Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

iako znam da nisu imali mesta i da bi verovatno samo zbunili ljude - fali mi momenat komete koji je inache na kraju prve knjige. naime - proleti jedna kometa koju vide svi glavniji akteri knjige i svako je shvati kao znak bogova da neshto uradi, ili da su mu naklonjeni kao i njegovim planovima. zbog komete je daeniris pomislila da treba da udje u vatru.

dobra stvar kod martina je to shto chovek ne nabija na nos znachenje ichega. meni je recimo bi super kraj 4. sezone dextera, ali ne samo zbog toga shto je jedan od glavnih karaktera ubijen, vec zato shto je sam dexter ostavljen u jaako komplikovanoj i zabavnoj situaciji iz koje treba da se iskobelja nekako u sledecoj epizodi.

situacija u kojoj nas je poslednja epizoda GoT-a ostavila je sledeca:

robb je proglashen za kralja od strane njegovih bannermena. to znachi da ide do trona pa makar riknuo. takodje, videli ste shta frey sve zheli da bi otvorio kapiju da bi jednom proshli. ko zna bi trazhio za povratak kroz kapiju - robb-u i njegovoj ekipi nema povratka.

drzhe dzhejmija shto znachi da je tivin lanister vrlo nezadovoljan i slute se sranja na tom planu.

stanis i renli hoce da se domognu trona sa svojom vojskom koja je juzhno od kings landinga.

daeniris ima nove karte zbog kojih ostaje u igri i jedan korak je blizha povratku trona.

podizhe se vojska wildlinga severno od zida (da ne pominjem undeade kojih je sve vishe) tako da ce i tu biti sranja

inache ne znam da li ste skontali ali martin tiho i suptilno gradi likove u odredjene dnd klase: arya se pretvara u thief-a, jon u neku varijantu paladina, bren u druida itd... da ne spojlujem dalje :)

jako dobra pricha, predobro su uradili seriju. ono shto moram i zhelim posebno da pohvalim je da svaka nova scena koju ubace zapravo ima smisla i uklapa se u prichu (npr ovo sa piselom, zatim scene sa littlefingerom i varysom itd) za razliku od nekih filmova gde su promenama i novim scenama jako usrali stvari (lotr).

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Meni i dalje nije jasno da li će se druga sezona takodje zvati GoT ili će nositi naslov druge knjige?

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Jack Gleeson mi je fantastican glumac za tu ulogu cim sam ga video pozeleo sam da mu lupim samar :)

Slazem se, tolko je dobar za tu ulogu da svaki put kad ga vidim zelim da ga ubijem kashikom. BTW, kako taj chovek zivi u svakodnevnom okruzenju?!?

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

kakvog crnog paladina?

arya nije thief nego assasin

a bre, obnovi to gradivo :)

Bojim se da gresis brue momce staro. :)

Assassin je bio subclass Thiefa, a kasnije kit za Rogue-a.

The assassin is a playable character class in the Dungeons & Dragons fantasy role-playing game.[4] It first appeared in 1975 in the Blackmoor supplement, as a thief sub-class.

Moraces da obnovis gradivo [:D]

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Dungeons & Dragons 4th edition (2008–)

In Dragon magazine 379 the assassin was released as a separate class. Announced in June, the assassin was the first D&D Insider exclusive class. It has the Striker role and the Shadow power source. It has the shadow power source because they gained power from the Shadowfell that allows them to manipulate shadows.

In 4th edition, a rogue may take the Shadow Assassin paragon path upon reaching 11th level.

U svakom slučaju, u ranijim verzijama (tj. prvoj) - da, thief evoluira u asasina, ali ne više.

A u vezi Arije - moram priznati da nisam odčitao i 2. knjigu Gozbe, ali oni u templu je, makar do sad, nisu slali da džepari prvo, pa onda nešto više od toga. A ni ona nije startovala karijeru sa krađom, već sa ubistvom (da ne pominjem koliko ima ubistava iza sebe pre no je uopšte došla na obuku).

Link to comment
Share on other sites

iako znam da nisu imali mesta i da bi verovatno samo zbunili ljude - fali mi momenat komete koji je inache na kraju prve knjige. naime - proleti jedna kometa koju vide svi glavniji akteri knjige i svako je shvati kao znak bogova da neshto uradi, ili da su mu naklonjeni kao i njegovim planovima. zbog komete je daeniris pomislila da treba da udje u vatru.

dobra stvar kod martina je to shto chovek ne nabija na nos znachenje ichega. meni je recimo bi super kraj 4. sezone dextera, ali ne samo zbog toga shto je jedan od glavnih karaktera ubijen, vec zato shto je sam dexter ostavljen u jaako komplikovanoj i zabavnoj situaciji iz koje treba da se iskobelja nekako u sledecoj epizodi.

situacija u kojoj nas je poslednja epizoda GoT-a ostavila je sledeca:

robb je proglashen za kralja od strane njegovih bannermena. to znachi da ide do trona pa makar riknuo. takodje, videli ste shta frey sve zheli da bi otvorio kapiju da bi jednom proshli. ko zna bi trazhio za povratak kroz kapiju - robb-u i njegovoj ekipi nema povratka.

drzhe dzhejmija shto znachi da je tivin lanister vrlo nezadovoljan i slute se sranja na tom planu.

stanis i renli hoce da se domognu trona sa svojom vojskom koja je juzhno od kings landinga.

daeniris ima nove karte zbog kojih ostaje u igri i jedan korak je blizha povratku trona.

podizhe se vojska wildlinga severno od zida (da ne pominjem undeade kojih je sve vishe) tako da ce i tu biti sranja

inache ne znam da li ste skontali ali martin tiho i suptilno gradi likove u odredjene dnd klase: arya se pretvara u thief-a, jon u neku varijantu paladina, bren u druida itd... da ne spojlujem dalje :)

jako dobra pricha, predobro su uradili seriju. ono shto moram i zhelim posebno da pohvalim je da svaka nova scena koju ubace zapravo ima smisla i uklapa se u prichu (npr ovo sa piselom, zatim scene sa littlefingerom i varysom itd) za razliku od nekih filmova gde su promenama i novim scenama jako usrali stvari (lotr).

sto se komete tice, ne verujem da su je zaboravili. Mislim da ce to biti teziste prve epizode sledece sezone, kometa i kako su ljudi svuda oko sveta shvatili njeno znamenje. deni, stanis, sta znam jos ko...

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

Da, ali ja sam u ovoj epizodi ocekivao mnogo a dobio sam pomalo dosadnu pricicu, koja cak ni ne dovodi gledaoce u situaciju da jedva jedva jedva jedva cekaju sledecu sezonu.

Snežni i ekipa idu preko zida, Deneris dobila zmajeve, Kepec postaje kraljeva desnica, Varis i Maloprstić spletkare, rat izmedju Vukova, Lavova i Jelena tek treba da počne, Arjina sudbina i još hiljadu drugih stvari se tek otvara i ti nemaš filing da jevda čekaš sledeću sezonu? Ja bre kad se setim dok sam čitao knjige, Igru prestola kad sam pročitao posle sam Sudar Kraljeva pročitao za dan i po kolio sam bio naložen.

Laže, po pitanju komete, seti se kako počinje druga knjiga

Rep komete širio se preko zore, crvena posekotina krvarila je nad liticama Zmajkamena poput rane na ružičastom i purpurnom nebu.Meštar je stajao na svom vetrom šibanom balkonu. To je bilo mesto na koje su stizali gavranovi, nakon dugačkog leta. Njihov izmet prekrivao je kamena čudovišta koja su ga, dvanaest stopa visoka, nadvisivala s obe strane, paklenog psa i zmaja škorpiona, dvoje od hiljada što su ćutljivo čuvale zidine drevne tvrđave. Kada je prvi put došao u Zmajkamen, osetio se nelagodno zbog te vojske kamenih nakaza, ali se, kako su godine prolazile, na njih navikao. Sada ih je gledao kao stare prijatelje. Njih troje su zajedno sa strepnjom posmatrali nebo...

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

kakvog crnog paladina?

arya nije thief nego assasin

a bre, obnovi to gradivo :)

ako lik koji je specijalizovan za ubijanje undeada, ne jebe ribe niti radi bilo shta drugo shto se kosi sa pravilima njegovog "odreda" i vishe puta jeste nego shto nije zbog chasti i "dobrica" karaktera uradio neshto nego shto nije - onda ne znam u shta se pretvara nego paladina :) onu celu epizodu sa wildlinzima posmatram samo kao izuzetak koji potvrdjuje pravilo :)

a za aryu - jebesh ga. ja je dozhivljavam kao malog prljavog lopova koji, eto, izmedju ostalog hoce i da pobije gomilu likova :) za sada je thief, mozhda postane assasin u kasnijim knjigama :D

@BISS stavljam spoilere ako se tiche nechega shto josh nije bilo u seriji. ako neko ko nije gledao seriju otvori 63. stranu topika koji je o seriji i spoujlujem mu neshto - zanima me shta taj radi na 63. strani topika o seriji??

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...