Jump to content

Google lansirao Google+


Lucky

Recommended Posts

Već su probali pa nije uspelo, evo sad novog "udarca":

Za sad nema puno informacija, ali ono što je jedna od glavnih prednosti biće to da praviš "krugove ljudi" odnosno circles u koje ih ubacuješ, pa posle filtriraš šta hoćeš kome da prikažeš, pa ono, bahanalije na žurci i fotke sa istih možeš da pustiš u "ortaci" grupu ali ne i u "šef" ili "kolege" itd. Tu je i instant upload i još ponešto.

Ako mene pitate, bilo šta što bi oslabilo poziciju Facebook-a je pozitivno, dokle god to nešto ne ojača dovoljno da bude dominantno. Mislim da je pametno da postoje 2-3 "facebooka" jer ovako samo jedan suviše oblikuje budućnost interneta.

Engadget je odradio hands-on - http://www.engadget.com/2011/06/28/google-invite-received-we-go-hands-on/

I još jedna vest na koju sam naleteo, a koja je možda povezana sa ovom, popularni Geohot, koji je "razbio" iPhone i odradio dobar deo posla sa PS3, počeo je da radi za Facebook!

He's jailbroken the iPhone and been sued by Sony over alleged hacks, and now George "Geohot" Hotz is grappling with the biggest challenge of his young career: social networking. After about a week's worth of rumors surrounding his new employment arrangements, Facebook confirmed that it has indeed added the infamous young hacker to its payroll. No word on what Hotz will be doing at the site, but we expect big things, just so long as he doesn't come within 100 feet of a PS3.

Zli jezici bi rekli da će sad da hakuje Google+ :)) ali zapravo ko zna o čemu se tu radi. Jedno je sigurno - zločin se isplati! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

glupiraju se failovace isto kao i sa buzzom i silnim drugim pokusajima drustvenizacije pretrage i usluga

s druge strane mozda im je cilj cisto da imaju prisustvo u toj grani

Edited by dvnitycker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

i ja ne vidim kako ce ovo da uspe. FB odavno ima "privatne grupe" sto se manje vise svodi na circles, samo sto nikad nije bilo u prvom planu. FB samo treba da stavi jedno veliko "add to private group" dugme i izjednacice se po funkcionalnosti sa ovim

Meni ovo deluje samo kao jos jedan od klasicnih Googlovih "e, imamo suficit od 1B, hajde da pokrenemo jos par random projekata, sta nas kosta"

Iako bi bilo dobro da postoji 2-3 "facebooka", bas je jako tesko da se desi, jer to nije bilo koji drugi softverski proizvod, su socijalne mreze. Kad imas toliku masu korisnika, svako ce zeleti da ima FB jer su osobe X i Y na njemu. Osim ako FB ne otvori protokol tako da postoji neki "bridge" izmedju socijalnih mreza (sto se realno nece desiti), ne vidim kako druge mreze imaju sansu da mu primirisu. Osim ako FB ne napravi neki fatalan potez (tipa krene da intenzivno spamuje reklamama ili naplacuje deo bitnih usluga kao premium service)

Link to comment
Share on other sites

Pa mislim, zar nismo mogli sve to isto da kažemo i za myspace pre x godina i facebook kao "izazivača"? Znači, jednostavno, sve je moguće :)

Ljudi sve više i više pizde od nekih FB stvari, mene recimo iritira skroz ovaj novi sistem prikaza slika, a ja još ni ne blejim na FB-u zapravo, a koliko je FB bio inovativan, može biti i Google ili neki drugi veći igrač, samo kad ubodu pravu stvar.

Link to comment
Share on other sites

mislim da je myspace bio daleko ispod kriticne mase ljudi, bio je nekako "underground" i okrenut umetnicima. FB sad ima 90% ljudi oko mene, ukljucujuci i roditelje, a taj tip ljudi je jako lenj. To je tip ljudi koji i dalje koriste yahoo mail jer a) ne znaju za bolje b) mrzi ih da promene

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je to samo zato što je Facebook ponudio nešto drugo što je "pogodilo žicu".

MySpace po meni nije bio underground (imao ga je svako živ, glumci, muzičari etc) ali je imao problem što je bio konfuzan i suviše šaren i sve si mogao da menjaš etc.

Što znači da, po meni, sutra će neko drugi naći "žicu" i pogoditi ljude nečim novim.

A tvoja keva možda jeste lenja da promeni FB, ali će sutra njena ortakinja koja nije toliko lenja otvoriti nalog na nekom novom FB-u i tamo okačiti slike sa svadbe a ne na FB-u i onda će keva prirodno postati član novog FB-a. Na kraju krajeva, znam dosta ljudi koji su upravo zbog toga "e okačio sam slike sa letovanja na FB idi vidi" postali članovi FB-a.

Link to comment
Share on other sites

mislim da je guglu definitivno neophodan social circle proizvod, jer imaju puno alata koji bi profitirali od "share this with" , kao sto su docs, picassa, maps, android, pritom ko zna sta ce jos da izmisle kad google laptopsi bolje krenu. najbolje da se svi oni dogovore pa da imamo jedinstveni online profil sa pristupom svim mogucim uslugama :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...