Jump to content

Letovanja TOPIC


Recommended Posts

Juce stigao sa Ade Bojane.

 

Svirali smo u Niksicu proslu subotu, pa sam uspeo da se napravim pametan, i odem na bum do Bojane.

Ako planirate da imate letovanje ala paranoja u las vegasu u paradajz turist varijanti, idite dole. Usput sam provalio zasto ste svi pljuvali Sutomore, ono je horor.

Avaj, voda na Bojani je jako cista, odmah u blizini plaze se uliva reka. Cene su korektne, odnosno pivo u kafanama je 1-2 evra. Spavanje je po satorima i sojenicama, tudjim ili sopstvenim. Ljudi su prijateljski nastrojeni.


Nakon sto sam ispratio ortake na voz za BG, sreo sam dva lika iz kontrole letenja, koja su me je povezla do Bojane. Posto sam im objasnio da nigde ne spavam, ali da znam da su neki ortaci dole, pozvali su me da izblajim sa njima. Inace, ta ista ekipa iz kontrole je od nekih siptara uspela da kupi 300 grama trave za 300 evra i onda se njih 15ak trudilo da potrosi to za 10 dana. Pokusao sam pomognem prvi dan i odustao. Pritom su pored njihove sojenice par dana imali Soraju sa jos 9 drugarica. Na kraju se ispostavilo, da je ortak, sa kojim sam peglao WC3, bio tu sa njima.

 

Nakon nekog vremena, taj isti dan sam pokusao da nadjem one drugare za koje sam znao da su dole, ali smo se, nakon uspesnog pronalazenja, izubijali od alkohola i ponovo pogubili, pa sam tu noc prespavao na plazi.

 

Sledece jutro sam krenuo po vodu i sreo neke poznanice koje su upravo doputovale iz BG-a, tako da sam vecinu vremena proveo kod njih u satoru. Onda smo sreli neke muzicare koje znamo od ranije i dzemovali celo vece u "kulturnom centru".

Sledeceg dana sam sreo neke momke iz NS-a, koji su se odusevili dzemovanjem u tom istom "kulturnom centru", koji je zapravo raspadnuta koliba na plazi. Ujedno ti momci su imali slicnu kolicinu pecuraka, tako da su se na kraju menjali sa nekom trecom ekipom za travu.

Za tih nekoliko dana, pojeo sam jedno 20 kila skoljki, tj musula, i kupao se u slanoj vodi posle jako dugo vremena.

Poslednji dan me je neka fina crnogorka, koja zivi u norveskoj, vratila do Bara.

 

Jos uvek mi nije nista nije jasno i nemam blage gde se nalazim, ali... vredelo je.

 

 

Uzgred, danas smo se vratili iz Prijedora. Na granici sa hrvatima je kolona od ~10km u oba smera. Oko 4 sata smo blejali na grani, tako da, zaobidjite prolazenje kroz Lijepu Njihovu u velikom krugu.

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Probaj Split ili Zadar :tf:

 

Bio sam veren Zadrankom pre 3 godine i nista mi nije falilo tamo. Ima imbecila koliko oces ali generalno ko god je cuo odakle sam ili prepoznao ekavicu/naglasak je uvek naglasio da ima neki rod u Srbiji i tako to.

 

A jedan mali detalj - sedimo u kaficu i zezamo konobara maksimalno posto mu je ispao ancer sa picem. I on valjda odusevljen kaze da nas casti turu pica i nece ni da cuje da odbijamo (mi smo pre toga popili jos 2). I kad smo kretali, ja da platim, covek kaze - u redu je, reseno. I ja "pobesnim" u fazonu - ok aj jednu ali ne da platis meni i curi jebenih 12 pica i on kaze - ne, gazda je tako rekao. Ja snimim ko je gazda, odem do njega da se zahvalim - i covek lepo ustane i kaze "nisam imao gosta iz Srbije jos od rata. Za mene je velika cast da Vas ugostim." (40tak godina, znaci u punoj snazi da je bio na ratistu protiv Srba 90tih).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...