Jump to content

Kako Perica zamišlja vožnju


Recommended Posts

Nije mi jasno zasto bi neko ko je tek polozio odmah palio da vozi u inostranstvo, thats just wrong.

Prvo peglas malo po gradu, pa se zaputis sa iskusnijim suvozacem na Avalu/Kosutnjak kad nema guzve, da provalis kako se ulazi u krivine, a tek posle 6 meseci takve voznje pocnes da vozis izvan grada, svratis do sela/placa itd, opet naravno da iskusnijim suvozacem.

I cak ni onda nisi pravi vozac vec guster, iskustvo u kolima se stice na jedan nacin, a to je kilometrazom. Ko ima 50000 kilometara odvozanih moze da kaze da je vozac.

Sta, neko 10 godina vozi po gradu, dnevno 15 minuta do posla i isto toliko nazad, i on je kao iskusan vozac? Jes' malo sutra =)

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Iznova pokrećemo istu priču :) ali meni "ništa" nije značila ta vožnja kod obuke, tek posle intenzivnog drajvanja par meseci po gradu stekneš osećaj. A i u tim mesecima sam sebi daješ neka "ograničenja" gde smeš gde ne smeš da ideš, posle ih lagano "otključavaš" i tako to :)

Link to comment
Share on other sites

Sa 19 sam uzeo dozvolu i posle pola sata voznje sa calom sam mogao da uzmem kola kad god mi zatrebaju. Proshlo je 3 godine bez ikakve nezgode, a imam vecu kilometrazu od bilo kog mog vrshnjaka, vozio sam po Srbiji uzduz i popreko gomilu puta. To shto su sadashnji klinci blago retardirani je druga stvar...

Mnogo zavisi i od kola koja vozish - prvih godinu dana posle "uzimanja" dozvole sam vozio keca i juga i nisam imao nijednu nezgodu, ali kako sam seo u mazdu 929 sa zadnjom vuchom i jachim motorom, razbio sam je samo tako :tf:

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Da remiziramo, meni je sad svejedno dal imam kola ili nemam, ako polažem svejedno ne mogu da ih koristim ama baš nikad kad mi trebaju. Mogu da posadim ženu u kola (položila pre 5 godina vozila 2 puta u životu oba puta ogrebala auto :p) i da je vozim po kraju, polako, do mraka. Na posao ujutru - kurac. Da odvezem ženu negde - kurac. Da trknem do apoteke/pekare/diskonta pićaka u sitne sate - kurac. Pretpostavljam da ne smem da upravljam vozilima koja nemaju P(ička) zalepljeno sa obe strane?

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

@Dragan, nije me pogodilo, nego je retardirano tvrđenje :D

nije retardirano, a shvaticesh i zashto kad budesh imao nekoliko godina stazha.. 50k je relativna cifra i to je nebitno u principu jer je to ipak individualna stvar.. al' razlika izmedju 5k predjenih kilometara i 25k je velika :)

jednostavno, praksa chini chuda :D

Link to comment
Share on other sites

samo lagano momci

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Mnogo zavisi i od kola koja vozish - prvih godinu dana posle "uzimanja" dozvole sam vozio keca i juga i nisam imao nijednu nezgodu, ali kako sam seo u mazdu 929 sa zadnjom vuchom i jachim motorom, razbio sam je samo tako :tf:

300D od prvog dana, mator al' vuche! [8D]

Alo, nepismeni, dok ne pređeš 50k nemoj da se javljaš!Gušteru jedan izlegli.

Preshao sam pola od toga sigurno, jel' mogu makar danju da vozim? :(

.

Link to comment
Share on other sites

...Prvo peglas malo po gradu, pa se zaputis sa iskusnijim suvozacem na Avalu/Kosutnjak kad nema guzve, da provalis kako se ulazi u krivine...

a do tamo nema krivina?

...iskustvo u kolima se stice na jedan nacin, a to je kilometrazom. Ko ima 50000 kilometara odvozanih moze da kaze da je vozac...

vazi... koliko ima ljudi koji su odvozali i vise od toga pa su i dalje u grcu... primer: taksisti. oni su najgori vozaci posto presecaju, prekoracuju brzine, ne daju svetlosnu signalizaciju, koce u poslednjem trenutku, naglo krecu... a presli su sigurno svaki u proseku po 100k.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

vazi... koliko ima ljudi koji su odvozali i vise od toga pa su i dalje u grcu... primer: taksisti. oni su najgori vozaci posto presecaju, prekoracuju brzine, ne daju svetlosnu signalizaciju, koce u poslednjem trenutku, naglo krecu... a presli su sigurno svaki u proseku po 100k.

ovo tek nema veze s'vezom, taksisti ne voze tako zato shto ne znaju, vec zato shto su bahati i zhure da zarade shto vishe para.. na stranu shto im se mozhe, jer pri svakom sudaru se sjati josh 5 taksista pa bruteforceuju jadnichka :)

Link to comment
Share on other sites

a da, zaboravio sam da se ne treba neslagati sa neom:)

vazi... koliko ima ljudi koji su odvozali i vise od toga pa su i dalje u grcu

tu se radi o toj individualnosti. niko nije rekao fiksno 50k, ali ta individualnost se ne krece od 5km do 1000000km, jebiga. a naravno da je bitno i da neki presek moze da se napravi i da on bude koliko-toliko validan. ja crtam bolje od tebe jer crtam toliko i toliko dugo. a eto, tvrdim da niko ne moze lepo da ukapira fundamente crtanja za manje od, say, pet meseci. sad, dal ce neko za pet meseci ili za tri godine, to je druga stvar. sto samo znaci da tu neku "for the sake of discussion" granicu mozemo da stavimo na godinu i po intenzivnog crtanja recimo. isto mozes i sa voznjom.

i da, uvek u svemu imas slucajeve. ko moja sveca koja mislim da ne bi znala dobro da vozi i posle predjenih dvesta iljada, jednostavno bi uradila neku lolgresku i tada, nije built for the kill jednostavno.

stvar je u iskustvu i repeticiji. ja sam presao mozda 100 000, lupam sad. i znam da vozim MNOOOOGO NEUPOREDIVO bolje nego posle 30 000. kod nekog je taj odnos drugaciji, ali NIKO ne vozi ko car posle recimo deset iljada. (naravno, sve vreme pricamo o "omg manevrisem izmedju parkiranih likova po dorcolu, onda se klizam po karaburmi jer se nije otopio sneg, a sutra idem do podgorice" voznji, ne o "presao sam sto iljada kilometara, isao sam sto iljada puta do najblizeg maksija").

@nepismeni:

mozda ti super lezi voznja, pa se kod tebe ne radi o 50k vec o 30k, ali se ne radi o 10k nikako. dalje, ajde ako se budemo druzili na ruru kroz pet godina, izvesti da li i koliko bolje vozis u odnosu na sada (ma kako dobro sad vozis), iznenadices se veruj mi.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ovo tek nema veze s'vezom, taksisti ne voze tako zato shto ne znaju, vec zato shto su bahati i zhure da zarade shto vishe para.. na stranu shto im se mozhe, jer pri svakom sudaru se sjati josh 5 taksista pa bruteforceuju jadnichka :)

koliko sam skapirao povela se prica o dobrim vozacima, a ne ljudima koji znaju da voze, tj. postovanje propisa u saobracaju tokom voznje i fizicko upravljanje vozilom.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Ako panduri neće da uzmu mito kako će imućna deca u grad GSPom? Pa neće valjda u KST pobogu? :p

Realno, plaćaće se obuka nenormalno, plaćaće se kazne nenormalno i plaćaće se panduriaciji i administraciji da se malo "relaksiraju" ogrničenja. Ili će ulice biti puste...

Taksisti su teroristička organizacija :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

slažem se sa vićom, eto ja sam u životu cava, i vozim ko cava, mega oprezno i te fore, i kad dobijem dozvolu, voziću garant ko cava :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa ovim, ali mora se uvesti faktor individualne osobe i njenih osobina. Ličnost mnogo utiče na stil vožnje i ne sme biti zanemarena na način koji vi potencirate - "Posle 50k km si car, opušteno.". Ne, nisi car ako si samoživi retard koga boli kurac za sve oko sebe.

ja nisam skapirao da se prica o tome. mislim na 'sraslost sa vozilom', hladnokrvnost, percepciju, svesnost i te stvari. jedno je to dal si coban, a drugo dal umes da vozis. dakle, dejmon hil moze da me presece jer je smrad, ali on zna da vozi mnogo bolje od mene (nema nikakav bafer izmedju odluka u mozgu i interakcije sa vozilom, ocenjuje gabarite vozila, moze da se uparkira i mimoidje na tight spotu mnogo brze od mene, mnogo brze ulazi u fazon sa novim kolima, snalazi se opustenije kad bi vozio u tokiju gde je sve istripovano i nepoznato, ume da ne izgubi na percepciji ako vozi kola puna pijanih debila koji se deru itd itd itd).

ja znam da vozim i mogu da biram ocu li biti taksi govedo kad krenem u grad ili ne, na mom karakteru je ta odluka, ne na mom vozackom umecu.

tako da niko nije rekao da je neko posle 50km car, car je karakterna osobina. ti posle 50km UGLAVNOM znas da vozis, sad dal si car ili samozivi retard, to je drugo pitanje i ma koliko ti zeleo da obuhvatis te stvari sa 'znam da vozim' terminom, one tu ne spadaju. to sto ti oces da kazes je pre nesto tipa 'ja sam adekvatan ucesnik u saobracaju'. ja moj slikarski skil mogu da koristim da farbam zidove obdanista u lijepe cvetice i pcelice, a mogu i da radim kopije renoara za velike pare na crnom trzistu:)

to sto pricate ti i oddball uopste ne zavisi od iskustva i tu bas prednjace oni sto su juce polozili, oni postuju najvise propisa i najkulturnije voze. to nema nikakve veze ni sa kilometrazom ni sa bilo cim. ne vidim kako moze da se prica o tom faktoru i da se on dovodi u vezu sa iskustvom/kilometrazom, mislim, to su pobrkani loncici.

ukratko, ja sam pricao za dobar vozac = skilovit vozac, a ne dobar-zao relacija:) tako da, nastavite, tek sad videh oddbalov post, mozete me preskociti u daljoj raspravi:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...