Jump to content

pričajte


Recommended Posts

upravo tako, to cak i ja znam, a grozan sam sahista. ako ti imas dva konja, a protivnik nema nista, ne mozes da ga matiras ako on to nece. mislim ono, prelako je izbeci mat, mozes da postavis figure na tabli u poziciju mata, ali do nje da dodjes ne mozes ako protivnik nije bilmez potpuni. dakle, nema ni teoretske sanse da izguras mat sa dva konja. ne postoji nacin, nikakva sekvenca poteza kojom ces isforsirati mat.

ako lik ima kralja i pesaka, to znam da moze, ali je bas lol sto kaze daki. sa konkretnim zavrsavanjem dva konja vs pesak nisam upoznat, ali sam i ja procitao da to moze.

edit:

uleteo barkas i reko istu stvar:)

edit 2:

evo, ne bejah lijen, sa vikipedije, disgussion over:

Although there are checkmate positions with two knights against a king, they cannot be forced.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

upravo tako, to cak i ja znam, a grozan sam sahista. ako ti imas dva konja, a protivnik nema nista, ne mozes da ga matiras ako on to nece. mislim ono, prelako je izbeci mat, mozes da postavis figure na tabli u poziciju mata, ali do nje da dodjes ne mozes ako protivnik nije bilmez potpuni. dakle, nema ni teoretske sanse da izguras mat sa dva konja. ne postoji nacin, nikakva sekvenca poteza kojom ces isforsirati mat.

ako lik ima kralja i pesaka, to znam da moze, ali je bas lol sto kaze daki. sa konkretnim zavrsavanjem dva konja vs pesak nisam upoznat, ali sam i ja procitao da to moze.

edit:

uleteo barkas i reko istu stvar:)

edit 2:

evo, ne bejah lijen, sa vikipedije, disgussion over:

2knights vs pawn? Pa jebem mu misa to je toliko situaciono da je suludo o tome uopste i diskutovati :))

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem zasto je nemoguce dati mat sa 2xkonj vs kralj, a moguce 2xkonj vs kralj+peon? Nema logike uopste. Das da ti pojedu peona i ostajes u nematabilnoj poziciji u krajnjem slucaju.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

е да нема овог Мохија требало би га измислити.

види, логично је кад имаш у виду да тај пешак представља препреку на табли, тј. оно поље на које би краљ потенцијално могао да побегне и побегао би у варијанти 2 скакача, због чега и јесте немогуће матирати са само 2 скакача, ако противник не погреши. оки?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

е да нема овог Мохија требало би га измислити.

види, логично је кад имаш у виду да тај пешак представља препреку на табли, тј. оно поље на које би краљ потенцијално могао да побегне и побегао би у варијанти 2 скакача, због чега и јесте немогуће матирати са само 2 скакача, ако противник не погреши. оки?

Ave cezare! :D

Zato i kazem da je situaciono, jer je moguce forsirati kralja na dva polja u cosku table, dok me je istovremeno sprecen potez pesakom dok drugi konj ne dodje u poziciju za mat.

Kad smo vec kod saha mali kuriozitet - na jednom od sampionata desila se prvi i poslednji put zabelezena situacija u kojoj su se oba igraca istovremeno predala. Potezi su zapisani i poznata su imena igraca (mogu se naci u Sahovskoj citanci - Dimitrija Bjelice) tako da nije anegdota :)

Naime - igrac je povukao potez koji daje sah i u sledecem potezu je mat. Protivnik je to video i pruzio ruku i rekao "predajem se", medjutim istovremeno je igrac koji je povukao potez video da gubi pesaka na pravilo en-passant (sto protivnik u panici nije primetio izgleda) i da je njemu kontra sah koji u sledecem potezu se okoncava matom pa je pruzio ruku i rekao "predajem se" :D Partija je koliko se secam sporazumno okoncana remijem.

Edit: Da dodam na situaciju sa pesakom - taj pesak takodje pruza mogucnost poteza protivniku ako kralja uteras u pat poziciju i da tako okoncas partiju matom, a ne patom.

Edited by BarcaS take 2
Link to comment
Share on other sites

Edit: Da dodam na situaciju sa pesakom - taj pesak takodje pruza mogucnost poteza protivniku ako kralja uteras u pat poziciju i da tako okoncas partiju matom, a ne patom.

тачно, то сам испустио.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

победити противника тако што ћеш да га забодеш топом у главу је можда најлепши начин да решиш партију.

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

победити противника тако што ћеш да га забодеш топом у главу је можда најлепши начин да решиш партију.

:)

igraj protiv rybka programa, kako free program nabada :)

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

2knights vs pawn? Pa jebem mu misa to je toliko situaciono da je suludo o tome uopste i diskutovati :))

pa da, al reko kad se vec cimamo sa nekom teorijom:) u svakom slucaju, kad imas dva konja vs nista, nije ni situaciono:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ja cu mendzi onda,meni jos nista nije rekao

peja kompleksas!

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...