Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Recommended Posts

Odgledah upravo

Tucker & Dale vs Evil

http://www.imdb.com/title/tt1465522/

tucker-and-dale-vs-evil-logo.jpg

10/10 Odavno se nisam ovoliko smejao jebote, izugbio sam nadu da ću se ikad ponovo ovako smejati gledajući nove filmove, ali eto izuzetka. Na svakih par minuta sam se gušio u smehu, jedna od najboljih parodija zadnjih godina sasvim sigurno.

stvarno ne znam cemu si se smejao, mozda sam se 2 puta nasmejao za ceo film -_-

Ironija je ok, simpa je film tu i tamo al ne zam odakle toliko odusevljenje. 4/10

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

Ja sam stvarno trvrdica kad je osmeh u pitanju, ali ovaj film mi je legao kao kec na desetku. Sve je odradjeno sjajno u fillmu, plakao sam od kvalitetnog humora i sjajne parodije, ponoviću - ovako dobro se nisam smejao još od 2007-e (Death at a funeral i Blades of glory).

Eto na primer jedna u milion presmešnih scena je ova na slici gde si me citirao.

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem šta je vama onda smešno ako ne ovaj film? Ceo film zrači humorom, zasnovanom ne na ''štosevima i gegovima'' već na suptilnoj satiri, apsurdnim i urnebesno komičnim situacijama i presmešnim likovima.

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem šta je vama onda smešno ako ne ovaj film? Ceo film zrači humorom, zasnovanom ne na ''štosevima i gegovima'' već na suptilnoj satiri, apsurdnim i urnebesno komičnim situacijama i presmešnim likovima.

THIS!

ne pamtim kad sam se ovoliko smejao gledajuci neki film .

Cak sam imao istu situaciju kao i cabke, nisam se nadao da cu naici na film koji bi me naterao da se valjam od smeha !

Edited by SUBE

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

stvarno ne znam cemu si se smejao, mozda sam se 2 puta nasmejao za ceo film -_-

Ironija je ok, simpa je film tu i tamo al ne zam odakle toliko odusevljenje. 4/10

prva polovina filma umirao sam od smeha

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Treba neko dobro da se dokaze da spominje Firefly pored svoje kreacije.

odgledao sam, film nema bas nekakav geek vajb... ok tu su vanzemljaci i kauboji, ali to i dalje nije svemirski kaubojac ;) ono klasican holivudski tresh filmic za plitku zabavu.... ima par dobrih sporednih scena... prica ne iznenadjuje, ni rezija... ali mi nekako leglo da se iskljucim na 2 sata

nekako ne znam sta bih dodao filmu koji se zove kako se vec zove, to je to :) ako ne mozete da napravite preskok i iskljucite vec kod samog naziva filma nemojte ga ni gledati... dobri su specijalni efekti, nekako mi je drago bilo videti kako je omatorio han solo, djejms bond je poprilicno dobar, bolji nego u svojim filmovima

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem šta je vama onda smešno ako ne ovaj film?

Nije mi smesno jednostavno. Smesni su Death at Funeral, i zato sam i gledao film zbog ovog glumca, i ne znam, Mamurluk u Vegasu je bio do jaja. Realno i ja se retko cemu nasmejem al ovo je bas blah bilo.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

SYMPATHY FOR LADY VENGEANCE

sympathy-for-lady-vengeance2.jpg

Precarski korejski revenge film, sa superdinamičnom i otkačenom prvom polovinom, i gotovo potpunim zaokretom u drugom delu, ne u smislu da kvalitet pada, nego više zbog izraženije promene ritma koji je mnogo blaži i fokusiraniji na emotivniji završetak priče (što možda i nije ispalo najbolje rešenje, jer je vrhunac filma zbog standardne azijske opičenosti ispao više komičan, nego ozbiljan). Bez obzira na to, filmom apsolutno dominiraju živopisni likovi, dijalozi, superiorna režija, suptilni i spontani vizuelni tripovi koji ne bodu oči i dobro se stapaju sa scenom, i izvanredna priča koja se u slojevima odmotava i otkriva mnogo više vezano za sudbine i motivacije likova.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Znao sam za ovo i Oldboja odavno, ali nikako da ovo pogledam. Najgore što sam tek sad provalio mr Osvetu, a vidim da se neka imena ponavljaju i tu i ovde (a sad moram i Oldboya opet da gledam, bedak :))).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Argentinski - The Secret In Their Eyes - http://www.imdb.com/title/tt1305806/

Extra film ,must see ako vec niste !!!

USA - Stay - http://www.imdb.com/title/tt0371257/

Vrlo dobra drama/triler, mada je to vec stari film koji je izasao 2005. ja sam tek sad naleteo na njega.

Ryan Gosling je super odigrao suicidalnog pacijenta,a ni McGregor nije omanuo mada nisam negov fan.

Kineski - Ip Man - http://www.imdb.com/title/tt1220719/

Biografski film o prvom majstoru ving cuna,takodje svaka preporuka!

A perfect getaway - http://www.imdb.com/title/tt0971209/

Film JEDVA za pred spavanje,sa Milom Jovovic u jednoj od glavnih uloga,klasicni USA no brain movie,turisti,progonitelj smrt,

i ujutru se neces ni secati da si sinoc nesto gledao . :)

I po ne znam koji put sam gledao Gridlock'd , jer me prethodno navedeni (A Perfect Getaway) i slicni teraju da gledam

stare,dobre i proverene filmove - http://www.imdb.com/title/tt0119225/

Ovo je meni extra zabava,onaj tarantino/guy ritchie smek u filmovima kroz pricu o 2 dzankija koji hoce da se skinu sa dopa sto pre.

Nema nikakve filozofije u samoj radnji,niti "ubica ti je ispred ociju ceo film kako ga nisi skontao" momenata , samo njihova setnja

i usputna desavanja od jednog do drugog mesta radi upadanja u program skidanja. :)

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Pip iznenadjuje me da si ga tek sad otkrio. Film je deo neoficijelne triologije, ima lady vengance, mister mengance i oldboy :)

daj neki imdb za taj mister mengance, ne mogu da nadjem.

edit; nvm nasao sam

Edited by Kemp.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

FAST FIVE

fast%2Bfive%2Bbanner.jpg

Ako se zažmuri (i to jaaaaakooo zažmuri) i prihvati kršenje zakona fizike koji su na nivou Pere Kojota i Ptice Trkačice, ovo ispada natprosečno dobra akcija (naročito kada se uporedi sa predhodnim delovima, najviše zbog činjenice da je ovde vidljivo upumpano daleko više para). Iako preterane, pojedine akcione scene su i više nego impresivno režirane i kadrirane, uz vrlo teško razaznavanje šta je stvarno a šta dobro implementirani CGI, naročio samo finale sa otimanjem sefa (bez obzira na lolokopter ideju, realizacija je za desetku). Dvejn the Rock Džonson je dobar dodatak serijalu, šibanje između njega i Dizela je podjednako uzbudljivo kao i scene vožnje, al' ne može se čovek oteti utisku da je lik abnormalno mišićav i namunjen, kada stoje pored njega obični ljudi izgledaju nekako umanjeno i izduvano. Možda je sve moglo i da traje malo kraće, i kompletna sporedna ekipa likova je gotovo nepotrebna i živcirajuća većinu vremena, ali je to zanemarljivo u odnosu na finalni pay-off i utisak da su pare iz budžeta otišle na sva prava mesta.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...