavao).

Must buy za mene, naročito što ceo taj aspekt "zeleni protiv korporacije" deluje zanimljivo i potencijalni generator nekih nelinearnih momenata u daljoj igri (u smislu odabira frakcije kojoj će se igrač privoleti, nasuprot fiksnoj kampanji koja se odmotava uvek na isti način).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Zato se to zove demo :). Siguran sam da ce te sitnice ispraviti do izlaska igre. 1404 igram i dan danas od kako je izashao sa istim profilom, jedino mi je zao shto cu morati da sacekam potpuno nov komp da bi pikao 2070 sa uzivanjem.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Zato se to zove demo :). Siguran sam da ce te sitnice ispraviti do izlaska igre. 1404 igram i dan danas od kako je izashao sa istim profilom, jedino mi je zao shto cu morati da sacekam potpuno nov komp da bi pikao 2070 sa uzivanjem.

Ne veruem da će stići nešto bitno da promene, pošto igra izlazi za tipa dve nedelje. Meniji i ti prateći grafički elementi deluju nekako osrednje, kao da su uzeli neki jadan interfejs i blago ga poboljšali (ni prineti onim kitnjastim varijantama iz predhodne igre). Speaking of which, ne veruem da će igra biti nešto mnogo zahtevnija od 1404, s obzirom da je grafički engine isti (ono, jes da je detaljniji i odbljesci na zgradama učestaliji).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam system reqs, i mogu da igram jer ispunjavam minimalne ali mi nekako zao da igram sa smanjenom grafikom i da mi sece kao shto sam to radio sa ANNO 1404. Sacekacu, taman ce da izadju patchevi da pokrpe greshke i bagove i onda cu da uzmem lepo da igram k'o covek. Mozda i kupim original, ko zna.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Mnjih, samo dva nivo u demou, a baš sam se napalio da igram još. Quickslotovi mogu da se dodele desnom dugmetu, plus da ostane funkcija dragginga, što je win. Jedna od specifičnosti koja se da zametiti je da više ne postoje rudna nalazišta određenih sirovina (ugalj, čelik i sl.), već su univerzalna, pa se na njih montira željeni ekstraktor. Napredovanje građana deluje nekako preglednije (mada je princip i dalje isti), i nisam siguran ali mislim da postoji mogućnost da su integrisali neki kalkulator u igru koji bi pokazivao koliko je kojeg shopa optimalno potrebno za koji nivo populacije (u demou ima samo dve klase građanstva, tj. inženjera). Sa grafičke strane, mnogo je kul što svaka zgrada ima neku svoju specifičnost ili animacijicu kada nešto odrađuje.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tražio sam svuda po netu, skidao neke šatro creckove koji ne rade, skinuo dve verzije igre, i još nema nigde ni da se kupi, ispizdeću kako mi se igra :(

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Stiže mi original sledeće nedelje, a igra mi se odmasadaodma. Zašto je život tako surov :((((

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Odigrao sam samo tutorial i ok je igra. Za sada mi deluje kao ove ranije, ali moram da kažem da mi nekako ova budućnost ne leži kao prošlost, ne znam, videću kasnije. Ima malo više akcije nego ranije, idi vamo, idi onamo, ali to je isto samo na osnovu tutoriala...

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Meni se demo svideo, jer sam otprilike i znao šta da očekujem (a i kako god da ga presvuku, meni je zabavno za igranje), full igru nisam stigao da probam, tek mi danas stigao original :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Lol, baš sad stigoh do misije kad počnu i eko-"teroristi" da se mešaju sa običnim svetom, a otvorio mi krša novih zgrada i fabrika za izgradnju. Bit će ovo krasno provedena zima :))

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Četiri stvari ima što se tiče toga (ako ne računamo i multiplayer):

World Events su ekskluzivne misije (nešto kao ograničeni DLC) koje su aktivne neko vreme i onda se gase (nisu više dostupne) posle određenog datuma. Ne znam šta tačno donose (osim achievmenta, naravno), jer prvo hoću da pređem single kampanju, već je datum bio iscureo a još uvek nisu okačili nove.

Glasanje u senatu podrazumeva da kandidat koji osvoji najveći broj glasova, u sledećem perioudu (do novog glasanja) daje neke masne bonuse koji su aktivni u svim mogućim režimima igranja (i solo misije, i continous play, i kampanja i multiplayer), što je superzgodno u nekim situacijama (bonusi su tipa, smanjena zagađenost na celom arhipelagu za, npr., +100, veća produktivnost nekih grana industrije i sl.). Vrlo korisno i dinamično, jer možeš (a i ne moraš) da ukalkulišeš te bonuse u svoj stil igranja (do novog glasanja i novih bonusa).

World Council je na sličnu foru, s tim što pobednik na izborima donosi nekoliko tiera unapređenja (to su bile one varijante koje su Anno 1404 otključavane pod vezirom i ostalim NPC likovima, kad otvaraš novi tier itema kod njih, proširenje flote, brže napredovanje građanstva i sl.). Ovde su, naravno, u skladu sa tematikom igre (lova koja kontinualno kaplje, bez obzira na troškove i poreze, gomila drugih unapređenja i sl.). Kod ovog glasanja je princip isti, do datuma novih izbora možeš da uživaš u benefitima koje bonusi daju, kada se sve resetuje (i apgrejdovi se izmešaju između kandidata, čini mi se).

Jedini realni nedostatak kod ovih glasanja je što većina igrača nekako po inerciji glasa za "zelene" jer su oni, kao, good guys, bez čitanja koje bonuse donose (redovno pobeđuju njihovi kandidati na izborima, i to velikom većinom).

Četvrta varijanta su posebni miniquestovi koji mogu da se odrade samo u single scenarijima i continous igri (ne znam za multiplayer), i to za tačno određenu frakciju (koju sam odabereš). Npr, do tog i tog datuma IRL je cilj isporučiti 50 tona silicijumskih čipova, ti onda odabereš kome ćeš nositi od NPCova, i kad počneš mapu, ako odradiš zadatak opet dobijaš neke masne bonuse ili apgrejde. Ne znam šta se dešava ako obaviš misiju, dal je i dalje moguće igrati tu istu ili mora da se čeka datum izlaska nove.

To je to, otprilike, mnogo fino i lepo implementirano, obogaćuje igranje, ali nije neophodno da bi se u igri uživalo (niti je preduslov da se pređu misije). Igra čak i omogućava offline režim igranja (kad padne server, što se dešava retko), i onda su sve te opcije zaključane, ali nisam siguran dal se bonusi pamte po mapama (još sam u single player kampanji, pa ću posle krckati ostale režime).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...