Jump to content

Codexalimentarius


Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ah, koja gomila gluposti. Doduše plasirana među određenim istinama, pa je samim tim, opasnija

Codex Alimentarius садржи обавезујуће одредбе о коришћењу вештачког говеђег ....

Codex Alimentarius nije obavezujući. U pitanju je samo standard koga proizvođači mogu da izaberu da se pridržavaju ili ne.

Све врсте прехрамбених намирница се по одредбама Codex Alimentarius-а морају зрачити да би дуже трајале, а не постоје безбедне дозе зрачења за људско здравље

Idiotizam najgore vrste. Kome nije jasno zašto, neka se vrati u osnovnu školu i neka ponovo ide na časove fizike i biologije

У пољопривредној производњи Codex Alimentarius обавезује употребу једино генетски модификованог семена

Apsolutno netačno. Kada je u pitanju GM hrana, Codex samo daje listu preporuka za proveru bezbednosti hrane.

Codex Alimentarius је наставак нацистичке филозофије кога је осмислио Fritz De Meer, директор фармацеутске компаније I.G.Farben (данас Novartis) која је производила Циклон Б за гасне коморе у конц логорима током Другог светског рата. Због тога је у Ниирнбергу 1945. године осуђен због злочина против човечности.

Jbt, kakvu maštu autor ovog teksta ima. Novartis je Švajcarska kompanija i nema nikakve veze sa IG Farbenom. Sva postrojenja IG Farbena posle WWII su vraćena originalnim firmama od kojih su ih nacisti oduzeli (Agfa, Bayer, BASF) dok su postrojenja u Sovjetskoj okupacionoj zoni Rusi oduzeli kao ratnu reparaciju. BTW, bivši HQ IG Farbena se danas koristi ko jedan od kampusa univerziteta na kome radim.

Codex Alimentarius на листу дозвољених једињења враћа седам, као ДДТ, линдан, малатион и друге отрове

Ne može nigde da ih vrati zato što su to pesticidi u ograničenoj zakonski regulisanoj upotrebi skoro svuda na svetu (sa izuzetkom npr. Severne Koreje i Indije).

Uostalom, evo vam liste standarda pa čitajte sami, umesto što nekritički nasedate na senzacionalističke tvrdnje: http://www.codexalimentarius.net/web/standard_list.do?lang=en

E sada oko istinitog dela: istiniti deo u svemu ovome je da Codex Alimentarius favorizuje agrobiznis na štetu malih farmera i u tome je tipičan eksponent neoliberalne ortodoksije koju sprovodi Svetska Trgovinska Organizacija i za to postoje sasvim dobri argumenti. Potpuno je kontraproduktivno histerisati oko raznoraznih teorija zavere i izmišljotina, i na taj način biti diskreditovan kao idiot..

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

vidi i svetska zdravstvena organizacija je tu :) ni vakcinacija nije bila obavezna :) ali se strogo preporucivala i napravila se atmosfera da onaj ko se ne vakcinise je glup,lud i da ce umreti :) a ovo je preporuceno danas sutra moze biti obavezno :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

ni vakcinacija nije bila obavezna :) ali se strogo preporucivala i napravila se atmosfera da onaj ko se ne vakcinise je glup,lud i da ce umreti :)

Da sasvim si u pravu. Trebalo je biti skroz lud i glup i vakcinisati se protiv bolesti koje su svake godine u epidemijama ubijale milione ljudi. Istrebljivanje bolesti poput boginja i poliomielitisa je najveći zločin ikada počinjen nad ovim napaćenim čovečanstvom.

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

svidja mi se tvoj ton prilikom ove rapsrave :) o tim ranijim vakcinacijama se necemo sloziti to je sigurno :) ali ja sam mislio na svinjski grip i pticiji :) takodje i antraks :)koliko znam veci deo sevta se nije vakcinisao i gle cuda ostali su zdravi i pravi :) amerika je uvela obaveznu vakcinaciju svoje vojske protiv antraksa. vojnika ima oko milion :) 3% je imalo teske posledice posle vakcinacije ili je umrlo :) 3% je samo 30 000dusa :) mada posto je to americka dusa nije da mi je nesto zao :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Da sasvim si u pravu. Trebalo je biti skroz lud i glup i vakcinisati se protiv bolesti koje su svake godine u epidemijama ubijale milione ljudi. Istrebljivanje bolesti poput boginja i poliomielitisa je najveći zločin ikada počinjen nad ovim napaćenim čovečanstvom.

Pa cekaj ja mislim da niko nije osporavao TO vakcinisanje. Zar ne? Vec ne vidim zasto bi imali potrebu za vakcinisanjem od bolesti koja ima manju smrtnost od sezonskog gripa, pritom se zna da jedini koji treba iole da se zabrinu su hronicni bolesnici, ali njima ionako moze sve da presudi (primer moje babe je, da se prehladila negde pocetkom februara tamo neke 2003, a vec ima problema sa srcem i plucima, nije htela kod doktora, nije prolazila prehlada , pocele komplikacije svih mogucih vrsta i jedva je prezivela plus je morala dobijati neke injekcije vankumicin ili tako nesto koje su dz bu skupe da bi prezivela, od prehlade pocelo sve), tako da JA nisam video razlog da se mora vakcinisati zdrava osoba.

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

Tako je, sumnja je naš najveći neprijatelj, svi treba zdušno da verujemo našim overlordima.

Glupost je naš najveći neprijatelj. Sa ovim svetom ne valja gomila stvari i ljudi to osećaju, samo su previše sluđeni raznoraznim glupostima da bi shvatili šta se zaista dešava. Zaglupljena masa koja veruje u bilo kakvu teoriju zavere koja im se servira je vlažni san svakog na poziciji moći.

amerika je uvela obaveznu vakcinaciju svoje vojske protiv antraksa. vojnika ima oko milion :) 3% je imalo teske posledice posle vakcinacije ili je umrlo :) 3% je samo 30 000dusa :) mada posto je to americka dusa nije da mi je nesto zao :)

Odakle ti ovaj podatak? Nisam uspeo da nađem na netu ni jednu referencu koja pominje i jedan smrtni slučaj ili teške posledice. Postoji doduše mali milion referenci o celom legalnom shitstormu koji je izbio, što zbog povrede patentih prava oko vakcine, što zbog prisilne vakcinacije bez odobrenja FDA ili Predsednika.

Inače, sasvim je razumljivo vakcinisanje USA vojske protiv antraksa, zato što je antraks najraširenije od svih bioloških oružja i dostupan je u aerosolnoj formi gomili zemalja na Bliskom Istoku koje bi USA i Izraelska vojska volele da obiđu.

Što se svinjskog i ptičijeg gripa tiče, u pitanju je obična medijska histerija, a od medijskih histerija se danas živi pa danas mediji dižu frku oko svake sitnice. Korporatizacija medija je transformisala posao od prodaje informacija u prodaju auditorijuma, tako da je danas medijska paradigma da se oko svake vesti digne što je moguće veća histerija da bi se privukla pažnja javnosti i na taj način podigla gledanost (čitanost). Ovde nije u pitanju nešto što je isplanirao (insert your favourite conspiracy here) već je spontana posledica bespoštedne tržišne utakmice gde jedino novac važi.

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

znaci mediji koji su jelte slobodni :) prave zbrku sve vreme :) sve se desava sponatno :) kao i epidemija variole vere :) bila je spontana :) virus je dosao valjda iz saudijske arabije i "zarazio" pola jugoslavije dok eto epidemije u saudijskoj arabiji nije bilo :) onda je kao slag na tortu snimljen film :) kako bi samo potvrdio da je to bila strasna bolest i da dobro je sto smo se vakcinisali :)

jbg tu se razmimoilazimo :) ti mislis da se stvari spontano desavaju :) ja ne mislim :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Glupost je naš najveći neprijatelj. Sa ovim svetom ne valja gomila stvari i ljudi to osećaju, samo su previše sluđeni raznoraznim glupostima da bi shvatili šta se zaista dešava. Zaglupljena masa koja veruje u bilo kakvu teoriju zavere koja im se servira je vlažni san svakog na poziciji moći.

Isto kao što ja ne mogu da dokažem da je u pitanju zavera, tako ni ti ne možeš da dokažeš da nije. Ali je sa psihološkog stanovišta potpuno logično da je ta manjina koja kontroliše svet potpuno poludela od moći i para.

Link to comment
Share on other sites

dok eto epidemije u saudijskoj arabiji nije bilo

Odakle ti to. Saudijska Arabija je i te kako imala boginje godinama unazad i izveštaji o tome su postojali. SZO je očekivala da će ti izveštaju odvratiti vernike od odlaska na hadžiluk, ali kada zatucani majmun reši da ide, ništa ga ne može sprečiti. Od 1967 do 1972 i Irak, Iran, Sirija, Emirati i Kuvajt su takođe prijavljivali boginje. Sve je to lepo dokumentovano. Npr: F. Fenner, D.A. Henderson, I. Arita, Z. Jezek, I.D. Ladnyi, Smallpox and its eradication, WHO 1988.

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

ah, WHO, u njih imam poverenja :D

Ovo je peer-reviewed publikacija i kao takva zasniva se na podacima objavljenim u peer reviewed žurnalima. Ako ne veruješ WHO, za svaki podatak u knjizi je citiran izvor koji možeš da proveriš.

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

Ovde nije u pitanju nešto što je isplanirao (insert your favourite conspiracy here) već je spontana posledica bespoštedne tržišne utakmice gde jedino novac važi.

hm

ni ti ni ja nismo u stanju da to definitivno proverimo, al ajde da razmislimo:

1. u svetu postoje ljudi koji su dovoljno moćni da kreiraju paniku i na njoj profitiraju

2. panike se dešavaju, bilo berzanske ili ove nove, zdravstvene

slažem se ja da mediji funkcionišu onako kako si opisao, ali šta ćemo sa ljudima iz stavke 1? treba da verujemo da su oni shvatili da su već dovoljno moćni i bogati i da iz dobrote svojih srca ne zloupotrebljavaju svoju moć?

Link to comment
Share on other sites

onaj tekst je zaista glup, ili makar onaj ko ga je pisao...takodje je glupo misliti da su sve vakcine stetne i da je eto taj luj paster bio mason koji je izmislio vakcinu da bi ubijao ljude...a i licemerno veoma, jer se kladim u levo jaje da bi svi trcali da primite vakcinu da vas ne daj boze ujede pas za koga se dokaze da je besan...sa druge strane moguce je da postoji neki globalan plan o smanjenju populacije koji bi ukljucivao neke od pomenutih metoda, ali cisto sumnjam da bi on bio dostupan siroj javnosti...tako da ipak treba razgraniciti neke stvari pre nego sto ospete drvlje i kamenje na sve

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Brate alo, kad je bila frka oko vakcina, niko nije pričao da su SVE vakcine štetne, nego da je TA KONKRETNA VAKCINA bila jako, jako sumnjiva, kao i Tomica koji je nekontrolisano histerisao na konferencijama za štampu i televiziji, verovatno zato što se jako brine za naše zdravlje a ne zato što mu je neko munuo kofer para.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...