Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

Da li je moguce da kod operacije slepog creva hirurg vidi da je slepo crevo ok i da samo zatvori bez vadjenja ? Pitam zato sto pre nekih 10 godina boleo me je stomak i ja sam otisao u bolnicu i reko da je slepo crevo i da ga izvade iako nije zapravo bilo ikakvih probema sa njim. [xx(]  Danas imam temperaturu povisenu i nekoliko puta me je zabolela ta desna strana gde bi trebalo da bude izvadjeno crevo pa mi pade na pamet ko zna kod ovih nasih.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

izvinjavam se, nisam video ove ranije postove

 

Da li je moguce da kod operacije slepog creva hirurg vidi da je slepo crevo ok i da samo zatvori bez vadjenja ? Pitam zato sto pre nekih 10 godina boleo me je stomak i ja sam otisao u bolnicu i reko da je slepo crevo i da ga izvade iako nije zapravo bilo ikakvih probema sa njim. [xx(]  Danas imam temperaturu povisenu i nekoliko puta me je zabolela ta desna strana gde bi trebalo da bude izvadjeno crevo pa mi pade na pamet ko zna kod ovih nasih.

 

vade obicno uvek kad vec otvore, upravo zbog toga

 

Je l imao neko nekada kur(i)je oci?
I to me je strefilo, kako se to sanira ? Jos imam osjecaj da se upalilo, boli ko konj jedva hodam

 

imas po apotekama one masti za to, ako ne idi kod koznog da ti srede

 

Imam visok pritisak (155/85). Wat do?

 

jel stalno toliki pritisak ili si izmerio samo par puta...u pocetku dijeta bez masti i soli, fizicka aktivnost, manje stresa itd...ako i posle mesec dana recimo bude isto mogao bi da pocnes neki najslabiji lek za pritisak, tipa tritace od 2.5mg...ali ipak otidi kod svog lekara da potvrdi to, mozda ti i aparat nije dobar (pogotovu ako je onaj digitalni)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

jel stalno toliki pritisak ili si izmerio samo par puta...u pocetku dijeta bez masti i soli, fizicka aktivnost, manje stresa itd...ako i posle mesec dana recimo bude isto mogao bi da pocnes neki najslabiji lek za pritisak, tipa tritace od 2.5mg...ali ipak otidi kod svog lekara da potvrdi to, mozda ti i aparat nije dobar (pogotovu ako je onaj digitalni)

Ma keva juce kupila taj digitalni, i ja da se napravim pametan kazem daj vamo da vidis 120/80! Kad ono kurac, prvo 158/85, reko ne radi ovo kako treba, ali sam onda merio jos 3 puta u toku dana i uvek su bile te vrednosti.

Link to comment
Share on other sites

Jel oko ručnog zgloba ili na nadlaktici? Ovaj prvi je neprecizniji.

Kakav je puls? Ako je povišen, onda ipak treba betablokator npr presolol u minimalnoj dozi.

Svakako idi kod lekara opšte prakse.

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Мислим да је пре од 50-60 нормалан :) Мени је око 50 и увек ми лекар каже спортско срце али то би требало да буде нормално срце  :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

ok, sad je definitivno bolje da sačekamo "učene" :) 

 

sportsko srce nije "normalno" srce već je upravo to - sportsko, jer se zbog sportskih aktivnosti "prilagodilo" i ima sporiji ritam, baš kao što je igor gore pomenuo.

Link to comment
Share on other sites

Што га онда због високог пулса питаш да ли се бави спортом?

 

Ako se bavio nekada sportom, naglo prestao i poceo da neuredno i bahato zivi, ovo hoce da se desi. Losa kondicija dovodi do viseg pulsa u mirovanju.

Ako se bavi nekom rekreacijom, sportom, i opet ima ovako "relativno visok" puls, mozda bi trebalo da ode kod lekara da lagano sve to dovede u red.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Okej Dule, jel može onda Binevol? Vidiš da ima predispozicije za kardiovaskularne bolesti? Genetika, pušenje..

Uz početnu dozu lekova, promenjen režim života i ishrane, naravno uz kontrolu možda i u jednom trenutku prestane i da pije lekove.

Idealno je 60, ali je i okej 50. Sve preko toga srce se umara, kao o svaki mišić pri povećanom broju kontrakcija.

Moj normalan puls (gvožđe 17 (nisu imali reagensa za feritin koji je bolji pokazatelj), hormoni štitne žlezde okej) je preko 100, bude i 110 u miru, bez bez napora. Pila sam 6meseci 2x1/4 propranolola (betablokator), od skoro sam samo na jutarnjoj dozi (1/4). U najgorim danima nisam mogla da pređem u jednom dahu uzbrdicu pod slabim nagibom duzine 100m.

Edit typo

Edited by rbds

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

mogla si umesto lekova (ako nisi stvarno bolesna) malo da se pozabavis kondicijom, i imala bi rezultate bez lekova.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Binevol vec moze da se razmotri, ali opet ja ga ne bih tako olako uvodio samo na osnovu ovoga. Prvo ti aparati su kurac, ko zna koliki mu je stvarno puls, nek ode kod doktora pa lepo da uradi Ekg. 50 frekvencija je vec bradikardija, od 60 do 80 je da kazem neki opseg normalan, ali sve je to individualno zato se i ne treba slepo drzati brojki.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lol, pa nisam ja nikome savetovao lekove, vec Mara. Rekao sam ti da mesec dana primenjujes rezim zivota sa dijetom i fiz. aktivnoscu, pa ako i tada bude povecan pritisak da odes kod lekara da razmotri lekove. A pre svega da izmeris na normalnom aparatu, a ne tim digitalnim sranjima.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...