Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Recommended Posts

ne ne, pazi ja sam veliki fan "epic bad" filmova koji su toliko losi da su dobri. ali ovo je jednostavno lose.

stavicu u spojlere ali toplo preporucujem da procitate

Hal Jordanova inicijacija, trening, obuka, i upoznavanje sa svima iz green lanter cora traje......

pola dana?! I za tih POLA DANA(bukvalno ni ne pokusavaju da sakriju to), on uspeva da: skonta kako se koristi najjmocnije oruzije univerzuma, obilazi ou, obucavaju ga tri razlicita green lanterna, i da da otkaz na mesto green lanterna... brz decko nema sta.

Susret sa glavnim negativcem je sledeci: negativac maltretira neke likove u TAJNOJ VLADINOJ BAZI i odjednom ulece green lantern unutra i prebija ga. odakle on zna za to, kako zna da su bili u nevolji, ma to uopste nije bitno. na kraju fajta glavni lik lezi raspadnut na dnu te baze, BUM sledeci frejm seta sa ribom...

posle toga odlazi kod guardiana of the universe:

"TREBA MI VASA POMOC UNISTICE ZEMLJU!"

-"pa znas mi tebi bas i ne mozemo pomoci"

"I NE TRAZIM POMOC IDEM SAM!"

i tu odjednom se stvara neki veliki zli crni oblak koji ubija tog negativca i krene da unistava zemlju, hal jordan ga sjebe tako sto proleti pored njega, i sad entitet velicine planete nema pametnija posla nego krene da ga vija i ostavlja zemlju na miru?!?

Pazite, to je entitet star eonima i eonima godina, veliki kao planeta, mudrost univerzuma. ovaj ga sjebe tako sto proleti blizu sunca i negativac uleti u sunce i puf to je to. E da, to je isti entitet koji je unistio do tada 3 planete i ubio oko 30tak green lanterna u cugu. AL ONI NISU HAL JORDAN OMG OMG OMG

i naravno odmah posle fajta kao u losim americkim detektivskim filmovima, cim ga je ubio dolazi pojacanje

sinestro: "ah hal, pravi si green lantern, svaka cast"

Kilowog: - "dobro sam ga obucio jel da?!"

i da, jebes mi sve, nikako necu razumeti kako BILO KO moze da prezivi dve rakete koje su detonirane 3 metra od tebe. ne, u tom trenutku nije furao prsten.

dok sam gledao film imao sam utisak da imam mini pomracenja svesti, on bleji na ulici BUM on je na oi, on se fajta sa negativcem BUM on bleji sa ribom... MISLIM JESUS MAKAR POVEZITE JEBENU RADNJU?!

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Pa ovo je must see, valjda će brzo HD pošto je film prso na blagajnama

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

ask yourself why? :)

pazi u jednom trenutku sam pomislio "a mozda da ostavim film za neki drugi dan, da se naduvam pa da mi bude makar zanimljivo to sve sto se desava svi ti efekti", no posle nekog vremena sam skontao da su efekata fakticki i nema. prsten koristi ukupno mooooozda 5-6 puta u toku celog filma, od toga 4 puta u poslednjih 5 minuta.

a dve nedelje pre ovoga su izbacili crtani emerald warriors, koji je stvarno bez preterivanja FENOMENALAN! ne shvatam sta im je bio problem da uzmu taj scenario koji zaista ima smisla.

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Pa ovo je must see, valjda će brzo HD pošto je film prso na blagajnama

pa eto vidis, sta me onda zezas, cisto po inerciji, izem ti vic

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Lol, ko te zeza. Očekivao sam da se neko upeca na udicu koju si bacio, kako bi WoTovao nakon toga :)

Što se tiče tog crtanog, ja i kapiram da je izbačen kako bi se ublažile negativne kritike za film i kako bi se spaslo što se spasiti još može (as in, gomila ljudi odgleda animirani film koji im se svidi, pa po inerciji krenu i u bioskop).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Pa možda uvek u šteku imaju animirani film, za svaki slučaj (a kao deo unapred pripremljenog marketinga)?

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Lol, ko te zeza. Očekivao sam da se neko upeca na udicu koju si bacio, kako bi WoTovao nakon toga :)

Što se tiče tog crtanog, ja i kapiram da je izbačen kako bi se ublažile negativne kritike za film i kako bi se spaslo što se spasiti još može (as in, gomila ljudi odgleda animirani film koji im se svidi, pa po inerciji krenu i u bioskop).

nisam bacio nikakvu wot udicu, al dobro

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Upravo gledam X-Men First Class. S obzirom da sam bio skeptičan, jer nisam preterano oduševljen sa prethodnim delovima, ovo nije loše uopšte.

Ali šta počiniše sa sporednim glumcima... haha, kao ono "gle Šerbedžija", "gle Majkl Ajronsajd" .

Link to comment
Share on other sites

SOURCE CODE

Source%2BCode%2BMovie%2BPoster.jpg

Više nego pristojna Twilight Zone epizoda, prilagođena modernom vremenu i rastegnuta na prosečnu dužinu filma. Fino je što se fokus radnje pomera sa glavne teme filma (re-living poslednjih 8 minuta pre terorističkog napada kako bi se utvrdile pojedinosti dotičnog) na neke druge teme i elemente priče. Par scena, iako se ne mogu podičiti bog zna kakvim spektakularnim CGI-ijem, deluju neuobičajeno i sveže, i, of course, Mišel Monagan je slatka za sve pare. Inače, film je režirao isti lik koji je radio i Moon sa Semom Rokvelom, što se nekako i oseća kroz hermetičnu atmosferu i karakter filma, bez obzira što radnja ovde pokriva više likova i šire lokacije.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam i ja X-Men First Class i, za mene koga su stripski filmovi smorili josh pre par godina uz izuzetak Nolanovih Betmena, ovo nije loshe. Majkl (?) Fasbender je najbolje odradio svoj posao. Odlichno mu lezi ova uloga negativca

ali ono na sta bih skrenuo paznju ovoga puta nije X Men nego nesto drugo

sherlockdvd.jpg

http://www.imdb.com/title/tt1475582/

Najnovija BBC interpretacija Sherloka Holmsa. Iako ce uvek biti samo jedan definitivni Sherlok Holms - onaj kojeg tumachi Dzeremi Bret, ovo mi je i vishe nego odlichno odradjeno, sto i nije cudno jer su radili Britanci, koji ipak ne banalizuju sve kao holivudska produkcija. Dok Sherloka glumi (odlichno) nama malo poznati Benedikt Kamberbach, Doktora Votsona glumi Martin Frimen - lik koji ce glumiti glavnu ulogu, Bilbo Baginsa u predstojeca dva dela Hobita ( a do sada je najpoznatije uloge odradio u Autostoperskom vodichu kroz galaksiju i u izvornoj, britanskoj verziji Ofisa). U svakom slucaju odlichan kasting, zanimljive priche...

Ovo je mini serija,tako da je prosle godine emitovano 3 epizode - tv filma od po 90tak minuta, a sledeci serijal od nove tri epizode dolaze na jesen.

Moje najiskrenije preporuke.

mislim da ne vredi pricati koliko je ovo bolje odradjeno nego akcioni-karate kid Sherlok Holms, Gaja Richija.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam jednu celu i pola druge te mini serije na TV-u i moram da kazem da nije loshe. Razmishljam da ih skinem sa interneta i pogledam cele.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

meni se ricijev holms svideo jer se dosta oslanja na knjigu, dok svi ostali prilicno romantizuju sve. jeremija je i meni najbolji jer je najbolji, ali gaj rici mi se, sto se tice aspekta arturkonandojlovanja, najvise priblizio onome sto sam tripovo kad sam citao knjige kao klinac (po nekom konceptu, ne po reziji). isto tako svi volimo matorog kralja artura i imamo embededovan halo trip da je kralj artur takav iako je kostimografija iz cetrnaestog veka, a ne iz petog i iako je novi artur blizi tripu nego stari. pa tako mislim da nam je trip i sa serlokom holmsom, svi znamo onog crno-belog koji je bas, bas default pop serlok, sa kariranom pelerinom i kacketom, pa kasnije jeremiju koji je taj isti trip obogatio. u prevodu, mislim da se otislo u jednu granu serlok holms algoritma i da drugu granu ne prihvatamo cisto iz navike, a ne zbog objektivnih nedostataka.

a i znate svi da ne volim kad neko po licnom tripu deli pravdu i krivdu, tako da bih uleteo za nesrecnog ricija i da mi je najvece sranje na svetu:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ulaskom u tu granu algoritma Sherlok je izgubio suvishe svoje jedinstvenosti - suvishe je postao "ja mogu sve, najpametniji sam, dobro se fajtam"...dok je onaj iz epohe Dzeremi Breta bio interesantan jer je bio ranjiv, koman, nekako ljudskiji. Gaj Richijev Sherlok je suvishe superheroj

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ja to gledam kao "gajricijevstinu", taj aspekt fiju bam sesto culo brzina kurac palac, to ni meni nije najprijatnije leglo. medjutim, svidja mi se to sto je holms, zbog svoje mnogo zajebane inteligencije koja curi okolo sama od sebe, onako polu-lud i psihotican i stalno trazi neka istripovana stanja svesti i u sustini je skroz blesav. ja sam imao manje-vise takav utisak dok sam citao knjigu jer je s vremena na vreme ostavljao utisak lika koga bih se uplasio na nekoj bleji. a koman je i ovde, prilicno je autodestruktivan, pritom je ponekad potpuno neupotrebljiv kad se uradi, ko u knjizi. zapravo, izgleda da imam totalno drugaciji utisak od tvog, meni se svidja ricijev serlok upravo zato sto je ranjiv:) nije ugladjeni brit kome je sve bleja nego je psihoticni genije, nosi 'teret velikog mozga', sto u toj drugoj grani algoritma cesto nije dovoljno, ako i uopste prisutno.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

gde ti vidish psihotickog genija u richijevom filmu? Meni je onakav Sherlok nekakav sheretski lik, genije sa djavoljim osmehom koji se samo zajebava u zivotu.Suvishe plitko i komichna

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ne znam, ja nisam imao takav utisak, radovao sam se ko siparica kad bi krenuo onako brzo da prica neke zakljucke ko ludak ili kad bi se uradio da ne zna za sebe jer je autodestruktivac sa mozgom velicine kosmosa koji u sustini pati jer je prepametan i presvestan - totalno sam bio u fazonu, eh da ser artur vidi ovo, bilo bi mu kul. mi kao da smo gledali druge filmove i serije:) pa upravo je jeremija zajebani juggernaut - ovaj ricijev je totalno 'bolidan' i prvi put da sam video votsona da sluzi onome cemu sluzi u knjizi - da ponormaljuje nenormalnog holmsa kome nije dobro od sopstvenog mozga.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa Dooliom, do sada najbolja ekranizacija Šerloka. Ona sa Bretom je dobra, ali mi je Šerlok kao ličnost smorno predstavljen, Votson isto... nekako su preterano britanski ukalupljeni. Ričijev je blesav taman toliko da podseti koji su efekti uživanja u kokainu i korfijum/opijumu, dok verzija sa Bretom liči na Šerloka kao vođu veganaca, londonsko odeljenje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...