Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

никакви антибиотици, само капи.

у сваком случају извадих ово, и мало је лакше, али и даље убија у појам. Видећу да пробам некако да грејем то уво нечим, не знам ни ја...

 

какав чуваркућа?

Link to comment
Share on other sites

Онда бих га ја испрозивао као системског фармацеутичног завереника, па би све било океј!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Štroki, ne bi bilo loše da odeš i zatražiš da te bocnu malo injekcijom sa nekim antibiotikom ili čime već, prolazi skoro momentalno, imao više puta problem s tim  [:)]

 

Ajd i ja da pitam, napukao ligament kolena (LCL), završena terapija pre 10-ak dana, mogu normalno da hodam, penjem se uz stepenice i slično, ali mi je zajeban čučanj i bilo kakvo rotiranje kolena u stranu jer osećam pritisak...Radim neke vežbe koje sam dobio, ali kao da stagniram. Koliko otprilike traje potpuni oporavak ligamenata, pošto ja razmišljam da se vratim na treninge u avgustu, pa da lagano radim...

Edited by BojaNBG

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Бејах данас опет до доктора (другог), каже човек да имам неку баш јаку упалу увета. Испрао га још једаред, сузу сам пустио. Преписо ми и Цитерал 500мг + још неке капи Цанестен.. 

Апотекарка каже да су једне капи за гљивична обољења, а друге за бактерије. Сад бих баш волео да видим микроскопски снимак флоре и фауне која се налази унутар мог увета

Link to comment
Share on other sites

Štroki, ne bi bilo loše da odeš i zatražiš da te bocnu malo injekcijom sa nekim antibiotikom ili čime već, prolazi skoro momentalno, imao više puta problem s tim [:)]

Ajd i ja da pitam, napukao ligament kolena (LCL), završena terapija pre 10-ak dana, mogu normalno da hodam, penjem se uz stepenice i slično, ali mi je zajeban čučanj i bilo kakvo rotiranje kolena u stranu jer osećam pritisak...Radim neke vežbe koje sam dobio, ali kao da stagniram. Koliko otprilike traje potpuni oporavak ligamenata, pošto ja razmišljam da se vratim na treninge u avgustu, pa da lagano radim...

Ne znam sta treniras ali po avataru cu pretpostaviti da je bjj, mma ili nesto slicno, oporavak ligamenta ce ti trajati znatno duze nego sto je to pocetak avgusta... Kad kazes da ti cucanj pravi problem ,mislis na to da ne mozes da savijes nogu potpuno? Kad si se povredio? Da li ti je iskocilo koleno pri povredi i da li je sada stabilno pri hodu? Edited by Johnn1e
Link to comment
Share on other sites

Da, BJJ i grepling prvenstveno. Mogu da savijem nogu potpuno, ali kad radim čučanj samo sa sopstvenom težinom, pri kraju čučnja osećam pritisak na koleno, pa mi je malo cim zbog toga. Isto pri većem uvrtanju stopala. Bol je baš slab, ali osećam neko zatezanje ili šta već. Povreda je bila 21. juna, nije iskočilo koleno, normalno mogu da hodam čak i da trčim, ali samo pravolinijski, ne bih još da radim sa menjanjem pravca i slično...

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto povredio lcl, samo istegnuce, a oporavljao sam se mesec ipo sigurno dok je prestalo da me boli, pa posle dok sam povratio misicnu masu te noge mi je trebalo jos par meseci da mogu recimo da se normalno popnem uz stepenice. Ja sam rekreativac pa mi nije bilo hitno da se vratim na treninge, te sam u teretani jacao nogu pa mi sad nije problem da cucnem sa bilo kojom tezinom na ledjima, lcl ligament je maltene neopterecen obicnim cucnjem, kad prestane da te boli naravno pa mozes da ga istegnes. Ali bilo koje i najmanje uvrtanje noge mi izbacuje koleno iz lezista, te sam mogo da zaboravim na bilo koje udarce nogom gde mi je ona bila stajna noga. Kad krenes na treninge samo jako pazljivo, jer ces najverovatnije u borbi slucajno ga opet povrediti...

Link to comment
Share on other sites

Na konto price o upali uha - i ja sam patio od iste redovno kad sam bio mali. Znam za sok od cuvarkuce itd, ali meni to nije pomoglo. Ali pomogao mi je caj pod pelena (pelina). Skuvati, sacekati da bude mlak, sipati u uho koje boli i sacekati nekoliko minuta dok ne osetis kako ti izbijaju mehurici iz uha i pritisak se ne izjednaci. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto povredio lcl, samo istegnuce, a oporavljao sam se mesec ipo sigurno dok je prestalo da me boli, pa posle dok sam povratio misicnu masu te noge mi je trebalo jos par meseci da mogu recimo da se normalno popnem uz stepenice. Ja sam rekreativac pa mi nije bilo hitno da se vratim na treninge, te sam u teretani jacao nogu pa mi sad nije problem da cucnem sa bilo kojom tezinom na ledjima, lcl ligament je maltene neopterecen obicnim cucnjem, kad prestane da te boli naravno pa mozes da ga istegnes. Ali bilo koje i najmanje uvrtanje noge mi izbacuje koleno iz lezista, te sam mogo da zaboravim na bilo koje udarce nogom gde mi je ona bila stajna noga. Kad krenes na treninge samo jako pazljivo, jer ces najverovatnije u borbi slucajno ga opet povrediti...

 

Jbg, ti si imao težu povredu...Ja mogu da istrčim uz stepenice bez problema, probao sam. Videću da odradim malo teretanu, pa da probam sa mojim treninzima. Hvala!

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Danas na fudbalu sam imao neku situaciju gde sam morao brzo da ispucam loptu i nisam imao vremena da pogledam pa sam najjace sto sam mogao zapeo , i promasio loptu i lepo sutnuo u zemlju. To se desilo pre jedno 2-3 sata i mogu ok da zgazim ali po sredini palac mi polako dobija onu zutu-plavu boju i  boli kada savijam palac ili kada obuvam ili izuvam patike ... Jel je potrebna poseta doktoru ili ce samo da se sredi ... ? 

Link to comment
Share on other sites

То је било мени само десет пута мање него теби (није било никакве боје и надувавања, само ме болело кад савијем) и ја реко тај рад набио сам палац саће то да прође и то је било пре три године и у међувремену сам сконтао да сам расточио хрскавицу у ствари и да то не може да се врати и не ходам нормално ни сада после три године и не могу да савијем палац и вучем ногу ка споља несвесно, што ми очигледно утиче на положај тела и изазива још триста гована од којих за двеста педесет још нисам свестан и бићу их свестан тек за пет-дес година и боли ме после пола сата ходања и капирам да ћу због тог ефекта лептира да умрем у депри за три године у колицима са кривом кичмом, отеченим коленима, боловима у врату, надутим рукама и смањеним плућима или тако нешто:)

 

Тако да оно, можда да одеш:)

  • Upvote (+1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

То је било мени само десет пута мање него теби (није било никакве боје и надувавања, само ме болело кад савијем) и ја реко тај рад набио сам палац саће то да прође и то је било пре три године и у међувремену сам сконтао да сам расточио хрскавицу у ствари и да то не може да се врати и не ходам нормално ни сада после три године и не могу да савијем палац и вучем ногу ка споља несвесно, што ми очигледно утиче на положај тела и изазива још триста гована од којих за двеста педесет још нисам свестан и бићу их свестан тек за пет-дес година и боли ме после пола сата ходања и капирам да ћу због тог ефекта лептира да умрем у депри за три године у колицима са кривом кичмом, отеченим коленима, боловима у врату, надутим рукама и смањеним плућима или тако нешто:)

 

Тако да оно, можда да одеш:)

Nisam verovao da ce neko da me ubedi da odem do doktora , bravo :D 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre desetak dana udario palac na fudbalu, slična priča, samo nisam zabio u beton, nego u đon protivnika (i ja i on smo išli punom na šut te lopte koja je letela u vazduhu). Prva dva-tri dana to je bilo prenaduveno i jako me bolelo, ne samo palac nego i dobar deo okoline oko palca je pomodreo i oteko, a da hodam sam mogao isključivao na peti i spoljnoj strani stopala skoro nedelju dana, al iskulirao sam doktora. Evo sad mi polako prolazi, prst već mogu veselo da mrdam, ali i dalje bolucka pomalo, a modrost se povukla maltene.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...