Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

@Ivan
E da, za bajs sam ga baš pitao, nakon njegovog instant odgovora da može, pitao sam opet "jeste li sigurni? ja vozim drumski bicikl i tu je položaj tela takav da se malo više težine prenosi upravo na ramena i ruke...", na šta sam opet dobio pozitivan odgovor, jer tu nema "spoljne rotacije", to mi je zabranjeno sad. E sad, jebi ga, ako padnem, najebo sam :) Bio tu sa mnom u čekaonici gari ultimat fajter, priča mi kako je njega lik bacio na rame, znači svom težinom je pao na rame, iskočilo mu rame, pritom polomio i ključnu kost, ima neke šrafove i kurce u ramenu, danas kao na kontroli bio... pa će opet da ga seku da mu vade sve to...

 

@daki:
pre svega - napuši se crnog debelog tuksona :D

Postoji rešenje tog problema o kom pričaš, upravo mi je taj fajter rekao da možeš da biraš - lokalna ili full anestezija. Ako je istina ovo što si ti napisao, razmisliću i o toj lokalnoj :)

Link to comment
Share on other sites

Zavisi od malampatija i patila (tireomentalno rastojanje) - od toga zavisi rizik i anestezija. Ako je malampati 4 onda je jebeno. Esmeron je miorelaksant koji se daje pre intubacije i traje nekih 40 minuta, jel? Ako ne mozes da ga intubiras i ne mozes da ga ventiliras, pacijent umire jer ne moze da dise jer je dobio miorelaksant. Kod sportista se isto cesto desava bradikardija cak i posle uspesne intubacije itd.. Mladi momci isto imaju atrofiju levog srca i doktori ne vole da rade ljude sa puno misicne mase. I tako...

 

Nidzo, sprdao sam se. Komplikacije se desavaju jednom u 100.000 tako da nemas brige! Budi miran kao Madjar u Budimpesti ili Srbin u Nemackoj!

Edited by ducky
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

ja sam pauzirao skoro 30 godina od fudbala/basketa tj bilo kog kontakt sporta i bilo je jako tesko... doduse brzo je proslo al ono, probaj da ne razmisljas o tome

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

E jebi ga Igore, malo si me razočarao sad, očekivao sam ovako nešto

ja sam pauzirao skoro 30 godina od fudbala/basketa tj bilo kog kontakt sporta i bilo je jako tesko... doduse brzo je proslo al ono, posle dva piva (osmog i devetog) ne razmišljaš o tome

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...