Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

Meni danas jedna teta dzarala jednocevku. Iju sto pecka mamicu mu, al barem sam siguran da nista niasm zapatio.

A konacno sam se nakanio da zakazem skidanje bradavica. Pricam ja sa doktorkom i razmisljam se kako cu da li azotom(drzavna) ili laserom(privatna)... Mislim se ja mislim, al kad sam cuo da ima i strujom rekoh ZAKAZUJ taditad MOZE. U istom danu sam zakazao i operaciju mladeza. Pa da. Ne zvao se ja za dzabe Munja. A i ne zovem se tako.

Nista ne pitam samo se hvalim.

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Hijao, topik za mene.

Elem, pitanje.... desilo mi se mozda par puta u zivotu da osetim onako ostar bol kad hocu da udahnem vazduh, u predelu sa leve strane grudi, ne kod srca, nego nekako... jos levlje, vise kao ispod miske... i onako, tu pocne, i kako sve vise udahnem, sve se vise prosiri okolo... i onda moram da disem sa malim udasima neko vreme, polako, dok ne prodje to? Sta je to? Obicno je trajalo tipa.. pola minuta... ali skoro mi se desila epizoda od jedno 10 minuta , pa sam se istripovao.

I jel to ono sto se na engleskom kaze heartburn? i kako se heartburn prevodi kod nas uopste? Malo me buni.. google translate prevodi heartburn kao "gorusica" ... a gorusica se ipak odnosi na zeludac > jednjak > grlo ? Kakve veze to ima sa srcem?

me confused.

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Па, под један, није ти то горушица:) Вероватно ни хартбрн није то твоје:) Могуће да је горушица хартбрн, рецимо, ћале каже да му је трип кад га смара срце/кад је имо инФРакт јако сличан горушици у неком стадијуму, тако да шта ја знам... А и неки официјелни опис љекара је био ''креће као горушица, из груди, па онда иде горе до уста, па трну зуби - е онда већ знаш да није горушица олол'' и те форе, али знам сигурно да је, кад је имао инфаркт, био у фазону ''лол колка горушица'', да би кроз сат времена био у фазону ''даз нот компјут ени мор са горушицом''.

Мене тако боли од оног спазма на леђима (знам, то је на леђима, ал не би верово колко је то шлогиран трип, био сам убеђен пар пута да је срце или плућО и то баш напред, вероватно је неко ''слагање сила'', у питању), али ти би ваљда знао да је то у питању...

Можда је оно са марамицом или шта беше, кад мораш јако да удахнеш да ''поцепаш'' преко трешхолда да би се унормалио:)

Мислим, не разумем се ништа, ал волим да кењам на овом топику лол

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па, под један, није ти то горушица:) Вероватно ни хартбрн није то твоје:) Могуће да је горушица хартбрн, рецимо, ћале каже да му је трип кад га смара срце/кад је имо инФРакт јако сличан горушици у неком стадијуму, тако да шта ја знам... А и неки официјелни опис љекара је био ''креће као горушица, из груди, па онда иде горе до уста, па трну зуби - е онда већ знаш да није горушица олол'' и те форе, али знам сигурно да је, кад је имао инфаркт, био у фазону ''лол колка горушица'', да би кроз сат времена био у фазону ''даз нот компјут ени мор са горушицом''.

Мене тако боли од оног спазма на леђима (знам, то је на леђима, ал не би верово колко је то шлогиран трип, био сам убеђен пар пута да је срце или плућО и то баш напред, вероватно је неко ''слагање сила'', у питању), али ти би ваљда знао да је то у питању...

Можда је оно са марамицом или шта беше, кад мораш јако да удахнеш да ''поцепаш'' преко трешхолда да би се унормалио:)

Мислим, не разумем се ништа, ал волим да кењам на овом топику лол

ahahahhaaahaaaahaahahha

Link to comment
Share on other sites

Па не, не разумем се ништа у смислу да не могу да дајем медицинске савете:) Али овако брат брату у невиној причи, могу одмах да ти кажем да није горушица, а 90% ни тај хартбурн:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja isto imam taj trip kad me nešto probada kad hoću da udahnem, pa ili se iskuliram malo i dišem plitko, ili udahnem i pregrmim taj bol kao da mi neko zabija noz u srce.

Ja isto imam taj trip kad me nešto probada kad hoću da udahnem, pa ili se iskuliram malo i dišem plitko, ili udahnem i pregrmim taj bol kao da mi neko zabija noz u srce.

Link to comment
Share on other sites

To se i meni desava od kad znam za sebe. Nekad nema probadanja po nekoliko meseci i vise, ali kad me uhvati neretko se valjam po podu nekoliko minuta od bolova. Isao na ekg i ostalo vezano za kontrolu srca, kaze lekar super sve, nema brige. . . Tako da ono, ne bi trebalo da je opasno :)

Link to comment
Share on other sites

Meni se to dešava, neko mi je rekao da mi se plućna maramica lepi za rebra ili šta god, ne razumem princip, samo znam da prestane kad polako udahnem do punog kapaciteta i to je to.

Зато сам и поменуо то са трешхолдом, да није можда то у његовом случају. Мада је то комон нолиџ јер се то СВАКОМ дешава, тако да би сви ишли около и триповали инфаркте нон стоп:) Ево, мени се десило типа прошле недеље и то сам пет минута дисао ко девојчица јер сам се зентао да удахнем мушки и одлепим срање, ал на крају сам, јелте, морао.

Али то је лол, мислим, ако је то, онда нек се не брине ни мало и готова ствар.

Мени је заправо интересантно што је више људи у трипу ''шта ми је, био сам код доктора'' него што је ''смор, опет лепљење марамице'' ликова:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

shek je bio najblizi...bol pri dubokoh udahu je karakteristican za zapaljenje plucne maramice ili priraslice kao posledicu nekog starog zapaljenja...al ne mora da znaci da je to, mozda je i neki istegnut misic...u svakom slucaju nista strasno, ako bas potraje danima stalno idite da snimite pluca

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Doktore pomagaj!

Vec mi godinama opada energija sve vise i vise. Konstantno maltene osecam umor/pospanost, tacnije malaksalost, tj jebeno sam uvenula, a ponekad mi se u roku od sekunde sloshi i nisam sposobna cak ni da govorim (bez preterivanja). A nikada maltene nisam u nekoj top formi.

Ovo je toliko frustrirajuce da ne mogu da opisem.

E sad evo vise info-a:

- 28 godina

- nisam skoro nikada bolesna/prehladjena

- nisam depresivna

- dobra mi je krvna slika

- sumnjali su mi u dva navrata na shtitnu zlezdu, vadila t3 i t4 al je kao bilo sve u redu

- nemam nikakvih drugih nekih zdravstvenih problema vrednih pomena

- spavam dovoljno

- hranim se ok (kuvam, voce povrce i tako to)

sta to moze biti i sta da radim???

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...