Jump to content

Cernobilj


Dule_smor

Recommended Posts

na danasnji dan pre cetvrt veka desila se najveca nuklearna katastrofa u ljudskoj istoriji...ova godisnjica je znacajna i zbog aktuelne katastrofe u fukushimi i neizvezne buducnosti nuklearne energije u mnogim zemljama...rip za sve one koji su poginuli i zrtvovali svoj zivot da bi spasli druge

http://www.abc.net.au/news/stories/2011/04/26/3200166.htm

Nuclear_Future1-The_dangerous_view-Pripyat-Chernobyl.jpg

Pripyat-From-The-Air.jpg

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

jel dozvoljavaju rusi da se udje u pripyat, koliko je to sada bezbedno?Znam da sam ranije video slike neke bajkerke koja je obisla celo mesto, ali su posle bile price da je fejk i da rusi ne pustaju nikog da udje, jel bezbedno setati se po tom gradu danas?

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Ma ima bre fotki i kad je pored motora, mislim da su fejk te priče da nije bila, a i ivke je skoro nešto objašnjavao o njoj.

Što se turista tiče, negde sam pročitao da ih je oko 7500 godišnje bilo tamo, tako da definitivno može da se uđe. Neki bajko za 100 evra vodi tamo da se vidi šta se može videti.

Možda ne mogu baš u nekoj najužoj zoni ili šta god, ali može da se uđe.

Link to comment
Share on other sites

toj ribi je ćale sređivao dozvolu da uđe tamo i pre nego što je region postao otvoren za turiste, jer je neko mudo da l baš u centrali ili u nekoj nadležnoj vladinoj organizaciji... prvi put sam taj njen putopis gledao pre dobrih 8-9 godina, tada sigurno nije bilo otvoreno za turiste. sajt joj je bio hostovan na tripod.com pa vi vidite :)

Link to comment
Share on other sites

Intervju sa Konstantinom Checherovim, chovekom koji je 20 godina radio u Chernobilju (1986-2005) i koji je primio toliko radijacije da kada chitash cifre krece da se dize kosa na glavi:

http://nnm.ru/blogs/dima9333/vzryv_byl_odin_i_on_byl_yadernyy/

Intervju je na ruskom (jebiga), ali zaista vredi prochitati zato shto chovek (koji je inache bio u glavnoj hali reaktora i pod njim) kaze da sve shto su radili da zaustave radijaciju nije moralo da se radi poshto je svo gorivo otishlo u atmosferu pri eksploziji...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...