Jump to content

Problem sa racunarom


krlee

Recommended Posts

Bio sam u mnogo servisa i niko nije mogao da mi pomogne reko mozda se susreo vec neko sa slicnim problem pa reko da postujem ovde .Nisam bas nesto mnogo strucan tako da ne znam bas ni najbolje da objasnim sta se desava sa istim tako da cu probati sto prostije. Kad upalim racunar, racunar kao da krene da se startuje. Svetli crvena lampica ali se ne cuje onaj zvuk ne zapisti. monitor se ne pali (treperi lampica na njemu kao da je ugasen). I nista vise se ne desava. Nosio sam ga u par servisa i niko ne zna sta je problem niti da li moze da se resi. Na poslednjem mestu na kojem sam bio rekli su mi da je ploca, da nesto nije uredu sa baterijom. Na neku foru lik je provalio nacin kako da mi upali kompjuter. Izvadio je bateriju. I sad svaki put kad palim komp moram da ga iskljucim iz struje - sacekam par sekundi ukljucim i onda upalim. :(. Komp i dalje radi ali me nervira vise sistem paljenja. Hteo bih da saznam sta je konkretno problem i da probam ga resim :). Unapred hvala

i da probao sam da zamenim bateriju nije pomoglo i dalje nije hteo da se upali. Tako da komp mi radi samo bez baterije i to samo ako ga pre toga iskljucim iz struje :S

Edited by NSB kRLE

KrLe @ SK-Gaming

PLESEM PO TERENU !!!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam jednom imao sličan problem, da ne kažem isti, i u pitanju je bilo napajanje.

Drugi put pak sam imao sličan problem, i nakon rastavljanja kompa u delove (pošto sam išao logikom da redom gledam šta je) i kasnijeg ponovnog sastavljanja, sve je proradilo.

Link to comment
Share on other sites

1. Upgrade firmvera maticne ploche

2. Skini sa napajanja sve osim sistemskog HDD-a i probaj kako se tada ponasha...

3. Eventualno probaj masinu sa drugim napajanjem

Javi ovde sta se deshava :tf:

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao slican problem sa starim kompom, i kad sam zamenio napajanje radio je dobro jos nekih mesec i po dana, posle cega je otisla maticna, a manifestovalo se kroz slicnu stvar. Tako da ili napajanje (cenim da je 90% do njega), ili maticna. Poslusaj fatboy-ev savet.

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...