Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

@primo

 

RM mi je pocetkom aprila bio 140kg, od tada nisam vise pokusavao. verovatno sam od tad malo napredovao. kada radim regularno u serijama, ne prelazim vise od 100-110kg.

 

edit: nisam lepo procitao post :)

Edited by skrimke
Link to comment
Share on other sites

@primo

 

RM mi je pocetkom aprila bio 140kg, od tada nisam vise pokusavao. verovatno sam od tad malo napredovao. kada radim regularno u serijama, ne prelazim vise od 100-110kg.

 

@pesma

 

mozda je glup savet, ali pokusaj malo da se pomognes nogama kad se izvlacis dok ne povecas broj ponavljanja. koliko to nisi dugo trenirao kad si uspeo da spadnes sa 10 na 3? :)

 

Pa sto je najgore nemam pojma.. nisam pravio neke sad velike pauze, osim ovu jesen zimu sto nisam bas nesto specijalno trenirao. Kad sam mogao 10, tada sam trenirao ono... trcao, vozio bajs, radio mnogo sklekova, trbusnjaka, znojenja (kad kazem mnogo, mislim na svaki dan pa jedno 3 meseca tako), nikakva teretana tegovi, itd.... i nakon toga svega sam usao u teretanu , i od svih tih treninga sam imao neku totalno drugaciju snagu... nisam mogao da dizem mnogo tegova na pocetku.. ali sam mogao na primer da odradim ceo trening za grudi  i triceps... pa onda da uradim nakon toga gomilu propadanja... ono.. kao da misici ne mogu da izvuku velike tezine, ali se i ne umaraju.

 

 

Tada sam imao 80+ kila... a sad sam usao u teretanu sa 95 fazon... pre mesec dana. Spao sam na 90kg uz ishranu i treninge.. ali opet je to govnjivih 3 puta nedeljno staticnih treninga sto ja ne volim :/ Isao sam na krosfit par meseci, odlicni su treninzi, ali ne mogu to nikako s fiksnim terminima da organizujem zbog posla....

 

i tako....

 

samo zgibovi !

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

@песма

ради лат и остале вежбе за леђа, уз то исфорсирај мало бицепс и за месец дана ћеш моћи по 10 у серији!

 

Pa za ledja radim uglavnom lat, ekstenzije, onu sedecu sajlu (veslanje?) i onu sajlu sto je slicna latu ali je uza shipka i drzi se bochno. Sad posle mesec dana sam malo usao u shtos pa cu dubacim i mrtvo dizanje i jednu vezbu koju sam video i probao i moze da se radi kod mene u teshi. Popnes se na zgib kao da si se podigao bradom do shipke (tako sto stojis na necemu), a onda se zadrzis i polako spustis do dole, deluje mi dobro vezba.

 

Sad je pitanje... jel da radim lat "pravilno" ili prljavo"... hocu reci.. kad radim najpravilnije moguce.. ono polako sa cistom formom shiroki hvat, samo rukama iz ledja da vuchem bez pomeranja trupa..... onda mogu manje nego kad onako uradim sa pomeranjem trupa (ali to bukvalno imam osecaj ko da ne radim ledja uopste, a opet kao da ima nekog efekta).

 

inace, ne znam tacno samo sto bas biceps a na i tridza...  i da, pricam o sirokim zgibima !

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

pesmo jado crna!

 

Odes nadjes neku sipku za zgibove na ulici/ono za tepihe.

 

Pozoves vudua

 

I krenes, sam dva, pa uz vuduovu pomoc 4 pa tako par puta pa svaki dan!

 

Za 2 godinu dana od 1 do 7, kazi KAKAV SAM PROGRES POSTIGAO

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

хахаха песмо па то што си се усвињио 10 кила није мала ставка :)  Добио си три главна одговора :) Један је да радиш на лату док не ојачаш други што си ти рекао да радиш само спуштање са шипке што спорије можеш и трећи ово што ти је рекао Игор стим што та варијанта отпада уколико немаш тренинг бадија :)))

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Meni je u pocetku pomagao drugar, samo mi je pridrzavao noge i vrlo, vrlo malo mi je pomagao pri radu zgibova, taman toliko da se bas napatim pri dizanju. Ova Ivketova spravica je idealna i za propadanja a pogotovo za zgibove.. Da je takvih sprava vise u teretanama =/

Nadji nekog da ti pridrzava noge i samo lagano :D

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Није го курац али ћеш спорије напредовати него да радиш 2 пута недељно :) али свеједно је боље једном него нити једном :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Ja radim ledja 2 puta nedeljno.  Prvi put radim iskljucivo sa tegovima i tu se rastavljam sa zivotom od napora a drugi put kombinujem zgibove i sprave (uz manje tezine na spravama). Nesto od ovoga bi i ti mogao da iskombinujes, ojacaj biceps i ramena i videces kako zgibovi lakse idu ;)

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

au al se vi odvaljujete. Imam samo tri treninga nedeljno (nekad i dva ), ledja samo tri vezbe :) zgib, lat sa onim bocnim hvatanjem sto pomenu pesma i mrtvo. Pesmo, uhvati lat malo sire od ramena i vuci laktovima na dole polako. Ima da radis zgibove laganica :) Opet, tih 90 kila nije malo. Lozim se kao kreten, radi sa 15kg plocom seriju zgibova i onda shvatim da imam 78 kila. Osusio sam se kao les... Koliko god jeo, nece nista da se lepi osim slaninice na stomaku! 
 

T_T

Link to comment
Share on other sites

au al se vi odvaljujete. Imam samo tri treninga nedeljno (nekad i dva ), ledja samo tri vezbe :) zgib, lat sa onim bocnim hvatanjem sto pomenu pesma i mrtvo. Pesmo, uhvati lat malo sire od ramena i vuci laktovima na dole polako. Ima da radis zgibove laganica :) Opet, tih 90 kila nije malo. Lozim se kao kreten, radi sa 15kg plocom seriju zgibova i onda shvatim da imam 78 kila. Osusio sam se kao les... Koliko god jeo, nece nista da se lepi osim slaninice na stomaku! 

 

good man!

Link to comment
Share on other sites

triceps ispravlja ruku u laktu

 

 

 

Znači ruski zgibovi :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pa za ledja radim uglavnom lat, ekstenzije, onu sedecu sajlu (veslanje?) i onu sajlu sto je slicna latu ali je uza shipka i drzi se bochno. Sad posle mesec dana sam malo usao u shtos pa cu dubacim i mrtvo dizanje i jednu vezbu koju sam video i probao i moze da se radi kod mene u teshi. Popnes se na zgib kao da si se podigao bradom do shipke (tako sto stojis na necemu), a onda se zadrzis i polako spustis do dole, deluje mi dobro vezba.

Екстензије? Мислиш на хиперекстензије за доња леђа?

Мораш да гледаш да ојачаш ЛАТИСИМУС ДОРСИ АЕ, да би радио више згибова.

Ако имате ову Т-шипку, ради и уске и широке (ал онда не мораш веслање у претклону)

Дакле, нека ти буде овакав тренинг нпр.

Лат (што шири хват, то боље) то нека ти буде основна вежба и увек је ради прво, веслање у претклону или широки хват на т-шипци, веслање са том сајлом (и ту гледај да фиксираш леђа, тј. да радиш без померања... да ти не раде доња него више лат, наравно смањиш килажу) и моторна тестера или т-шипка, уски хват.

Тамо где имаш "или" мењај по тренинзима, један тренинг једну вежбу, други другу вежбу... лично бих избацио тај лат са бочним хватом, бар за сада

Sad je pitanje... jel da radim lat "pravilno" ili prljavo"... hocu reci.. kad radim najpravilnije moguce.. ono polako sa cistom formom shiroki hvat, samo rukama iz ledja da vuchem bez pomeranja trupa..... onda mogu manje nego kad onako uradim sa pomeranjem trupa (ali to bukvalno imam osecaj ko da ne radim ledja uopste, a opet kao da ima nekog efekta).

Исправи леђа, труди се да што мање помераш труп.

Ја радим згибове а и пре лат увек испред, не иза главе. Нема доста поента радити иза главе, сем што се кривиш у врату и ризикујеш повреду приликом напора. И једна и друга вежба "гађа" лат.

inace, ne znam tacno samo sto bas biceps a na i tridza...  i da, pricam o sirokim zgibima !

Одговорио ти је Ивке на ово :)

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...