Jump to content

Letovanja TOPIC


Recommended Posts

  • 7 months later...

neki hint, tip za Portugal?

Od smestaja do prevoza do svega ostaloga

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

ja sam se isto izložio da odem na leto do lisabona, bukvalno sam ukrštao letove svih mogućih low cost kompanija koje lete u okruženju i na kraju ispada da je onaj let sa presedanjem (valjda swissair) oko 250e najrealnija varijanta.

 

ako neko zna neku bolju foru neka javi, i mene zanima :)

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ja pre 2 godine leteo Bgd-Memmingen (wizz), Memm - Porto (ryan), izaslo oko 180e. Do Lisabona u medjuvremenu vozom, ne secam se koja je kinta bila u pitanju. Ne znam kada bi TAP trebao da uvede direktnu liniju sa nama, spominjali su da ce biti ove godine.

Link to comment
Share on other sites

neki hint, tip za Portugal?

Od smestaja do prevoza do svega ostaloga

 

Ja sam pre sad vec ima skoro 10 godina (2005) isao tamo busem, tako da sto se prevoza tice to ne bih preporucio :) Da se ogranicim na ovo sve ostalo - bas je lepo i prijatno, kul su ljudi, tamo gde sam ja bio je bilo poprilicno jeftino, pogotovu ako uzmemo da je relativno turisticko mesto. Ja sam bio u Figueira da Foz, veci grad tu blizu je Coimbra. Sad tu jeste turisticko mesto, velika plaza, okean, ali realno nije bas nesto mnogo prijatno za kupanje ni u julu mesecu. I ne treba da te zavara to sto nije mnogo vruce jer stalno duva neki vetar, ali se gori uzasno brzo jer je leti sunce bas jako pa treba da se to pripazi. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

sad sam bacio pogled na TAP, izbacio mi je karte za od 214e (što je vrhunska cena kada se sve uzme u obzir) pa do 400+.

 

Da, vidim i ja sada, odlicna cena bez presedanja, koje moze da ubije u pojam. Porto za cca 50e skuplji, pfft

Link to comment
Share on other sites

TAP krece od 01.07. Bio je neki promo period, ali mislim da je to gotovo, valja proveriti. Ja sam isao Beograd - Rim easyjetom, pa Rim - Lisabon TAPom. Cimanje je bilo zbog duge konekcije u Rimu u oba pravca (~8h i ~24h). Bio sam 11-12 dana u Lisabonu i okolo, i jako je dobro sve, osim za kupanje. Plaze su ogromne i lepe, pescane, voda je ledena, kao sto je rekao Zwerko. Ako nekog zanima nesto konkretno, pitajte, da ne pisem putopis sada. :)

Edited by Green
Link to comment
Share on other sites

Био сам у Лидо ди Јесоло. Крајем Јула. Плаже широке и дугачке . Вода је топла али је била мутна ( песак ) тако да сам имао осећај као да се купам на Ади. Имаш где да се шеташ . Венеција је близу можеш да одеш један дан до ње. 

Није било гужве али не знам какво је стање за време Августа јер тада већина Италијана иде на одмор. Пут до тамо је 12 сати али пошто је ауто пут онда се много боље подноси него до ЦГ :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Preporucujem drugu, sredozemnu, obalu italije. Tezi je pesak pa nije mutna voda, nije 100m pesacenje do dubine itd itd.

Idealni spoj je po meni lido di ostia, na moru si, a rim ti je na 20km i povezan je metroom.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Mi smo isto gledali za Italiju kao letovanje i koga god smo pitali svi su nam rekli - koji cete moj tamo kad je i nase i Grcko more bolje deset puta. Kao - sve sto stvarno valja je preskupo (Toskana, valjda, i neka ostrva). Tako da smo odustali od mora u Italiji i samo razmatramo kao turisticku destinaciju. Ako su mene slagali, slagao sam i ja vas ...

Link to comment
Share on other sites

jadranska strana je uzasna, ja sam bio u trs i neko mesto grado prema veneciji, ada je za ono zakon. ali zato sicilija i druga strana kazu da je vrhunski. u prevodu, mohi je u pravu!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...