Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

puko mi film prikane! nisam sposoban ko kad sam bio parkurac pa sam resio da promenim nesto. xd jos svaki dan slusam "ja sam nekada mogao ovo ono" i vidim da cu se uskoro pretvoriti u takvog ako ne preduzmem nesto po tom pitanju!

day skype ili se aktiviraj na msnu da mi das trunku podrske :))

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Another question! Poslednjih 20ak dana, od kad aktivno treniram, bas slabo unosim hidrate, kao low carb ishrana, do 40-50gr dnevno recimo, koliko cesto treba da promesam to sa hidratima da mi se ne bi usporio metabolizam? Cuo sam da treba tipa jednom nedeljno da ubacim 200-300gr kroz pirinac il tako nesto

Link to comment
Share on other sites

ja istegao ahilovu tetivu izgleda, boli me od subote posle trcanja :c

moracu da pauziram sada, smorio sam se jako :c

ne verujem da je nesto ozbiljno, posto ne bi mogao da hodas da je bilo sta malo ozbiljnije sa AT

verovatno je u pitanju neka upala (ili tako nesto), sto je posledica neadekvatnog zagrevanja/posle istezanja, trcanja po betonu i to sto si tezak :>

nemoj da te mrzi da se pre trcanja lepo zagrejes i posle istegnes, to ce dosta smanjiti mogucnost da dobijes te male neugodne povrede, a i one vece

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

ne verujem da je nesto ozbiljno, posto ne bi mogao da hodas da je bilo sta malo ozbiljnije sa AT

verovatno je u pitanju neka upala (ili tako nesto), sto je posledica neadekvatnog zagrevanja/posle istezanja, trcanja po betonu i to sto si tezak :>

nemoj da te mrzi da se pre trcanja lepo zagrejes i posle istegnes, to ce dosta smanjiti mogucnost da dobijes te male neugodne povrede, a i one vece

ae

ma znam, obicna upala verovatno, za par dana ce proci... ali do sada nisam imao problema, nikakvih, verovatno se nisam dobro zagrejao :c

znaci, istezanje i posle trcanja?

Link to comment
Share on other sites

a jbg, nekako mi najprakticnije, pohasam je za 3 min, plus je portabilna pa je cesto ponesem na posao da mi zameni obrok neki, sad bas citam po netu, nije dobro toliko je jesti, mater joj..

ja sam ti rekao vise zbog toga sto jedes tunu iz konzerve, a svaka konzervirana hrana ima konzervans.

a nije ni pametno jesti svaki dan istu hranu, moras se truditi da jedes sto raznovrsnije

ae

ma znam, obicna upala verovatno, za par dana ce proci... ali do sada nisam imao problema, nikakvih, verovatno se nisam dobro zagrejao :c

znaci, istezanje i posle trcanja?

naravno tebra, posebno obrati paznju na noge (posto trcis jelte). dakle list (kad istezes list, istezes i ahilovu tetivu), prednja i zadnja loza

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

@tunjevina: ima po pijacama da se nađe tunjevina u mekom pakovanju od kilogram, donose iz italije likovi. poslednji put kad sam uzimao bila je oko 1000 dinara, što je odlična cena. u kilogramu ima čak 980g tune, samo 20g maslinovog ulja (rio mare npr ima preko 30% ulja/vode).

koliko cesto treba da promesam to sa hidratima da mi se ne bi usporio metabolizam?

priče o ubrzavanju i usporavanju metabolizma su čist broscience, nemoj se na njih osvrtati. jedina po meni validna bro teorija vezana za low carb dijete je da ih ne treba držati duže od mesec dana, ali to bih rekao za svaki strog režim, jer je čoveku neophodna svaka grupa makronutrijenata na duge staze.

nemoj da te mrzi da se pre trcanja lepo zagrejes i posle istegnes, to ce dosta smanjiti mogucnost da dobijes te male neugodne povrede, a i one vece

svaki difovac će ti reći da ne postoji nikakav dokaz da istezanje i zagrevanje smanjuje verovatnoću povrede. stanko je istegao tetivu jer je težak i nenaviknut na trčanje.

stanko, kreni da radiš vežbe u sobi dok si na pauzi, nemoj skroz prestati sa fizičkom aktivnošću, pogodiće te bumerang :D

a svaka konzervirana hrana ima konzervans.

eh?

Link to comment
Share on other sites

svaki difovac će ti reći da ne postoji nikakav dokaz da istezanje i zagrevanje smanjuje verovatnoću povrede. stanko je istegao tetivu jer je težak i nenaviknut na trčanje.

ja ne znam sa kojim difovcima si ti pricao, ali istezanje i zagrevanje su osnova.

eh?

ah?

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...