Jump to content

Steve Jobs resigns as CEO of Apple


dNte

Recommended Posts

I have always said if there ever came a day when I could no longer meet my duties and expectations as Apple's CEO, I would be the first to let you know. Unfortunately, that day has come.

I hereby resign as CEO of Apple. I would like to serve, if the Board sees fit, as Chairman of the Board, director and Apple employee.

As far as my successor goes, I strongly recommend that we execute our succession plan and name Tim Cook as CEO of Apple.

I believe Apple's brightest and most innovative days are ahead of it. And I look forward to watching and contributing to its success in a new role.

I have made some of the best friends of my life at Apple, and I thank you all for the many years of being able to work alongside you.

Steve

source:http://www.engadget....s-ceo-of-apple/

Edited by dante_

infidel

Link to comment
Share on other sites

ne slazem se...covek je ronaldinho IT industrije...:)

to sto se apple vratio u staru pricu i postao treca najveca korporacija je u ogromnoj meri njegova zasluga...a da ne pominjem i pixar sad da se ne bih udaljio od teme...sve u svemu, kad takav kreativac i jedan od najboljih executive-a danas uopste napusti firmu nikako ne moze da bude plus za istu...naravno da ne mora da znaci da ce apple zbog ovoga da ispasta, ali to ce se videti u narednih par godina...sve u svemu, jako mi je krivo za njega i kao coveka i za to sto nece vise biti ceo jabuke...

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

Negde sam bio napisao odgovor, ali moguće da je puk'o net bio ...

Verujem da će ovo odmah da utiče na akcije da padnu, tu nema zbora, ali su dobro tajmingovali u smislu da taman novim najavama koje će verovatno ići u septembru malo to "zataškaju". Verovatno dolazi jelda novi iPhone, plus je redovan ciklus iPod-a itd (hoće li konačno ubiti iPod classic? :)) Sa druge strane, ko zna u kojim je ozbiljnim problemima Džobs kad se na ovo odlučio, mislim zdrastvenim, moguće da neće baš dugo da potraje ni na mestu presidenta.

Ono što je problem za Apple kao takav jeste da su stvorili tu jednu nerealno snažnu figuru koju nema ko da nasledi. Vozniak se ne bavi time, a Kuka niko ne zna ni kako izgleda a skoro ni kako se zove. Džobsa otprilike moja baba zna kako izgleda, kao i ljudi van IT-ja (kao i Gejtsa na kraju krajeva). Ja lično mislim da je on sam po sebi vukao dobar deo te priče, stoga me na primer neće čuditi da se nastavi pojavljivati makar ono na 3 minuta na konferencijama čisto kao "I sada, novi iPhone. A sad pozivam Peru Perića da vam kaže više o tome".

Link to comment
Share on other sites

ma to za chairmana je cista formalnost, ocigledno je da mu se bas pogorsalo stanje i da nije u stanju da se bavi time vise...a sto se tajminga tice odlican je, najavljuju pored iphone-a inace i air 15" i naravno novi ipad...

akcije su pale 6% vec...sto je naravno kao sto kazes i ocekivano i neminovno je da ce skociti opet u kratkom vremenskom periodu...

licno mislim da je jobs najveci ceo trenutno i sigurno najkreativniji pojedinac na toj poziciji...

Edited by xomi

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

kako novi ipad? pa neće novi ipad najaviti pre marta naredne godine, a tad je već ovo sa Džobsom "odavno prošlo".

Plus 15" Air i nije ne znam kakva najava, ako ga uopšte budu sad mixali sa iPhone/iPod najavama koje ipak idu "ruku pod ruku" zbog touch-a.

Link to comment
Share on other sites

@Laki

drugar sa kojim radim apple iz ns-a mi je juce poslao mail sa foruma gde su postovali najave redom za ip5,mba 15 pocetak sl. godine i ipad novi sa i procesorima u varijantama 32-64-128gb za prolece...poslacu ti na mail pa vidi, naravno nista od toga nije 100%, a pogotovo se kod apple-a nikad ne zna...:) glavno, nece ta prica za steve-a utihnuti tek tako i pod ovim naredni period sam mislio narednih godinu dana, ne par meseci...

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

'ladno ne mogu da postignem da obrišem postove koliko ih vi naštancate :))

ajde stoga pokušajte da se bavite temom, ako nije problem. bez obzira na to ko je ko i koga ko više voli i šta god, ostatak možete na PM-u, ne moraju svi da čitaju.

Link to comment
Share on other sites

ja to i pokusavam, ali covek ne odustaje...:)))

sto se apple-a tice, nisam ni obracao paznju na ipod touch iskreno, tako da neam pojma sta se tu desava, video sam najave ali nista detaljno...u kom to pravcu ide uopste? jel znas neke novitete na predstojecem ili? :)

Edited by xomi

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

apple je uspeo jer su imali jednog lika sa vizijom i dovoljnom moći da je sprovede bez obzira na računovođe i marketing odeljenje. plašim se da džobsov naslednik neće imati takvu moć, al svejedno, eplu je dovoljno da stagnira i svejedno će biti megakompanija (nešto kao mikrosoft trenutno).

Link to comment
Share on other sites

uradio je gomilu pametnih stvari, neke su čak i revolucionarne (oživljavanje tableta, iphone i kapacitativni ekrani, guranje htmla5), tako da ne vidim ko može da ga nasledi. Što kaže Ivan, stagniraće ali će i dalje biti veliki igrač

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

hoće li konačno ubiti iPod classic? :))

Зашто? Не видим конкурентни плејер толиког капацитета на тржишту. Мени је тај уређај скроз супер.

A jel ovaj slucaj komunikacije gmizavaca sa ljudima dokumentovan?

[roflmao]

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

apple je uspeo jer su imali jednog lika sa vizijom i dovoljnom moći da je sprovede bez obzira na računovođe i marketing odeljenje. plašim se da džobsov naslednik neće imati takvu moć, al svejedno, eplu je dovoljno da stagnira i svejedno će biti megakompanija (nešto kao mikrosoft trenutno).

2 lika, bez voznijaka nishta :-)

Link to comment
Share on other sites

Зашто? Не видим конкурентни плејер толиког капацитета на тржишту. Мени је тај уређај скроз супер.

Pa zato što će uskoro doći do toga da Touch stigne kapacitetom Classic, jer već sada je na 64GB, znači sledeći update ide sigurno na 128GB a ne bi me čudilo i više.

Sa druge strane, Classic je na 160GB i pri prošlom updateu iPod-a nije osvežen, a teži je, sa manjim ekranom, manje mu traje baterija itd u odnosu na touch. Jedino ako ne urade nešto mega revolucionarno sa njim, ali sumnjam. Plus je jedini preostali pripadnik iPod-a koji ima clickwheel, a možda najvažnija stvar - ne mogu da ti prodaju dodatne stvari (osim pesama) koje mogu ako koristiš iPod Touch.

Jeste on kad upoređuješ kapacitet povoljniji 1:1 u odnosu na touch, ali to je i zbog toga što je relativno mator. Gazi ga i vreme što se tiče toga da se uz sve telefone sada isporučuju solidni MP3 plejeri (pa i uz iPhone) tako da mislim da će prosto doći do toga da za ove što trče i sportisti su ide Nano (možda čak i shuffle u jednom trenutku ispadne iz priče jer cene padaju a sigurno neće Apple da se cima prodajući mp3 plejer od 15 dolara :)) a za ove tinejdžerke hipsterke ide iPod touch i to je to. A naravno all-in-one likovi će furati iPhone.

@ Draganče - Pa Voznijak je svakako bitan, ali on je ono, čovek iz naroda, ide na početak prodaje iPada, pojavljuje se u serijama i konvencijama itd, nije on da bude govornik u Džobsovom fazonu, šta ga znam.

Link to comment
Share on other sites

ajde pali

???

enivejz, nisam bio ironican, drago mi je da zapravo neko stvarno vidi sta je i koliko taj covek uradio za kompaniju i kakav je kapacitet posto sam prisustvovao vekovnom napljuvavanju jobs-a na drugom forumu i potpunom disrispektu njega kao licnosti i uopste je to malo izrazenije kod naseg naroda da bi pre umrli nego bilo sta da pohvale, pa mi je super kad procitam ovako nesto...eto...koliko god se otvoreno ne simpatisali,ipak mogu da se slozim sa necim sto si napisao...tako da nemas potrebe za ovakvom reakcijom,pogotovo sto ti treba da postavljas primer "ponasanja" na 4umu,a ovako samo dajes krila armiji debila koji jedva cekaju da ti napisu "banuj ga" ili nesto slicno ne bi li ti se uvlacili jos vise ako je to ikako moguce...;))

peace out...:)

Edited by xomi

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

@Lucky

Тренутно је мени бољи избор Classic, да будемо реални они могу већ данас да избаце Touch са дупло већим капацитетом, али како онда продати претходне моделе. Класична тактика, тако да ја први једва чекам да достигне капацитет Classica, а до тада зна се.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...