Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Мислим да је једина разлика између згибова испред главе и иза главе у томе како се погађају рамени мишићи :) Испред главе погађа предње раме а кад радиш иза главе погађа више задње раме :) али пошто је то вежба за леђа онда у принципу радиш варијанту која ти више одговара :) 

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Па раме се толико мизерно погађа, да није ни битно. А много се неприродно кривиш у врату и на тај начин ризикујеш повреду, а и многи фитнес тренери ће ти рећи да никада не радиш згибове иза главе.

Сигурно сте виђали ликове у теретани који одраде прво згибове иза главе, па испред, као две одвојене вежбе, а то је рофл :)

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

HVALA ALFA KRALJU STEROIDA.

I HVALA REJZU KRALJU HEMIJE.

i sta je motorna testera ? I posto nisi ubacio mrtvo... jel bi valjalo ovo : Lat, Veslanje na sajli, Veslanje u pretklonu, Mrtvo Dizanje (u slucaju da radim mrtvo, ne bih radio hiperekstenzije za donja ledja).... T shipku nemamo, tj.. imamo neku improvizaciju sa zglobom na podu gde se gurne neka olimpijska shipka i na jednoj strani se kachi teg... a to podrazumeva neki uski hvat.

edit: Da, ovo sto kaze Alfa... svi treneri s kojima sam pricao kazu da ne treba raditi zgib/lat iza glave i da je dovoljan prednji. Doduse, jedan od tih trenera kaze da ne treba raditi ni mrtvo dizanje... sto je isto lol.

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

По мени нема потребе да радиш мртво дизање :) Много је боље да радиш хиперекстензију :) Касније ако сматраш да си превазишао хиперекстензију онда пређи на мртво :) 

Тестерисање је ово што се ради на 2 минута и 17 секунди :) Препознаћеш јер је симулирање тестерисања или паљења тестере :Д 

 

Edited by Kal1mero

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Па раме се толико мизерно погађа, да није ни битно. А много се неприродно кривиш у врату и на тај начин ризикујеш повреду, а и многи фитнес тренери ће ти рећи да никада не радиш згибове иза главе.

Сигурно сте виђали ликове у теретани који одраде прво згибове иза главе, па испред, као две одвојене вежбе, а то је рофл :)

ja sam uvijek radio i ispred i iza glave, a mrzio sam ove iza glave

tumblr_m8t04lfuuF1r01e5q.png

Link to comment
Share on other sites

Ja zgibove radim svakakve, volim da kombinujem, ali te iza glave nikad nisam radio. Radim široke, normalne, uske, a sve te sa šakama i ka sebi i od sebe. Onda ne znam kako se ovi zovu, oni gde se dižem tako da dodirenem šipku čas jednim, čas drugim ramenom (ruke jedna do druge drže šipku, postavljen sam tako da mi je šipka po sredini ose simetrije).

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Kako koji dan dođe Budo, koliko me pukne snaga i energija u trenutku, svakako ne malo.

 

Nisam ja zver ko vi rur teretanaši budo, puno pijem i pušim, neretko volim da dunem, ali mi je svejedno vežbanje jedna od glavnih opsesija u životu, jedina pametna stvar u životu koju radim iz zadovoljstva, sve ostalo pametno radim zato što moram , jer hedonizam je previše jak u meni :D

 

(nisam ja dao minus, nisam tako surevnjiv)

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Не волим овакве мотивационе видео снимке :) Мени треба неки снимак  где неко диже триста  кила и урла а паралелно иде нека ложачка музика :)

нпр овај видео  

и овај од 5 : 31 

 

Ако неко има још неки нека постави :) 

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Rade Savić postavio je novi svetski rekord u benč presu podigavši 290 kilograma u apsolutnoj kategoriji bez opreme na evropskom prvenstvu u pauerliftingu koje se održava u Knjaževcu do 25. maja.

 

- Veoma sam srećan, ne obara se svetski rekord svaki dan! Koliko je lep osećaj takmičiti se na evropskom prvenstvu u svojoj zemlji i pred svojim narodom utoliko je veći pritisak jer se od mene očekivalo najviše, očekivalo se da potvrdim ono što sam najavio - kaže Rade Savić koji je već dve godine svetski rekorder u GPC federaciji, a u Knjaževcu je sopstveni rekord od 275 kilograma popravio za čitavih 15.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...