Jump to content

Koji MP3 plejer?


cali

Recommended Posts

Došao je i dan kada je moj verni Shuffle otplovio na pučinu u zapaljenom longhipu okružen polomljenim displejima i počupanim slušalicama pokorenih neprijatelja.

U prvi mah htedoh da kupim novi Sansa Clip 2GB, ali me je hrpa negativnih komentara na kvalitet zvuka i trajanje baterija, kao i činjenica da taj plejer košta 10€ više nego pre dve godine naterala da se konsultujem sa mudrim RUR glavešinama.

Tražim nešto malo i praktično za smucanje po gradu i sportske aktivnosti - ne više od 2GB, da ima štipaljku ili neki drugi sistem bezbednog i čvrstog kačenja, i da je kompatibilan sa normalnim slušalicama.

Hvala! :)

Link to comment
Share on other sites

ja iam philipsov go gear bas od 2gb koji mi je doduse drugi player posto je nano neprikosnoven...:)) ali odlican je, zvuk objasnjava, plus, otporan je na sve i svasta, ispadao mi je, padao u vodu itd...i radi perfektno...

Edited by xomi

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

a što ne kupiš novi shuffle?

To mi je trenutno glavni kandidat uz Sansu Clip pošto su oba ono što mi treba, ali mi je nekako mrsko da platim skoro 60€ za nešto što je u načelu lošiji plejer od Sanse koja ima i displej.

Verovatno ću ipak uzeti Clip u ComTrade za 48€ ako se ne strpim da mi dođe iz SAD Shuffle za 30€

Link to comment
Share on other sites

iz licnog iskustva sam se uverio da baterija na ipodovima traje poprilicno dugo (makar na starijim, nisam imao prilike da se igram sa touchom), a meni je to, pored kvaliteta zvuka naravno, najbitnija karakteristika :)

infidel

Link to comment
Share on other sites

hrpa negativnih komentara na kvalitet zvuka clipa? nemoguce. Imam clip+ vec godinu i kusur i imam samo jednu rec za njega: FENOMENALAN. Zvuk odlican, mozda ne dovoljno jak, ali meni ne smeta. Baterija 15+ sati drzi, sta ces vise. Hteo sam da zaplacem kad sam nervozan polomio stipaljku :(

Link to comment
Share on other sites

Pa više kažem zbog toga što si napisao da si već imao Shuffle plus zbog sportskih aktivnosti, da ne razmišljaš ako padne ili tako nešto.

Kad ima displej, uvek postoji rizik da se polomi pri padu, jelda. Da je 60 evra kod nas skupo, nije da nije, ali recimo imaš nekad akcije u radnjama tehnike oko 10% popusta na sve itd, pa eto, onda ispadne 54 :)

@ corey zune - ne prodaju se kod nas, tako da ništa od toga, plus će to sad biti integrisano sa ovim W7 telefonima itd. Možeš uvek da kupiš smartphone velikog kapaciteta :))

Link to comment
Share on other sites

Pa više kažem zbog toga što si napisao da si već imao Shuffle plus zbog sportskih aktivnosti, da ne razmišljaš ako padne ili tako nešto.

Kad ima displej, uvek postoji rizik da se polomi pri padu, jelda. Da je 60 evra kod nas skupo, nije da nije, ali recimo imaš nekad akcije u radnjama tehnike oko 10% popusta na sve itd, pa eto, onda ispadne 54 :)

Slažem se za displej, ali Clip+ ima mali kompaktan displej koji je u robusnom kućištu. Pre će se ceo izlomiti nego što će displej otići.

Elem, ako nekog zanima ukratko prednosti ova dva plejera:

Shuffle Gen4:

+ Baterija koja traje ~13 sati

+ Za razliku od starih modela podržava plejliste

+ Bot iščitava tagove pesama koje se puštaju

- Prebacivanje preko aplikacija

- Navigacija bey displeja je nezgrapna

- Cena

- 1 godina garancije

SanDisk Sansa Clip+

+ Displej koji olakšava navigaciju i omogućuje gomilu podešavanja

+ Drag & drop presnimavanje muzike

+ Radio

+ Diktafon

+ Podrška za audio knjige (ukoliko slušate knjigu ili predavanje i rešite da napravite pauzu u slušate muziku, kad se vratite kasnije na taj fajl plejer će nastaviti tamo gde je stao)

+ Za 10€ manje ComTrade daje uz ovaj plejer i microSD karticu od 4GB, što u praksi znači da za manje pare dobijate tri puta više muzike

+ Preko SD>MicroSD adaptera se kapacitet može podići na 34GB

+ 2 godine garancije

- Baterija traje ~11 sati

- Refreshovanje sadržaja ume da potraje i minut - dva u zavisnosti od količine pesama

Na kraju sam pazario u ComTrade za 5.200 i uz njega dobio dodatnu memoriju od 4GB. Jeste da me srce zaboli kad vidim da je u inostranstvu tačno duplo jeftiniji, ali ajde.

BTW što se tiče žalbi na kvalitet zvuk, to je zbog fabričkih slušalica koje su kao i na Shuffle đubre.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...