Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Da se pohvalim da sam stao po prvi put u zivotu na traku za trcanje, Doterao nesto do 6km i cudio se kako sporo ide. Nije mi palo na pamet da je to u stvari km/h a ne min ( sto je moj tempo kad trcim napolju ). Trcao (ako se to moze nazvati trcanje :D ) 20 min i smorio se... tldr Glup sam. 

Ono sto sam hteo da pitam je  : Sta mislite da je bolje  - Traka nakon tegova ili pre ? Imajuci na umu da mi je trcanje prioritet i da bez 25min ne silazim sa trake. Negde citam da je bolje posle treninga sa tegovima da se trci al bre ljudi ko da ima kondiciju tolko cu da riknem :D Radi li to neko ovdena ? 

poz

Link to comment
Share on other sites

Da se pohvalim da sam stao po prvi put u zivotu na traku za trcanje, Doterao nesto do 6km i cudio se kako sporo ide. Nije mi palo na pamet da je to u stvari km/h a ne min ( sto je moj tempo kad trcim napolju ). Trcao (ako se to moze nazvati trcanje :D ) 20 min i smorio se... tldr Glup sam.

Ono sto sam hteo da pitam je : Sta mislite da je bolje - Traka nakon tegova ili pre ? Imajuci na umu da mi je trcanje prioritet i da bez 25min ne silazim sa trake. Negde citam da je bolje posle treninga sa tegovima da se trci al bre ljudi ko da ima kondiciju tolko cu da riknem :D Radi li to neko ovdena ?

poz

Tegovi pa trcanje.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Totalni sam laik što se tiče poznavanja suplemenata a hoću da probam sa nekim proteinom ili onim drugim sranjem što nazivaju povećanjem telesne težine/mase ali ne znam koji bih uzeo.

 

193cm sam visok, imam 80 kila, jako brz metabolizam i slabu genetiku (poz vudu).

 

Idem u neku vrstu improvizovane teretane (old skul teretana u zgradi kod ortaka gde ima benč, bučice, raznorazne šipke itd.), imam i gajbi gladijator a pratim neki program treninga koji sam sam napravio i mislim da bi u kombinaciji sa nekim suplementima dao rezultate. Zdravo se hranim, ali jednostavno imam problema da nabacim kilograme i mislim da bi mi dobro došao taj dodatak ishrani.

 

Hvala unapred na predlozima!

Link to comment
Share on other sites

Ako oces polako i kvalitetno, uzmi protein i povecaj malo ishranu.

Ako oces 'masu' na brzinu, uzmi neki gejner i kreatin i udri :)

Za gainer ti preporucujem True Mass 1200 (al ga ima samo na kupujemprodajem), tako da ako se netripujes od "madjarskih" prozivoda, naruci. Ne moras da pijes celu porciju jer je overkill.

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Nemoj bacati pare na suplemente dok nisi sredio ishranu maksimalno. S obzirom da ne postoji brz ili spor metabolizam, biće da ipak ne jedeš dovoljno (kalorija i proteina).

Osnovne informacije o ishrani ćeš dobiti iz ovog video serijala:

Part 1: Introducing the Pyramid and Level 1 - Cal…: http://youtu.be/GAvW6xBZjSk

Što se tiče vežbanja, kreni sa starting strength ili stronglifts 5x5 programom. Gladijator baci u smeće a ako ortakova teretana nema squat rack, uplati neku koja ima barem dva.

Ako te mrzi da odgledaš ove videe ili izguglaš programe vežbanja, daj mi kontakt tvog tate da mu javim da se spremaš da potrošiš deset hiljada njegovih dinara na nepotrebne suplemente a da si suviše lenj da prethodno potrošiš 2h da naučiš osnovne stvari.

Link to comment
Share on other sites

@nikita

Hvala na predlogu, ali nikako nisam za gainere. Jedan ortak ih je koristio i klasika, prestao je da trenira pa sad izgleda kao jabba the hutt.

 

@Ivan

U pravu si za ishranu, verovatno 'brz metabolizam' mešam sa nedostatkom ubacivanja kalorija/proteina. Pogledaću video, ne mrzi me, pa ću verovatno izvaliti da se ne hranim pravilno uopšte :D Inače, ćale trenira rekreativno dobrih 30 godina a kad je prestao aktivno da ide u tešu kupili smo kettlerov gladijator, tako da će ostati (inb4 ma ne seri da ga nećeš baciti). Suplemente bih sam isfinansirao, ali videću još :)

Link to comment
Share on other sites

Totalni sam laik što se tiče poznavanja suplemenata a hoću da probam sa nekim proteinom ili onim drugim sranjem što nazivaju povećanjem telesne težine/mase ali ne znam koji bih uzeo.

 

 

Pa to sam razumeo kao gejner :)

A to sto ti ortak izgleda ko Jubba the hut nema veze dal je koristio gejnere ili jeo celer :D

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...