Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Recommended Posts

Lol, to možda i ima smisla, s obzirom da lik u filmu ima tačno tri moda ponašanja-izmasakrirati nekoga od batina, voziti kola i zuriti u ribu koja je još umrtvljenija od njega. Al dobro uspeva Gosling da proda svaki od ta tri režima :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

jel mi verujes da sam zbog toga dosao na ovaj topik. nisam mogao da verujem, mislio sam cak da sam pogresno razumeo.

sto se filma tice, naravno bedna kopija bonda, kao i uvek, ali nije gubljenje vremena. prosecna ocena, solidna akcija, ali ovo na kraju moze da vas potera na povracanje

Bring It

Link to comment
Share on other sites

Колко сам ја разумео, ти Срби су неки бед гајз, па их они зову просто Србима. Ко оно кад имате Македонца у одељењу, па кажете ''јел ту Македонац''.

Јесте смор што су Срби ти бед гајз, али то је друга тема, мислим, ако већ јесу бед гајз, нормално је да их зову ''Срби'', а не ''они ликови што су то и то''.

Мислим, тако сам ја сконто из овог ликнка, јел тако било?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ti bas moras da se javis, iako nisi gledao? :)

nebitno da li su bed gajz ili ne, oni u filmu nisu nista lose uradili, a on ih je tek tako ubio, cisto da bi se zataskala prica oko njegove zene. ne bih da spoilujem, ali prosto mi je neverovatno da su ovako nesto izgovorili.

Bring It

Link to comment
Share on other sites

tom said, without any remorse (it was more like he had smile on his face) that he had to kill 6 Serbs so that faking death of his wife is more realistic. Basically, in order for people to think that his wife is killed by Serbs, he killed 6 of them. ANd the way it was delivered, it was like Serbs are nothing. we are not humans....it's like talking about flees and air. I mean, if you see it....you'll get the point.

"This is your life and it's ending one minute at a time."

Link to comment
Share on other sites

Па прочито сам то све, то је само један пост, после је неко рекао да је реч о 6 конкретних ликова, тј. да није ишао и побио рандом Србе, па зато питам. Пошто, како ова жена пише, прво сам мислио да је отишо и побио неке рандом цивиле и смејао се што је то урадио и то ми је било баш втф. Кад сам прочитао остале постове, нисам више сигуран. Ај ви што сте гледали филм кажите.

Да се разумемо, геј је и овако и онако, али је просто једно неупоредиво гејије од другог, а на том топику се отприлике сви постови разликују ко небо и земља. Мислим, сад сам се заинтересовао.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

20rkxeh.jpg

evo iz jos jednog novijeg filma "A Lonely Place to Die" Sto je najgore film je isao jako lepo i onda ovaj lajn, cak nije ni bilo potrebe, ali mora da se zacini sa Srbima.

a sto se tice glumaca koji imaju te lajnove, seva njima paja za to, dobijaju pare i taj holuvudski mentalitet im jednostavno ne udara po savesti. Setite se onog filma sa Richard Girom kad je novinar i luduje po Bosni posle rata, pa ima i onaj "The Whistleblower" . Nema puno glumaca sa integritetom koji odbiju da rade takve stvari.

Edited by Immz

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

mali wot ahead:

kol'ko sam ja skontao, neka gej srpska specijalna jedinica je iz nekog razloga napala tomu i njegovu ženu dok su bili ne znam gde. kasnije se ispostavlja da je njegova žena preživela, a da je tomin zadatak potom bio da se infiltrira u taj neki tvorza, ili uopšte u taj region, i on je to uradio tako što je pobio 6 srba, presumably one koji su napali njega i njegovu ženu ranije. zato u jednom trenutku kaže da je ubio dve muve jednim udarcem.

mislim, to da je išao ulicom i pobio 6 random civila je potpuno rofl meni :D

ja ne mogu da vam opišem koliko mene, u potpunosti, ali stvarno, totalno boli kurac što se pominju srbi kao bad guys.

ko je gledao film i pokušao da objektivno sagleda šta se dešava, video je da je bilo zgodno da se iskoristi, kao mesto dešavanja, neki front gde su do skora bila masovna sranja, pa je pao izbor na balkan. shodno tome, bilo je potrebno da se uzme neka specijalna/teroristička jedinica koja će da nosi titulu antagonista, i bilo je zgodno da to budu srbi. jebiga, bedak, no takvu su nam sliku nametnuli u svetu apropo sranja sa ovih prostora, slično kao što ruse i dan danas indirektno prozivaju kroz prizmu komunizma uz imidž nespretnih, surovih gubitnika hladnog rata.

da su uzeli neko drugo mesto dešavanja, neko drugi bi bio negativac: palestinci, čečeni, avganistanci, izbora ima na pretek.

šta sad oću da kažem ovim proseravanjem? da, sve je to užasno, pritom što se i dodatno stvara subliminalna slika o srbima kao koljačima, ali jebiga, to je trenutno stanje stvari.

to je kao ono kad neko u društvu izvali da si uradio nešto glupo, pa uzmu da te prozivaju, pa još dobiješ i novi nadimak, pa se ti samo žestiš sve više i vičeš: "prestanite, nije tako bilo!" umesto da pređeš preko toga i da te boli kurac, pa će ubrzo i svi oko tebe da puste šalu jer vide da ne reaguješ, umesto da im daješ razloga da nastave da te podjebavaju.

naravno, analogija nije potpuno na mestu, jer niti smo mi bili jedini koji smo pravili sranja, bio je rat, niti nije lako kulirati i gledati kako nas brendiraju kao butchere.

ali pobednik piše istoriju, i donekle nas jesu brendirali kao takve, i sad se to u raznim vidovima kroz razne trendove koristi s vremena na vreme, i ja stvarno odbijam da se nerviram oko toga,

da nas neko tamo mrzi u holivudu, budimo realni, čisto sumnjam, boli ih bre kurac, samo je nekome odgovaralo da napravi takav zaplet dok je pisao skriptu, i sad da ga krivim zbog toga, tek me boli kurac.

svako u nekom trenutku bude negde prikazan kao gargamel koji siluje štrumfetu, ubedljivo je najlakše dozvoliti da te to uvredi i krenuti da rejdžuješ, to može i moja baba.

da mogu nešto sam da promenim ili bar doprinesem toj promeni, bih, no ne mogu, tako da svi koji tu nešto pizde i dižu besno pesnice u vis, po meni, džaba tu izigravaju neke pravednike. ja bih radije bio u ulozi klinca koji kulira takve situacije i gledao da na drugim frontovima promovišem naciju, umesto da idem i sikćem "nije tako bilo, mamu im jebem!", ko da će to zapravo da ubedi nekog da to nije tačno.

gledam bre one ljude u bioskopu, kad su svi krenuli odjedared da uzdišu "jaoj, ma jeste, mamu im jebem, ponovo mi" i da pizde na sav glas na sred bioskopa... došlo mi da ih upitam: "a je l' se ne nervirate, barem stotim delom ovog gneva, kad gledate nacističke filmove, gde je svaki građanin nemačke prikazan kao demon koji hoda, kad gledate muslimane koji su jednoglasno prikazani kao službenici u svetom ratu, kad gledate japance kao nemilosrdne ubice kineza itd.? čisto da vidimo kol'ko su vam široki ti dvostruki aršini"

ako nije tačno, nemaš razloga da se nerviraš, the end. ako ti smeta što neko promoviše takvu sliku o tebi, shvati da nisi ni prvi ni poslednji ko je bio u takvoj situaciji, so you need to let go i guraš napred, pa će vremenom i većina drugih uraditi to isto.

mislim, tako ja gledam na to.

:-)

Link to comment
Share on other sites

Sherlock

splash.jpg

Britanska adaptacija čuvenog dela smeštena u moderno doba. Prilično je zanimljivo urađena, s tim da kao fanu Džeremi Breta svakog sledećeg Holmsa doživljavam kao bledu kopiju iako je novi lik prilično dobar. Posebno mi se svidelo što je Votson razbio šablon beskorisnog dvodimenzonalnog sidekicka. Scenario pisao Stiven Mofet (Jekyll, Coupling)

Objavljena 2010. u vidu mini-serije od tri epizode, još tri stižu od nove godine.

Preporuka.

Link to comment
Share on other sites

THE IDES OF MARCH

ides-of-march-movie.jpg

Odličan dramo-triler sa sjajnom pričom, izvrsnom glumom i fantastičnim i neouobičajenim razvojem glavnog lika. Jedina stvar koja malo smeta je politička lolplatforma Džordž Klunijevog lika koja je na nivou crtanog filma, ali s obzirom da fokus filma i nije na tom najvišem nivou, već više negde na srednje-visokoj sferi njegovih neposrednih saradnika, ne utiče previše, mada dosta smanjuje efekat priče i ambijenta. To i nedopustiva činjenica da u filmu nema čeonog sudara Pola Điamatija i Filipa Sejmor Hofmana, u čemu je poenta imati takve glumce u filmu bez toga (iako je gotovo opipljivo da namerno nisu hteli da idu na njihov otvoren konflikt, jer bi zasenili sve otalo u filmu). Rajan Gosling opasno dobro odradio, savršeno mu leži uloga u skladu sa njegovom "ladan-ko-špricer" pojavom.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Sherlock Holmes 2 - Film je deliverovao u smislu dobio si porciju Guy Ritchijevske akcije, britanskog humora, sjajne scenografije i u neku ruku misterije, ko je gledao keca i voleo ga, u dvojci ce dobiti ono sto ocekuje, 8/10.

Warrior - Rocky samo MMA uzet kao podloga... 3/10.

Casablanca - not much to say 10/10 Humphrey otac!

Link to comment
Share on other sites

Sherlock

splash.jpg

Britanska adaptacija čuvenog dela smeštena u moderno doba. Prilično je zanimljivo urađena, s tim da kao fanu Džeremi Breta svakog sledećeg Holmsa doživljavam kao bledu kopiju iako je novi lik prilično dobar. Posebno mi se svidelo što je Votson razbio šablon beskorisnog dvodimenzonalnog sidekicka. Scenario pisao Stiven Mofet (Jekyll, Coupling)

Objavljena 2010. u vidu mini-serije od tri epizode, još tri stižu od nove godine.

Preporuka.

Odličan je taj Šerlok, ja sam odgledao prva tri dela i ne mogu da dočekam nove epizode. BBC je uradio sjajan posao što nije napravio rimejk starog Šerloka jer bi to bio fejl u najavi. Ovako su na vrlo kreativan način izbegli direktno poređenje sa originalom, a ipak uspeli gledaoce da ubede da je i ovo Šerlok. Ja sam isto fan JB-a i da je situacija ili jedno ili drugo ne bih imao dileme šta da odaberem, ali pošto nije sa uživanjem ću gledati oba. Po meni daleko bolji način da Šerlok nastavi da živi nego kroz ove Gaj Ričijeve filmove.

Link to comment
Share on other sites

pogledao novi the thing

prvo da kažem da sam veliki ljubitelj prvog dela, i da sam se pribojavao kako će da mi se svidi. e pa nisam mnogo razočaran, iako naravno nije ni blizu originalu. ono što mi se dopalo je što su makar delimično uspeli da ponove paranoju prvog dela. takođe nije loša odluka da se ubaci mnogo više klasičnih horor bežim-od-čudovišta scena, koje uopšte nisu loše urađene. sa druge strane, glavna riba je fejl, ostatak ekipe je dobio premalo vremena da bi se razvili u bilo šta osim u hranu za ejlijena, nema nikakvog odnosa među ljudima, premalo vremena je potrošteno na pravljenje njihovih odnosa i ličnosti (a i to što jeste je prejadno), par scena su nelogične i navučene samo da bi se dobio O NE I OVAJ SE PRETVORIO efekat. na kraju, nije mi krivo što sam ga pogledao, ali realno, karpenter ćale, kurt rasel bog

Prvog dela ili originala :tf:

Jebote prestao sam da gledam filmove, nisam naišao na dobar ne pamtim

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Брате покушо сам Конана и успео сам дваес минута уз велики напор. Филм је толико лош у свим могућим аспектима, а и у немогућим, оно је стравично.

И не, није до глумца иако хејтери воле да кажу да јесте, онај хорор најмање има везе са глумцима.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

MONEYBALL

Moneyball_Poster.jpg

Školski primer lepo skockanog i zanimljivog sportskog filma, koji se pri tome ne fokusira na standardne klišee i opšta mesta iz sličnih filmova, već pokazuje unutrašnje zupčanike funkcionisanja jednog bejzbol tima na relaciji glavni menadžer-računovođa/analizator. Sve je odrađeno bez greške, i gluma i odlična hemija između Bred Pita i Džone Hila, i priča, i odnosi između likova, i krajnja poruka koja nije upesničena u gledaoce i ne svodi se na puko pobeđivanje radi pobeđivanja.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...