Jump to content

P90X


dNte

Recommended Posts

@vudu kvalitetan trening je kvalitetan trening, radio ga kuci, napolju, u teretani, trebace ti sat dva da se odslogiras ako si trenirao kvalitetno, a ne sa ciljem "aj da zavrsim trening, zurim, imam obaveze", jer onda jbga, nemoj ni da treniras.

@alpha pa bas zato sto je teretana car, i ako ti treba za trening u teretani pola sata, i ako ne zivis na 3 lepe od teretane, ne vidim zasto bi uopste neko trenirao kuci. Jedino ako je problem kes, mada i tu se nadje kompromis

@ivan i meni je jedna od stvari koje najvise mrzim upravo gledanje batica po teretani, i najradije bih da mogu da zabodem kuci lat masinu, klupu, par bucica i da ne moram u zivotu da vidim te ljude, ali je to neizvodljivo, pa mi jedino preostaje da gurnem sluske u usi i da se izolujem kolko mogu tih 30-45 minuta.

Edited by Shoocky
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E sad što se tiče pitanja "šta posle 90 dana?" i za to su dali odgovor u tom "P90X Fitness Guide.pdf" fajlu, na nekih 6-7 strana čini mi se. Uglavnom kao poenta je kada završiš tih 90 dana, postoji program za održavanje, koji nije toliko ekstreman kao p90x.

Ako te je doveo do odredjenog rezultata, sasvim je normalno da ce se malo manje ekstremnim treningom sve to lepo odrzavati, ja sam ciljao na to da je 90 dana period kada ce program davati rezultate, posle toga ce ici stagnacija ili vrlo mali pomaci. Naravno u slucaju da imas zelju za daljim rezultatima.

napredovao bi svakako sa do jaja ishranom i kad bi radio standardne kucne vezbe... ali sigurno ne u toj meri kao sa ovim p90, jednostavno sto u njemu imas dosta vise vezbi, koji razlicito pogadjaju misic, ja nisam znao za vise od 50% vezbi sa klipova

Nisam ja rekao da nema 1001 vezba za recimo biceps, ja govorim o bespotrebnosti toga. Poenta: Znas ti koliki treba da budes, sa kojom kolicinom misica i kojim stazom u teretani i na spravama da bi tebi prestao rast misica sa dobrom ishranom i jakim treninzima i klasicnim vezbama koje rade na celokupan misic i mozda jednom izolacionom?? Kada pricamo o gadjanju misica iz uglova, pricamo o ljudima sa 90-100 kg misica, 7-10% bf i stazom u teretani od godinu dana bez pauze. Nemam nameru da diskreditujem ovaj program koji je pomogao tolikim ljudima, pogotovo sto ja ne priznajem price o fitnesu koje su bazirane na nagadjanjima jer ja pricam posto sam u proteklih 5 godina sve isprobao na sebi od 7% body fat i 78 kila, do 90 kila, od mass perioda do ne unosenja ugljenih hidrata po 10 dana, od osnovnih vezbi do vezbi za koje su me gledali kao debila u teretani kolko cudno izgledaju dok se izvode.

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Meni ne smeta problem sto ljudi idu nego kad ne mozes da stignes na red. Zato idem pred zatvaranje vecinu vremena, odradim trening od 45min, sat i izadjem 10 minuta pred zatvarnje. A najpunija je kad dolaze matorke i mladi picici na aerobik/pilates :D

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

ja sam p90x svo vreme radio u teretani, jesam li ja car?

sto smarate za tu ishranu? :)) mislim za tu njihovu ishranu, to je bre pravljeno za jebene amere, i sami jelovnici su retardirani. nema potrebe za tom njihovom nutriotion knjigom, samo da se normalno covek hrani.

longli, nemoj da studiras, vec praktikuj ga malo, kad budes imao dan u teretani kad radis noge, odradi legs n back, da vidis sta je pain n suffering :)

da ne pricam o pliometriji.

mene je najvise privuklo brdo zajebanih zgibova. kad se setim jebote, pre godinu i po dana, kad sam kretao u teretanu, nisam mogao 3 normalna zgiba da uradim. sad ko iz picke 12+

sto se tice perioda "posle 90dana", preporucujem "one on one" treinge, sa tonijem hortonom. kamerman i on, sami u njegovoj teretani, gde se ubija od vezbi :)

Bring It

Link to comment
Share on other sites

longli, nemoj da studiras, vec praktikuj ga malo, kad budes imao dan u teretani kad radis noge, odradi legs n back, da vidis sta je pain n suffering :)

O gariiiii :))))

Upravo si ubo poentu zasto sve ovo pisem, jer mozes doci do boljih rezultata bez jebenog pain and suffering :D

Izuzimajuci trening za noge, trening za noge bilo koje vrste ja pain and suffering.

sto smarate za tu ishranu? :)) mislim za tu njihovu ishranu, to je bre pravljeno za jebene amere, i sami jelovnici su retardirani. nema potrebe za tom njihovom nutriotion knjigom, samo da se normalno covek hrani.

Zato sto je to 70% rezultata kada treniras.

I sta podrazumevas pod normalno da se covek hrani?

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

O gariiiii :))))

Upravo si ubo poentu zasto sve ovo pisem, jer mozes doci do boljih rezultata bez jebenog pain and suffering :D

Izuzimajuci trening za noge, trening za noge bilo koje vrste ja pain and suffering.

ti pricas za sve treninge, a ja sam rekao samo za noge.

Zato sto je to 70% rezultata kada treniras.

I sta podrazumevas pod normalno da se covek hrani?

ti pricas za ISHRANU,a ja sam bacio hejt na njihovu ishranu, ne pratis me

Edited by siniSter

Bring It

Link to comment
Share on other sites

jebo te longli, razdvoji kucni trening i trening u teretani :)

ja licno nisam video bolji program od ovog (za vezbanje kod kuce), samim tim sto za sebe smatram da sam u nekoj formi ( vise misicnoj nego u kondiciji :( ) , pa mi je tesko da ispratim, mada sam probao samo jedan trening, cisto da ispitam sam sebe :)

i da, program je namenjen za ljude koji ne vole teretanu, sta je tu problem ? :o

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

jebo te longli, razdvoji kucni trening i trening u teretani :)

ja licno nisam video bolji program od ovog (za vezbanje kod kuce), samim tim sto za sebe smatram da sam u nekoj formi ( vise misicnoj nego u kondiciji :( ) , pa mi je tesko da ispratim, mada sam probao samo jedan trening, cisto da ispitam sam sebe :)

i da, program je namenjen za ljude koji ne vole teretanu, sta je tu problem ? :o

Me kontate me, ukratko da pokusam da objasnim: "Dobar kucni trening, mozda najbolji, medjutim prepumpan u odnosu rezultata i zahteva"

Vi ste ti koji su ubacili spiku o kolicini vezbi i drukcijeg pogadjanja misica, a ne ja, samo zato sam ubacio teretanu posto iskusne teretandzije treba da brinu o tome, jer ljudi koji se bave kucnim treninzima apsolutno ne moraju da brinu o pogadjanju misica iz razlicitih uglova.

U prvom postu sam pomenuo teretanu kao neku drugu opciju treniranja, nisam direktno uporedjivao teretanu i P90X, uporedjivao sam klasicne vezbe snage i P90X i rezultate istih.

@Sinister:

Ne kontam sta hoces da kazes za trening?

Sto se ishrane tice, rekao si normalna ishrana, sta ja znam sta ti pod time podrazumevas? Onda napomeni "normalna" ishrana u tok treniranja je dobra, P90X je djubre.

Link to comment
Share on other sites

ja te kapiram, longli, tvoja glavna poenta je da se u teretani manje mučiš, i to iz svog skromnog iskustva mogu da potvrdim. doduše, u teretanu sam išao kad sam bio par godina mlađi, a to u ovakvim stvarima može da bude presudno.

prvi put kad sam obrtao p90x, radio sam lean varijantu, i nisam bio zadovoljan postignutim. međutim, loše sam se hranio, imao puno stresa i slabo se odmarao u tom periodu života. sad sam opet krenuo da radim neku svoju varijantu. češće se odmaram, neke stvari uopšte ne radim (npr onaj p90x karate, bože koliko dosadan trening), al mnogo više pazim na ishranu i mnogo bolje spavam, i posle mesec dana sam prezadovoljan napretkom.

i da, meni ta raznolikost kod p90x prija ne zato što pogađa mišiće na ovaj ili onaj način, nego što je mnogo zanimljivije uraditi šest vrsta sklekova nego pet serija benča pa četiri fly i tako te ultra-repetitivne varijante.

Link to comment
Share on other sites

ja te kapiram, longli, tvoja glavna poenta je da se u teretani manje mučiš, i to iz svog skromnog iskustva mogu da potvrdim. doduše, u teretanu sam išao kad sam bio par godina mlađi, a to u ovakvim stvarima može da bude presudno.

prvi put kad sam obrtao p90x, radio sam lean varijantu, i nisam bio zadovoljan postignutim. međutim, loše sam se hranio, imao puno stresa i slabo se odmarao u tom periodu života. sad sam opet krenuo da radim neku svoju varijantu. češće se odmaram, neke stvari uopšte ne radim (npr onaj p90x karate, bože koliko dosadan trening), al mnogo više pazim na ishranu i mnogo bolje spavam, i posle mesec dana sam prezadovoljan napretkom.

i da, meni ta raznolikost kod p90x prija ne zato što pogađa mišiće na ovaj ili onaj način, nego što je mnogo zanimljivije uraditi šest vrsta sklekova nego pet serija benča pa četiri fly i tako te ultra-repetitivne varijante.

Bold 1&2:

Meni je uvek drago kada neko pocne da trenira i to daje rezultate, ma kakav program da radio za njega. Ja sam u sustini samo hteo da konstatujem da je tu ta ishrana kljucna kao i odmor, sto si i sam naveo, a da nije to toliko do P90X. Na sta cu odmah nadovezati trecu boldovanju stvar po redu i ovo je sada druga prica sto ti pricas, trening program je inovativan, zanimljiv, primamljiv za treniranje, vezbe su "trip", nisu sklekovi, trbusnjaci i lednji pa do smrti 5000 ponavljanja i to razumem, pogotovo sto vrlo dobro znam monotoniju treninga kuci. Dakle, to su razumni argumenti zasto je trening program dobar, nisu te vezbe nista magicnije od obicnih sklekova, nece dati drukciji rezultat, zanimljivije jesu pa je lakse trenirati.

Ali jednostavno mi nisu pile vodu ove price pogadjanje misica iz razlicitih uglova, trening program koji je zasluzan za gubljenje cak desetina kilograma u periodima od 2-3 meseca i tako to...

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

znao sam da ćeš to da bolduješ, zato sam i napisao. i čini mi se da sam pri početku ovog topiksa napisao da je 80% uspeha hrana i odmor, a vežbanje 20%.

i sve se mislim da napišem al nikako: ovi kratki pasusi o svakom treningu koje je neko ovde okačio kao opis su zapravo trenerovi uvodi na početku svakog treninga, služe da te nalože i motivišu, a ne da budu tačni i realni.

Link to comment
Share on other sites

znao sam da ćeš to da bolduješ, zato sam i napisao. i čini mi se da sam pri početku ovog topiksa napisao da je 80% uspeha hrana i odmor, a vežbanje 20%.

Jesi, to sam video, ali posle je bilo jos price o ishrani i treningu i tako to. Reko nece skoditi jos neko misljenje o celoj stvari i mozda malo vise ulazak u materiju.

Link to comment
Share on other sites

Ali jednostavno mi nisu pile vodu ove price pogadjanje misica iz razlicitih uglova, trening program koji je zasluzan za gubljenje cak desetina kilograma u periodima od 2-3 meseca i tako to...

posto se ovo verovatno odnosilo na mene

ja sam mislio na sledece :

ista osoba

2 razlicita treninga (kod kuce), jedan random, drugi p90x

ista ishrana

bolji napredak ce biti sa ovim drugim, zbog raznovrsnog pogadjanja misica i zbog raznovrsnosti samog treninga

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

posto se ovo verovatno odnosilo na mene

ja sam mislio na sledece :

ista osoba

2 razlicita treninga (kod kuce), jedan random, drugi p90x

ista ishrana

bolji napredak ce biti sa ovim drugim, zbog raznovrsnog pogadjanja misica i zbog raznovrsnosti samog treninga

Ajde necu da budem uporan kao magarac i mogu ti priznati blagu prednost P90X, ali svakako je jedini nacin da saznamo za sigurno da sprovedemo 90 dana P90X treninga, pa sacekamo 3 meseca da dodjemo opet na nulu pa onda random kucnog treninga i uporedimo rezultate, sto svakako necu raditi :)

Random trening ima tih prednosti sto nije "program", ako me kontas ;)

al svakako, dosta, udavili smo, bitno je da se trenira :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...