Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

poceo noge da radim pre 3 nedelje, do jaja ide, 100kila izbacio 10 puta iz cucnja, budala sam bio sto ranije nisam cucanj radio.

Smrsao sam 15-16 kila za ova 3 meseca i nabacio bas masu misicnu, do jaja ide ;D

Kako si to smrsao 15 kila za 3 meseca i u isto vreme dobio cistu misicnu masu? Hocu i ja tako : )

Link to comment
Share on other sites

Kako si to smrsao 15 kila za 3 meseca i u isto vreme dobio cistu misicnu masu? Hocu i ja tako : )

brate razocaras se u zivot i ljubav i sve i poludis, i krenes u teretanu i proradi inat xD

Jebiga trenirao kao besan, promenio ishranu zadnjih mesec i po bas ono low carb/high protein diet, uzeo sagorevac mada ne radi nesto preterano osim sto daje energiju, i bez njega se znojim kao besan. Evo ti slika od juce, nisam imao triceps pre 3 meseca. Samo sam protein uzimao zadnjih mesec dana, 1 do 2 merice dnevno, pred spavanje i posle treninga, kako kad.

314039_10151312407812796_1776585190_n.jpg

A inace idem pon sre pet kardio radim, a tegove 5 puta nedeljno kako zapadne. Moracu da odmorim malo, vec osecam znake pretreniranosti.

Edited by Kemp.
  • Downvote (-1) 1

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

bravo kempe

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

@ Kemp:Ma ok je to sto si ti smrsao,nego mi je bilo smesno sto si rekao da si dobijao misicnu masu i gubio salo u isto vreme [8D] To je pa,skoro pa nemoguce.

Svaka cast na trudu,samo si trebao staviti i before pic,ne budi sisica [:)]

Uzgred setio sam se da sam obecao da cu i ja staviti svoje slike kad zavrsim definiciju.Evo zavrsio sam je pre nepune dve nedelje,pa reko' da ispunim obecanje.

Pocetak 1

sdc11621p.jpg

Pocetak 2

sdc11619a.jpg

Kraj 1

20120709121154.jpg

Kraj 2

20120709121050.jpg

Kraj 3

20120709121225derp.jpg

Overall 105.2kg -----> 96.7kg,BF% od 17.14% do 8.36%,obimi znacajno smanjeni,stara roba za bacanje,itd itd...

Edited by Dende
Link to comment
Share on other sites

To moram i ja da izmerim jebiga, valjda das krv pa ti izmere, ili preko ovih sto prodaju herbfast.

@dende do jaja si se ripovao i rasirio. Isti problem imam sa odecom haha, necu jos da kupujem novo, ima jos par kila da skinem :D

Edited by Kemp.
  • Downvote (-1) 1

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

Merim BF% obicnim mehanickim kaliperom,drugar je merio u laboratoriji na TIMS-u gde je asistent,kaze da nema znacajnog odstupanja (0.1-0.3%).

Kod ovih sto mere na ulici ni u ludilu,uzgred to je Herbalife.Iz mnogo razloga.Ne znam da li moze sa vadjenjem krvi.Ja sam za svaki slucaj merio obime svaki mezociklus,pa kada imas promene u kilazi,promene u obimima,promene u koznim naborima (koliko god taj kaliper bio precizan) i progres slike,onda vrlo lako mozes da zakljucis sta radis sa sobom - gubis mast,gubis misic,dobijas misic,voda je l' otisla...

@ Buda

zyzzg.jpg

Bas sam pricao sa nekim gastosima iz AUS koji su dosli u teretanu,'ladno su znali Ziza : /

Link to comment
Share on other sites

jel mislis da je merac bf koji radi "na struju" nepouzdan? meni su tako merili kod doktora, cak sam dobio i pregled po delovima tela kolko imam bf procenata.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ma ok je to, al ne mogu se potapam u kadu, a delovalo mi je da metod sa elektrikom deje dobre rezultate :)

ali ovo potapanje u vodu je car :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Та вага ће мерити промене по питању бутина и гузице, ал ако немате генетске предиспозиције такве да ту таложите неравномерно, и исто тако неуједначено губите сало онда је океј : ) када се пропусти струја кроз табане, она иде и чим може да скрене то учини, тако да ће проћи кроз обе ноге, скренути у пределу дупета/препона, зато ми та када изгледа као добро решење : )

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ova moja ima senzor koji se drži u ruci, al sigurno kompenzuje za to što se salo većinom taloži na stomaku i nogama. kao što rekoh, ne nadam se nekim preterano tačnim rezultatima, samo hoću da pratim promene.

Link to comment
Share on other sites

Zaista ne znam sta da mislim o tim vagama koje mere BF,ali malo strucniji ljudi iz moje okoline se prema tome odnose sa podsmehom.Da li je to snobovski ili ne,ne znam jer ne znam ni na kom principu radi.

Ja sam krenuo od januara,radio sam adaptacioni mezociklus,pa sam radio masu 6 nedelja jer je bilo rano da pocnem sa definicijom.Definiciju sam radio 8 nedelja sa ~500-700 kcal deficita,rezim ishrane isprekidani post.Ovo su vam slike posle moje operacije,znaci iz minusa sam krenuo pa zakljucno sa zadnjim danom definicije.Prosle nedelje sam digao svaki dan po 200kcal iz hidrata i jos bolje sam izgledao na kraju prosle nedelje.Sada samo odrzavam do septembra kad krecem ponovo masu.

Link to comment
Share on other sites

Ja jos toliko nisam usao u brojke, ne brojim na dnevnoj bazi nego jedem kad sam gladan na 3 sata. Ujutru ovsene ili izmedju 2 treninga, ili pirinac, a posle jaja, ribu, meso itd. Poceo sam med da uzimam posle treninga, ili ujutru sa ovsenim i mlekom, extra je. Spao na 100 kila danas, nisam ovoliko imao od treceg srednje :D

Jedino sto pijem 3 u 1 kafu 2 puta dnevno i ponekad guaranu/cedevitu, gde ima tog nepotrebnog secera, al alde nije toliko strasno. Defniciju kontam tek na sledece leto da radim, ima jos dosta mesta za napredak.

Koliko cesto menjate nacin treninga i da li menjate uposte? Tipa, ja trenutno radim grudi, ruke, noge, ledja, ramena jednom nedeljno, a razmisljam malo da promenim na grudi/triceps, ramena/biceps, ledja/noge, ona naprednija Svarcenegerova verzija.

  • Downvote (-1) 1

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

Ja jos toliko nisam usao u brojke, ne brojim na dnevnoj bazi nego jedem kad sam gladan na 3 sata. Ujutru ovsene ili izmedju 2 treninga, ili pirinac, a posle jaja, ribu, meso itd. Poceo sam med da uzimam posle treninga, ili ujutru sa ovsenim i mlekom, extra je. Spao na 100 kila danas, nisam ovoliko imao od treceg srednje :D

Jedino sto pijem 3 u 1 kafu 2 puta dnevno i ponekad guaranu/cedevitu, gde ima tog nepotrebnog secera, al alde nije toliko strasno. Defniciju kontam tek na sledece leto da radim, ima jos dosta mesta za napredak.

Koliko cesto menjate nacin treninga i da li menjate uposte? Tipa, ja trenutno radim grudi, ruke, noge, ledja, ramena jednom nedeljno, a razmisljam malo da promenim na grudi/triceps, ramena/biceps, ledja/noge, ona naprednija Svarcenegerova verzija.

Po ovoj prici bih rekao da si pocetnik, kada imas dobre rezulatate "odokativnom" ishranom sa dosta brljanja, poceo si da unosis relativno cistu hranu i izbacio losu hranu, to je prvi korak i daje rezultate. Sto je i ok, dokle god napredujes ovako, ne vidim razlog zasto bi sebe mucio mernjem namirnica, brojao kalorije, varirao UH itd...

Tako sam i ja u pocetku i onda je dosao momenat kada sam trenirao u vetar par meseci, sto je dovelo do psihickog sloma i bataljenja teretane na 6+ meseci i losa hrana i sve sto ide uz to. (to bejase pre nekih 2 god). Nisam ja sve to dobro preracunao i razumeo, ukratko :D

Uglavno, mislim da je super trenutak da dok radi ova ishrana, citas i ucis sta i kako kada stane, kakva ishrana ide za tvoje ciljeve, kada koje namirnice unositi i kakve treninge primenjivati.

Sto se tice treninga, nema tu neke mudrosti, trening neka bude jak, neka traje 1h 1h i 15 min i drzi se velike trojke (mrtvo dizanje, cucanj, benc) naravno sa radjenjem i ostalih vezbi. A trening slobodno menjaj svaki put kada te smori odredjeni program.

I najbitnije, nemoj se drzati bilderskih dogmi, svako telo je specificno, samo malo obrati paznju sta i kako tebi prija, eksperimentisi. Sve sto radis ces videti na sebi i znati koliko je sve to dobro. Najvece napretke sam ostvarivao upravo kada sam se oslobodio nekih pravila koja se po teretanama smatraju svetim i oce da te sikaniraju kada ne radis tako "kako treba".

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Volim ja da saslusam sve ali na kraju radim sta mi najvise odgovara jebiga. Cucnjeve i mrtvo sam nedavno krenuo da radim, pre 2-3 nedelje. 110 kila sam radio cucanj 10 puta pre neki dan a mrtvo 100 kila radim vec. Nisam smeo ranije jer nisam imao kais. A benc sta znam, zadnja 2 za grudi sam radio bucice samo, sledeci cu bench, odgledah neke klipove pa reko da promenim malo.

ovo sam radio zadnja 2 treninga + kontra kosi.

Al iskreno nikada ja nisam imao neke ozbiljnije ambicije sto se tice bodybuildinga, cisto sam hteo da se ripujem i ojacam, sto sam i postigao, od sada cu videti, ko zna mozda bude nesto ozbiljno xD

Edited by Kemp.
  • Downvote (-1) 1

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

Volim ja da saslusam sve ali na kraju radim sta mi najvise odgovara jebiga. Cucnjeve i mrtvo sam nedavno krenuo da radim, pre 2-3 nedelje. 110 kila sam radio cucanj 10 puta pre neki dan a mrtvo 100 kila radim vec. Nisam smeo ranije jer nisam imao kais. A benc sta znam, zadnja 2 za grudi sam radio bucice samo, sledeci cu bench, odgledah neke klipove pa reko da promenim malo.

ovo sam radio zadnja 2 treninga + kontra kosi.

Al iskreno nikada ja nisam imao neke ozbiljnije ambicije sto se tice bodybuildinga, cisto sam hteo da se ripujem i ojacam, sto sam i postigao, od sada cu videti, ko zna mozda bude nesto ozbiljno xD

Nisam ni ja pricao o BB. Nego sam i kapirao da je ripovanje ono sto hoces, osim ako nemas neku carsku genetiku, doci na jednocifreni bf index je lep posao...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...