Jump to content

Како да закључам вајрлес конекцију?


Ребел

Recommended Posts

Унапред се извињавам ако сам изабрао погрешно место за започињање теме.

Проблем је следеће врсте: мој рачунар је прикачен преко кабловског модема и на њега имам прикачен рутер са кога вајрлес хватају још два рачунара на гајби. Никад нисам имао неких проблема са конекцијом, али у последње време имам неки трип да ми неко бесрамно срче хелте. :)) Хтео сам још пре сто година да закључам конекцију, али нисам знао како, а нисам имао проблема, па сам све нешто одлагао. Покушавао сам да пронађем преко Гугла како да наместим пасс, ал на крају ипак нисам пронашао неко решење, без да морам да куцам по команд промпту, капирам да сигурно постоји неки лакши начин, који нисам извалио.

Помагајте. :)

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

U browseru idi na 192.168.1.1

uloguj se kao admin:admin (ovo vec zavisi od provajdera, npr na telekomu je telekom:telekom) i tu konfigurises ruter. Nacices i opciju da stavis password na konekciju.

kako to izgleda za moj ruter

7Tc1.jpeg

"This is your life and it's ending one minute at a time."

Link to comment
Share on other sites

Чим укуцам ову адресу тражи ми усер и пасс, звао сам СББ, они кажу да везе немају са тиме, логично јер рутер и није њихов уређај. Кутија од рутера је вероватно бачена, купљен је пре неких 4-5 година.

Има ли спаса?

Хвала, Иване, у сваком случају.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Терај се. :)

Ево рутера:

http://www.dynamode.net/english/pages/product/Wireless%20LAN/Router/BR6004W-G1.html

На званичном сајту ПДФ документ о овом рутеру је нот фаунд.

EDIT: Нашао сам - guest: guest.

Проблем решен. :)

Edited by Ребел
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Ахахахх. Ал синоћ сам то променио и легао да спавам, па сам имао буђење од сестре јутрос око пола осам "Траааажии миии неку шифруууу!" Прво нисам имао појма о чему прича, па сам се сетио шта сам радио синоћ. :)

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...