Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

Častan kao kad je gurnuo klinca s prozora? Jebote idi gledaj sitkome

Не знам да ли си упућен, али витезови су убијали децу због краљевства...исто тако, витезови су давали животе због "глупих" заклетви.

На то сам циљао, а ти цимни Чабкета и Џокера на блеју.

Edited by алфа
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 2

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Hoće neko da mi objasni šta sam ja spoilovao u predhodnom mom postu na ovoj temi? Zapravo ne samo u tom postu, ja na ovoj temi nikad ništa nisam spoilovao niti pominjao događaje koji se predhodno nisu desili u seriji, možete slobodno da obrnete predhodnih 107 stranica, i da proverite.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Zbog kraljevstva, a ne zato sto su ga videli da puni sestru :) Isto tako ubio je svog kralja, ne postoji nista gore za viteza po pitanju casti i kodeksa :)

Ali i meni deluje da se sad okrenuo za 180 stepeni i poceo da tripuje oko tih stvari, videcemo :)

Не могу да ти кажем да ниси у праву, али у какво стање би дошло краљевство да се сазнало за инцест? Пегла Роберта са Ланистерима никако није добро за краљевство.

А и Џејми је пре свега Ланистер, стога ме не чуди коју је страну изабрао када се пеглало Таргеријена, мада је тачно да то није по витешким кодексима.

 

To što je on uradio i dalje nema veze sa čašću koju si spomenuo u originalnom postu, a ti nastavi da budeš klasični gledalac američkih serija sa pamćenjem koje dopire čak nekoliko epizoda unazad.

Шта причаш ти?

 

Џејми, какав год да је смрад, увек је био частан...тај неки витешки кодекс шта знам

Полако Иване, не мораш ђоном сваки пут на мене...не мислим ја ништа лоше теби, иако си ми рекао да се напушим курца. Верујем да сам те скоро увредио зато што сам покушао да ти објасним зашто не треба причати о књизи овде и зашто неке људе једноставно боли кара за књигу, али опуштено је, све кул, лагано!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Ček da probamo da analiziramo

 

"Džejmi kakav god da je smrad, uvek je bio častan"

 

1. Ako je smrad, nije častan, i obrnuto.

2. Ako je gurnuo dete sa prozora u nameri da ga ubije bez da trepne i bez ikakve griže savesti nakon toga, onda nije častan (pa makar u tom jednom jedinom primeru, iako nije bio jedan slučaj, eto npr. napravio je sestri decu), bez obzira na razlog zašto je to uradio. LINK.

 

Nemam kopiju viteškog kodeksa pri ruci, ali sam sasvim siguran da sadrži klauzulu "nemoj ubijati slabe i bespomoćne".

1. част=/=витешка част

2. Морам те разочарати, али витезови нису били као у Дизни цртаћима и холивудским филмовима :с Убијали су они децу и због далеко мање важнијих ствари. Можда не би они лично радили неке ствари, али би пуштали своје људе да силују, убијају цивиле итд. а неретко и они сами наравно. Исто тако би се залетали сами на војску због неке ВИТЕШКЕ ЗАКЛЕТВЕ, направи разлику јеботе.

Напушио си ме због ХЕХЕТРОЛА:

http://forum.klanrur.rs/index.php?showtopic=234932098&p=2157819

Е сад, ја капирам да ти имаш проблем са међуљудским односима, али овако се не одговара људима на трол, "фору", шалу, шта год, тј. људима са којима си се поставио као готиван и са којим заблејиш на пиву. То раде женетине, пичке и оштећени, па ти себе стави у једну групу.

Друго, исто капирам да је теби проблем та самоувереност, али ја ћу своје ставове да браним, али опет се не упуштам у неку расправу ван СПОРТ подфорума често. Такође, више пута сам рекао да сам фејловао у неким расправама.

Постао си сујетан страшно, кад год ти неко тражи неки савет ти то све лепо и стручно, па и другарски кажеш, да ли се храниш тиме, не знам. А кад ти неко други укаже на то да грешиш, не само то, него да вредиш више него што САМ мислиш, онда се надркаш.

Више знаш о комповима, свака част, али о људима не знаш где се налазиш. Знам да ћеш ти ово све скапирати као неки велики атак на тебе, али ја теби ово говорим (и заправо се цимам да ти све ово напишем за време јебене текме ЛШ) баш зато што те поштујем, што мислим да заправо можеш да царујеш и зато што си један од ретких овде чије мишљење и савете ценим.

Edited by алфа
  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 2

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Јбматер, има ми неког смисла то што збориш. Џејми је витез од 16. До сада смо од њега видели, чули, неки излив емоција само за Серсеи. Ако заиста своју витешку реч стави испред њеног захтева, који је бесмислен и настао из беса, онда је сер Џејми заиста витез. Не могу да кажем позитивац, то сигурно није, али држи се кодекса. Видећемо :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

znaci ni srednjovekovni vitezovi nisu postovali viteski kodeks, a ni dzejmi. kodeks je nesto sto postoji mimo njihovog delanja, cak i da se niko nikad nije po kodeksu ponasao (a jeste). i "neviteska" cast podrazumeva neke vrednosti koje se obicno kose sa ubijanjem dece. mozda tebi ne, ali ajde onda definisi cast kako je vidis

Link to comment
Share on other sites

Једна од финих ствари у серији/књизи је то да не постоји црно-бели свет, а ни такви људи. Дискусија о Џејмију да ли је витез или не, частан или не, једноставно је бесмислена. По истим критеријумима, Нед Старк је у исто време говно и пречастан човек - толико да је и он имао једног "Снежног", а са друге стране изгубио главу.

Сви су сјебани, и сви ће да умру.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Једна од финих ствари у серији/књизи је то да не постоји црно-бели свет, а ни такви људи. Дискусија о Џејмију да ли је витез или не, частан или не, једноставно је бесмислена. По истим критеријумима, Нед Старк је у исто време говно и пречастан човек - толико да је и он имао једног "Снежног", а са друге стране изгубио главу.

Сви су сјебани, и сви ће да умру.

 

ali nisu svi ista nijansa sive. necemo one tamnije da zovemo svetlijim! pravda za edarda! :)

Edited by Dr. Steinman
Link to comment
Share on other sites

У ствари, најбољи и најсветлији лик, тј бела у свом том сивилу и црнини, јесте Ходор. :)

 

 

ali nisu svi ista nijansa sive. necemo one tamnije da zovemo svetlijim! pravda za edarda! :)

 

 

Јел то беше онај лик с почетка, који је због "части" занемарио логику и због кога му је угрожена/убијена/раштркана породица, дом попаљен, он убијен, због кога је започео рат "Краљева" и због кога је погинуло ко зна колико људи? Много крви и патње зарад части једног човека.

Да је Ходор, па да му се опрости...

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

pa dobro, bar je beo na gradientu casti, ali ne bih rekao da je to cast jednog coveka, to mu je od djedova dato, opste vrednosti cuva, nesto vise od njega samog :D a sad generalno koliko je dobar ispao, koliko je dobro ciniti bilo sta sa potpunom rigidnoscu i sta su posledice toga jebiga... martin i hoce da prikaze da najljigaviji najbolje prolaze, ali oni nisu casni, sta god mislili o vrednosti casti

Link to comment
Share on other sites

Онај ђед што му је клекнуо? Или ђед што је допустио да му једна од поданичких кућа буду малоумници који носе на штиту одраног човека?

 

Нед, у тренутку кад се приволева "части", није неки обичан човек, нека јединка у небитном окружењу. Он је Десница, његове ћерке су ту са њим, где ће једна да се уда за будућег краља. Ако је већ хтео да дела, онда је то требао потпуно другачије да одради. Овако је само испао глуп, а не частан.

Нешто ми не изгледа да најљигавији најбоље пролазе... у ствари, који најљигавији? Ко спада у те? Ако је Малопрстић у питању, а сходно Џејмијевој причи, не знам да ли је Мартин још увек остао недоречен за њега и да неће и уз њега да се прикачи нека "оправдавајућа" прича.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Једна од финих ствари у серији/књизи је то да не постоји црно-бели свет, а ни такви људи. Дискусија о Џејмију да ли је витез или не, частан или не, једноставно је бесмислена.

Е ово си лепо рекао.

Претарао сам са том расправом о часности, можда је боље да сам рекао "човек од речи". Делује ми да је такав, али понављам, можда сам истриповао. Ипак нисам читао књигу, шта ја знам!

  • Downvote (-1) 1

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

@brue

zato je (cesto neadekvatan) ideal jedno a praska drugo :)

sto se tice maloprstica

spoiler knjiga

ne verujem da ce sve ono sto je radio moci da bude opravdano. da ima neke vise ciljeve bar bi se nekad to ispoljilo, pa ajde i da mu mozda oprostis ponesto (ko varis). ali ajde videcemo, mozda covek sve to radi da spase svet 

:tf: 

 

uglavnom nisi castan kad ubijes zenu/ dete pa da je zarad ne znam cega :) 

Edited by Dr. Steinman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...