Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Savet

 

- jednoručno veslanje u pretklonu, 3x8, povecaj kilazu.

- mrtvo dizanje, isti raspored kao čučnjevi al male kilaže (80kg max)- spusti na 60 kg uz vise ponavljanja i manji trzaj cisto zbog kicme da je opet ne bi povredio

To bi bilo to za sada :)

Link to comment
Share on other sites

ma bre ono da li uhvatis sipkuu da su sakemka "unutra" ili "spola"

u svakom slucaju ako sa 20 kg extra radis 5 kom, svavka cast jebem ti ipadi i tastaturu

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Koliko koštaju oni ''dodatni teret'' tegovi ( teg sa čičak trakom, pojas sa težinom, itd) , neka socijalna varijanta? Ja sam to uvek improvizovao sa čizmama i sličnim dodacima, jebiga, snalazim se :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Koliko koštaju oni ''dodatni teret'' tegovi ( teg sa čičak trakom, pojas sa težinom, itd) , neka socijalna varijanta? Ja sam to uvek improvizovao sa čizmama i sličnim dodacima, jebiga, snalazim se :D

kupi se pojas na koji kacis tegove, ne pojas sa tegovima pa menjas kao bucice :D

Link to comment
Share on other sites

Radio sam po prvi put zgibove sa tegom i upalili su mi se gornji trbušnjaci i zadnji deltoid? wtf

 

Inače, rešio sam da smanjim vreme u teretani, pa sam krenuo da radim po ovom okvirnom programu:

 

Dan 1 (oko 1h):

- čučnjevi, 5x90kg top serija, pa sukcesivno smanjivanje tereta za 6, 7, 8 i 10 ponavljanja

- iskoraci, 3x8 sa 40kg

- trbušnjaci, ono dizanje nogu za donji stomak, hiperekstenzije

 

Dan 2 (oko 70 min):

- zgibovi, srednji, 5x20kg top serija, posle još 3-4 serije s manjim težinama, poslednja sa sopstvenom (ovo sam tek počeo pa ne znam baš šta i kako)

- pulldown, 3x8, najširi hvat, 60 kg

- jednoručno veslanje u pretklonu, 3x8, 25 kg (da povećavam ovo?)

- potisci bučicama, 2x8 sa 20 kg pa 2x8 sa 17 kg

- fly, upright row ili nešto slično, 3x8

- jedna serija nečega za rame do otkaza

 

Dan 3 (oko 40 min):

- mrtvo dizanje, isti raspored kao čučnjevi al male kilaže (80kg max), povređivao sam kičmu na mrtvom pa sam i dalje oprezan

- benč, opet isti raspored, 80kg top serija

- propadanja, ako me ne mrzi, 3x10 bez dodatnog tereta

 

Cilj je da povećam snagu do nekog solidnog nivoa (recimo 100kg benč, 130 čučanj) uz očuvanje izgleda, tj. ne bih da se gojim :)

 

Pored toga ne bi bilo loše da skratim ovaj dan sa zgibovima na ispod 1h.

 

Dajte komentare pls :*

 

Meni ovo deluje kao odlican trening pravo da ti kazem. Nego ovako, na prvu loptu.. radis i propadanja i zgibove, itd.... ubaci negde sklekove mozda ? Takodje, mislim da bi sigurno mogao vise da guras na potisku od 20kg (ako vec bencujes 80kg).

 

I sta je jednorucno veslanje u pretklonu? Ja guglao i vidim onu.. "motornu testeru" jel to to ?

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Meni ovo deluje kao odlican trening pravo da ti kazem. Nego ovako, na prvu loptu.. radis i propadanja i zgibove, itd.... ubaci negde sklekove mozda ? Takodje, mislim da bi sigurno mogao vise da guras na potisku od 20kg (ako vec bencujes 80kg).

 

I sta je jednorucno veslanje u pretklonu? Ja guglao i vidim onu.. "motornu testeru" jel to to ?

Link to comment
Share on other sites

Meni ovo deluje kao odlican trening pravo da ti kazem. Nego ovako, na prvu loptu.. radis i propadanja i zgibove, itd.... ubaci negde sklekove mozda ? Takodje, mislim da bi sigurno mogao vise da guras na potisku od 20kg (ako vec bencujes 80kg).

 

I sta je jednorucno veslanje u pretklonu? Ja guglao i vidim onu.. "motornu testeru" jel to to ?

- zašto sklekove kad već radim benč? :)

- sedeći potisak je u pitanju, za rame. na sledećem treningu prelazim na 22kg za top seriju, al bližim se maksimumu u smislu težine koju mogu da podignem s poda do početnog položaja. postoji ona skalamerija za potiske sa olimpijskom šipkom, možda ću na to morati da pređem.

- jeste "motorna testera", radim ovu varijantu sa kolenom i rukom na ravnoj klupi.

zar se to zove zgib. im serious, nikad video

pa jebem li ga, ja ga zovem zgib, sigurno se ne zove rade :D

Link to comment
Share on other sites

Koliko koštaju oni ''dodatni teret'' tegovi ( teg sa čičak trakom, pojas sa težinom, itd) , neka socijalna varijanta? Ja sam to uvek improvizovao sa čizmama i sličnim dodacima, jebiga, snalazim se :D

 

oko 2000din je to, koliko sam ja vid'o.

 

- čučnjevi, 5x90kg top serija, pa sukcesivno smanjivanje tereta za 6, 7, 8 i 10 ponavljanja

- iskoraci, 3x8 sa 40kg

- trbušnjaci, ono dizanje nogu za donji stomak, hiperekstenzije

 

Dan 3 (oko 40 min):

- mrtvo dizanje, isti raspored kao čučnjevi al male kilaže (80kg max), povređivao sam kičmu na mrtvom pa sam i dalje oprezan

- benč, opet isti raspored, 80kg top serija

- propadanja, ako me ne mrzi, 3x10 bez dodatnog tereta

 

A kako radiš ovaj iskorak 3x8 sa 40kg? šipka na leđima/vratu pa hodaš ili šta?

 

I plus, ako furaš već zgibove sa opterećenjem tolikim, što propadanja radiš tako "slabo" i bez tereta?

Link to comment
Share on other sites

- zašto sklekove kad već radim benč? :)

- sedeći potisak je u pitanju, za rame. na sledećem treningu prelazim na 22kg za top seriju, al bližim se maksimumu u smislu težine koju mogu da podignem s poda do početnog položaja. postoji ona skalamerija za potiske sa olimpijskom šipkom, možda ću na to morati da pređem.

- jeste "motorna testera", radim ovu varijantu sa kolenom i rukom na ravnoj klupi.

pa jebem li ga, ja ga zovem zgib, sigurno se ne zove rade :D

 

Pa ja mislio... zato sto vec radis vezbe sa sopstevenom tezinom, prodadanja, zgibove, trbusnjake itd.... greota da ne radis i sklekove, mislim sta znam, ja kad radim nekako se ne osecam isto kad radim benc i kad radim sklekove (posebno sto sklekovi nekako mogu da se rade sa razlicitim pozicijama ruku i nagibima).

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

oko 2000din je to, koliko sam ja vid'o.

 

 

A kako radiš ovaj iskorak 3x8 sa 40kg? šipka na leđima/vratu pa hodaš ili šta?

 

I plus, ako furaš već zgibove sa opterećenjem tolikim, što propadanja radiš tako "slabo" i bez tereta?

šipka na leđa kao za čučanj, s tim što imamo "gotove" te šipke sa manjim kilažama u teretani, i one su kraće, pa je izvodljivo. teško bih sa olimpijskom šetao između sprava :)

 

a propadanja bez dodatnog opterećenja jer sam pre toga uradio 6-7 serija benča. ponekad umesto tih propadanja uradim kosi ili kontra kosi benč, kako mi dune u suštini, pošto je to dopunska vežba, benč je tu ipak glavni.

 

Јер су му груди слабије очигледно :)))

jesu al ne toliko, vidi gore

Pa ja mislio... zato sto vec radis vezbe sa sopstevenom tezinom, prodadanja, zgibove, trbusnjake itd.... greota da ne radis i sklekove, mislim sta znam, ja kad radim nekako se ne osecam isto kad radim benc i kad radim sklekove (posebno sto sklekovi nekako mogu da se rade sa razlicitim pozicijama ruku i nagibima).

jebem li ga, možda i ubacim te sklekove, al me mrzi jer mogu da ih uradim dosta pa to onda traje dugo, a stvarno neću da ostajem više od sat vremena u teretani sa sve zagrevanjem.

Link to comment
Share on other sites

Jel u 'Dan 2' posle zgibova, ostale vezbe radis do otkaza? Ja bi se zestoko pretrenirao..

 

Ja radim identicno ko ti, s tim sto radim mrtvo, zgibove i jos 1 2 vezbe dodatne al ne do otkaza.

 

a ramena posle bencha, na smitu uglavnom iza glave potisak

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...