Jump to content

laptop savet needed


Weezy

Recommended Posts

facepalma

tebi je laptop bas neophodan

Prekini da ubedjujes ljude da ne kupuju laptop :) Verovatno coveku treba za nesto drugo, od igara igra samo CS, pa oce da poveze te dve stvari. Elem, nisam siguran tacno, ali kapiram da svaki noviji laptop sa i3 procesorom i diskretnom grafikom radi posao koji ti treba. Mada sobzirom da vi kaunterasi imate specificne zahteve, neka ti neko ko je probao kaze gde kako radi.

Link to comment
Share on other sites

je l može neko bez hejta da mi objasni zašto je za kanter potrebno 2+ ghz i relativno nova grafička? jesu menjali endžin il budžili grafiku nekako? ne kapiram, ipak je to igra iz ~1997, trebalo bi do sad da radi na digitronu u 1500 fps

Link to comment
Share on other sites

da, i ja se pitam, mada eto cinjenica je da meni na lenovo r61 (1.86 c2d, 2 GB, intel gma) padne fps u guzvi.

Realno svaki latop sa GPU ce mu raditi posao, bez obzira na CPU.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Nisu bitni megaherci, bitna je arhitektura za koju je igra pisana.

Quake 1 endžin iz koga je nastao HL1 intenzivno koristi multiteksturiranje za sve efekte (pa i za smoke i granate), jer je to bio hit u vreme DirectX-a 6 (pošto nije moglo drugačije). Današnje DirectX 10 kartice se oslanjaju na programabilne šejdere i svi efekti iz starih DirectX-ova, za koje je u samim GPU-ovima postojala odgovarajuća elektronika koja ih je izvršava, a što se drastično razlikuje od današnjeg koncepta programabilnih čipova gde za efekat po želji pišeš šejderski program, se izvode tako što se na nivou drajvera to prevodi u šejderske rutine da bi moglo da se izvršava na aktuelnoj generaciji čipova. Ako te rutine nisu baš optimalno napisane (a logično je da nisu, jer boli ih kurac da se fokusiraju na DirectX 6 igre kada valja naštelovati drajvere da rade brzo sa novim igrama), rezultat je logičan.

Long story short, ako hoćete Kanter na max, sklopite Pentium 3 mašinu sa GeForce 2 Titanium ili GeForce 4 MX.

Link to comment
Share on other sites

ja imam lap top od 40k hp compaq presario cq62

procesor-amd v120 processor 2.20 ghz

installed memory (ram) : 2.00 GB(1.74 gb usable)

64 bit operativni sistem

(ovo sma napisao iz system properties)

graf

ati mobility radeon hd 4200 series

graphics bus capability PCI

maximum bus setting PCI

memory size 893 MB

memory type hyper memory

core clock in MHZ 500MHz

memory clock in MHZ 533MHz

e sad moguce da sam napisao brdo nebitnih stvari posto se ne razumem najbolje iskopirao sam sve,na ovom kompjuteru ugasio sam vsync i podesio graficku po jednom od mnogih gajdova i svega , sve u svemu,radi lepo 5 minuta fps 100 , i onda ode u kurac:D i 25 minuta imam 40-60 fpsa i neke bagove sa fpsom opada cesto spajkove cudne i takve gluposti,zakljucak- neigrivo.Ne znam kako da podesim da radi bolje,ali ako oces da ti radi dobro i pouzdano ne uzimaj ovaj lap top :P ( http://www.gigatrons...0_-_wt657ea-184 )

takodje ako bi neko mogo da mi kaze ,sta mi je govno i zasto ne radi lepo ,kao svoje misljenje o lap topu bio bih zahvalan

ljubav svima

edit - pisao sam 20 minuta post , uletelo je vas 20 pre mene , hvala vuduu :)

Edited by cela.

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

1.6 je izasao 2003, ne 97. tako da je igra malo zahtevnija nego sto su bile te prve ;)

u globalu mozda pricate u teoriji sta bi trebalo da izgura 100fps, ali to jednostavno ne ide u praksi.

a i za neko kvalitetnije igranje, monitor na laptopu jednostavno nije bas najpogodniji.

to sto mi pricas da ne smaram za laptop.... da njemu STVARNO treba laptop, ne bi napisao da mu treba laptop na kom radi cs na 100fps nego bi napisao totalno drugaciji post.

smarao sam tebe sa razlogom, nisi NI JEDNOM doneo laptop da igramo pes ;)

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

1.6 je izasao 2003, ne 97. tako da je igra malo zahtevnija nego sto su bile te prve ;)

Povećali su rezoluciju tekstura i podigli poligon count, ali endžin suštinski nije menjan, što znači da se oslanjao na brute force snagu tadašnjih kartica, što je još gore sa stanovišta emulacije svega toga u drajverima na današnjim karticama.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

1.6 je izasao 2003, ne 97. tako da je igra malo zahtevnija nego sto su bile te prve ;)

to sto mi pricas da ne smaram za laptop.... da njemu STVARNO treba laptop, ne bi napisao da mu treba laptop na kom radi cs na 100fps nego bi napisao totalno drugaciji post.

brate, molim te zaobidji temu :D

i dalje se ceka dobar predlog pored onog pantinog :D

Edited by Weezy
Link to comment
Share on other sites

pa ne mozemo da ti pomognemo, kapiras valjda, nema jeftinog laptopa gde ce ti raditi cs.

Morace da ima korektnu graficku, a to vise nije jeftin laptop

Ili uzmi nejjeftiniji i radice ti na 100 fps povremeno povremeno na 30 i eto

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

brate, molim te zaobidji temu :D

i dalje se ceka dobar predlog pored onog pantinog :D

ne zelim, svidja mi se da postujem u ovoj temi, mozes me ignorisati slobodno.

@voodoo

ne kazem nista, nego je realno da cs ne radi bas kako bi to bilo logicno na novijim grafickim kartama, i jednostavno je neophodno imati neku jacu konfiguraciju da bi sve to radilo kako treba.

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...