Jump to content

The Elder Scrolls V: Skyrim


voodoo_

Recommended Posts

Ne vredi, posle igranja Orcs Must Die i Quake-olikog skakutanja okolo ne mogu da svarim ... ovo... FP ne mogu ni da igram, imam osećaj da mi je ukočen vrat kad hoću da pogledam okolo, TP je konstantna borba između kamere i kontrola šta će više da me iznervira... nije mi dan za bullshit tollerance

@Vudi

probaću i to sada, ali govnjiv ukusu u ustima sumnjam da će proći

btw, sistem MENIJA za inventory je genijalan, svaki magacioner bi ga poželeo...

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Meni sve radi na ultra bez problema,ali ja sam izduvao jer sam iz nostalgije rollovao Archera,nadajuci se da cu moci,ko u oblivionu,celu igru da predjem tako sto cu da sednem u mracni cosak,i iz sneak-a da ubijam likove jednog po jednog,a da oni jadnici,ne znaju sta im se desava,pocetak je tako onda bio malo zajeban,ali nada ostaje,evo sad sam level 10 jer sam tek danas stigao da instaliram igru. I evo svakome ko cita,a mozda jos nije poceo,ili nije duboko zasao u igru,nemojte da rollujete Archere ! Bar po meni,totalno sranje... Od tebe veci dmg radi bukvalno svako u igrici,pa i mag kojem si budzio restoration, Two Hand warriori, sve ubijaju iz 1-2 hita,i seru se u ljude,dok ti ko' archer kod vecine grupa,gde su po 3+ moba,jednog ubijes iz stealtha,jednog malo izrokas dok dodju do tebe,i onda ti jebu kevu,bukvalno te razvale. Znaci damage ti je golo govno,ovo stvarno jeste bas veliki whine,i nista se nece desiti od ovoga sto pisem,ali eto ako neko razmislja da rolluje archera,ni slucajno. Sve sroceno,umires ko zec,ne radis damage nikakav ( evo ja na level 10,sto sam samo archery budzio ,lakse izbijem grupu kripova kad uzmem dagger i shield,nego sa bowom ,jer po dungeonima,gde vecinu vremena provodis,u pocetku bar,nemas mesta da kitujes,a ni nikakav slow,za sad ) . Osim ovog ogromnog whinea ,moji utisci su odlicni,combat je nekako slobodan,mozes da radis to sto hoces, ima odlicnih finishera,combat je ko sto rekoh dosta brz i dobro odradjem. Cela prica za sad je fenomenalna,ko Elder Scrolls,voice acting nije toliko los koliko je bio,raznovrsnost karakter modela mi se svidja,npcevi po gradu se razlikuju,i ako se dobro snalazis sa imenima i lokacijama ( za razliku od mene ) lako je naci sve sta ti treba. Kvestova ima pun kurac,ja sam danas skoro saj gameplay proveo uzivajuci u izvanredno osmisljenim zonama,sa odlicnom grafikom,istrazivanje,lov vukova i tako ( Skroz sam u tripu da sam ranger ) ,i posle nekih 5-6 sati igranja,i dosta exploringa,nisam ni dotakao povrsinu toga,sto ima da se otkrije. Toliko skrivenih stvari,mnostvo odluka i uopsti utisak igre ,te nekako povuce i skroz uronis u svet Skyrima. Evo ako iko bude cito ovaj wall of text mozda sam smorio,ali meni je igra mnogo dobra,i iskreno iako sam imao strasna ocekivanja,plasio sam se da ce se desiti isto ko i DA2 ,tj da strasnu igru ( u ovoj slucaju igre ) posle ogromnog iscekivanja,i uzbudjenja gamera,ubrzaju,useru igru,ko sto rekoh DA2,pa od velikih ocekivanja,dobijes bas kitu,i onda to kad se sabere 2 kite dobijes. (?) Ali u ovom slucaju ,za sada ispunjene su mi sve nade ,i ja sam srecan :D Pozz rurovci odoh da nolajfujem!

P.S. Koji trip sa tajnom fighters guilda :D ~ i ako iko zna kako se ulazi u thiefs guild

Havarija bracoooo

Link to comment
Share on other sites

Ok, senke definitivno prave najveći udarac, sve na ultra i senke na medium -> igra je poletela.

Jooooooj ulazim u Whiterun kad ono muzika iz Morrowinda (konkretno, "Rise to Reality" track), jooooj <3 (mada jes malo pederski potez, mogli su novu muziku da iskomponuju, al ionako se više niko ne seća Morrowind soundtracka)

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Meni graficka podeshavanja nista ne menjajulol , sad kao igram na ultra high, a potpuno je isto kao i ~average :|

@Diego: da igrica ne podnosi alt tabovanje, probaj windowed mode!

Meni sve radi na ultra bez problema,ali ja sam izduvao jer sam iz nostalgije rollovao Archera,nadajuci se da cu moci,ko u oblivionu,celu igru da predjem tako sto cu da sednem u mracni cosak,i iz sneak-a da ubijam likove jednog po jednog,a da oni jadnici,ne znaju sta im se desava,pocetak je tako onda bio malo zajeban,ali nada ostaje,evo sad sam level 10 jer sam tek danas stigao da instaliram igru. I evo svakome ko cita,a mozda jos nije poceo,ili nije duboko zasao u igru,nemojte da rollujete Archere ! Bar po meni,totalno sranje... Od tebe veci dmg radi bukvalno svako u igrici,pa i mag kojem si budzio restoration, Two Hand warriori, sve ubijaju iz 1-2 hita,i seru se u ljude,dok ti ko' archer kod vecine grupa,gde su po 3+ moba,jednog ubijes iz stealtha,jednog malo izrokas dok dodju do tebe,i onda ti jebu kevu,bukvalno te razvale. Znaci damage ti je golo govno,ovo stvarno jeste bas veliki whine,i nista se nece desiti od ovoga sto pisem,ali eto ako neko razmislja da rolluje archera,ni slucajno. Sve sroceno,umires ko zec,ne radis damage nikakav ( evo ja na level 10,sto sam samo archery budzio ,lakse izbijem grupu kripova kad uzmem dagger i shield,nego sa bowom ,jer po dungeonima,gde vecinu vremena provodis,u pocetku bar,nemas mesta da kitujes,a ni nikakav slow,za sad ) . Osim ovog ogromnog whinea ,moji utisci su odlicni,combat je nekako slobodan,mozes da radis to sto hoces, ima odlicnih finishera,combat je ko sto rekoh dosta brz i dobro odradjem. Cela prica za sad je fenomenalna,ko Elder Scrolls,voice acting nije toliko los koliko je bio,raznovrsnost karakter modela mi se svidja,npcevi po gradu se razlikuju,i ako se dobro snalazis sa imenima i lokacijama ( za razliku od mene ) lako je naci sve sta ti treba. Kvestova ima pun kurac,ja sam danas skoro saj gameplay proveo uzivajuci u izvanredno osmisljenim zonama,sa odlicnom grafikom,istrazivanje,lov vukova i tako ( Skroz sam u tripu da sam ranger ) ,i posle nekih 5-6 sati igranja,i dosta exploringa,nisam ni dotakao povrsinu toga,sto ima da se otkrije. Toliko skrivenih stvari,mnostvo odluka i uopsti utisak igre ,te nekako povuce i skroz uronis u svet Skyrima. Evo ako iko bude cito ovaj wall of text mozda sam smorio,ali meni je igra mnogo dobra,i iskreno iako sam imao strasna ocekivanja,plasio sam se da ce se desiti isto ko i DA2 ,tj da strasnu igru ( u ovoj slucaju igre ) posle ogromnog iscekivanja,i uzbudjenja gamera,ubrzaju,useru igru,ko sto rekoh DA2,pa od velikih ocekivanja,dobijes bas kitu,i onda to kad se sabere 2 kite dobijes. (?) Ali u ovom slucaju ,za sada ispunjene su mi sve nade ,i ja sam srecan :D Pozz rurovci odoh da nolajfujem!

P.S. Koji trip sa tajnom fighters guilda :D ~ i ako iko zna kako se ulazi u thiefs guild

Ja nisam igrao prethodne delove, al' sam obzovao ortaka dok je prelazio i morrowind i oblivion ... meni makar deluje da je nemoguce igrati single spec lika tj samo warr ili samo archer itd. probaj da nabudzish destruction malo i da uzmesh frost rune koje slowuju (valjda?) i makar restoration prvi skill i dual casting kasnije. Ja sam probao da idem samo destruction i nema shanse :D izuva me sve shto ne moze da se kajtuje i/ili po pecinama gde nema prostora za mikro :D

Link to comment
Share on other sites

PA to,po pecinama kita,ja ovako ,vani,uzmem companiona sa sobom,i samo se sumnjam i ubijam ih. Al udjem u dung,i ubijem jednog,trojica me izuju... Al ono kako se budzi archery skill,postaje lakse,a na pocetnim levelima,ni ne treba previse da se mesaju talenti.. po meni su warriori ( 2hand i shield/wep ) zajedno sa destruction magovima ,ali onim kao , heavy armor i mac dosta jaki,masu armora,jak dmg,i u zatvorenom prostoru i ovako... Ma sad je meni postalo malo lakse,damage mi se pojacao dosta,i imam talenat da ih staggerujem,ono slowam ih samo i bezim,ubrzo dobijam da sa lukom trcim brze.. jos im pustim companiona da ih tankuje ( mada steta velika umrla mi je ona sa pocetka lidija il kako ) pa idem sa cikicom iz Riverwooda,isto archer,pa ih pobijemo vecinu dok dodju do nas,a kad se sjebem sa hpom,force shout ,pa hilanje :D Mnogo dobra igra,odavno nisam ovako uzbudjen bio:D P.s zna li neko gde se nalazi onaj Grey-Mane sto je zarobljen u neki humanski zamak? Sto treba da ukrades dokumenta da nije mrtav,od onih imperiala,pa mu bezis kod porodice,pa te brat njegov salje ? Ja ko majmun sam reko da idem sam,pa mi nije obiljezeno na karti?:D

mislim da najvise vremena izgubim dok odlucim koju cu rasu igrati, dal cu biti assassin/mage.

also nece da mi se vrati u igricu kad je minimiziram ;(

E ,to se i meni desavalo,kad tabujes ,pa opet kliknes na Skyrim,pokaze ti se crnilo kao? Fixujes to lagano,znaci kad pritisnes alt-tab,pa kliknes na skyrim,pojavi se crni ekran,onda opet puknes alt-tab i kliknes na skyrim ,otvara ga kako treba :D ( samo moras da stisnes pauzu pre nego minimizujes,tj otvoris inventory,esc il tako

Havarija bracoooo

Link to comment
Share on other sites

Meni se nikako ne svidjaju modeli elfova u ovoj igri.. ja sam mrzio imperiale pre,ali sam ih sada pikao samo zbog racijalne... mozes da napravis gomilu govana,da ubijes nekog u sred grada,nakrades se stvari,bam puknes racial ,samo se razidju svi :D

Ah i,nije li predivno,uci u dungeon,pretvoriti se u vukodlaka i posle krvoprolica im pojedes tela... :D Nego,jel zna neko kako se postaje vampir,i jel potvrdjeno da vampirizam mozes da razbijes tako sto se pretvoris u vokodlaka,a to mozes da razbijes negde u mage gildi?

Havarija bracoooo

Link to comment
Share on other sites

Vampire stuff

imas neku pecinu koja se nalazi na putu izmedju Helgena i onog sela odakle pocinje staza ka manastiru grey beardova, samo pichi istochno od helgena i drzi se juzne strane brda - naleteces kad tad, oni ti nabace sanguinare vampirism disease koji te vremenom pretvori u vampira

Inače vlasnici Nevidije, ugasite angialiasing u launcheru i u advanced upalite FXAA, dosta manje je zahtevan u odnosu na regularni antialiasing, a rezultati su sasvim zadovoljavajući.

+1 radi dosta bolje

Edited by Shalala
Link to comment
Share on other sites

Hm, jel mogu na neki taster da šaltujem između weapon i magic setova, ili mora svaki put da se ide na favourites pa da se levim i desnim dugmetom dodeljuje posebno svaka magija?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

ja sam tek poceo da igram igru, kao wood elf archer...Video sam komentar da su archeri loshiji, ali mi se ne vraca na pocetak sa karakterom iako nisam daleko dogurao. Uvek mi je bilo najzanimljivije da igram ES igrice kao archer pa cu i ovu. Inache ono sto mi se ne svidja, jeste sto ne postoji kao ranije (chini mi se da je bilo u Oblivionu) ili kao npr u Dragon Age-u - quick switch oruzja...Inache grafika mi je super, sa vuduovom preporukom za senke, igrica leti na kompu starom dve godine.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Hm, jel mogu na neki taster da šaltujem između weapon i magic setova, ili mora svaki put da se ide na favourites pa da se levim i desnim dugmetom dodeljuje posebno svaka magija?

Stisnesh Q, selectujes magiju i '1' na tastaturi, to je to bindovao si taj i taj spell na 1 :D

Link to comment
Share on other sites

Ajde ovako... krenuo sam da igram... High Elf naravno.. pobegnem iz onog prvog sranjeta.. dodjem u selo kod sestre od onog baje, koja me posalje u White run...

krenem u white run, i negde ispred.. vidim 3 imperial soldiera kako vodaju nekog prisonera... i u glavi krece flesh...

DOVAHKIIN... DRAGONBORN .... CHAAAAARGE...palim racial trait za magicka regen, equipujem arcane hood i robe .. i krecem da ih przim vatrom i da ih sparkujem strujom. Sekund kasnije uz povike "yaoming.jpg" likovi me 2shootuju machevima i strelama. Probao sam da se bijem s njima i u drugim kombinacijama, tipa... dps magija na levoj ruci, heal na desno.. ili oruzijem, mach itd.. u punom oklopu.... likovi mi pishaju u facu nonstop.

Onda sam otkrio da mogu da kliknem na zatvorenika.. i imam opcije... "free prisoner , leave him alone, free and share items"... ono.... ako ga oslobodim krenu da peglaju i mene i njega.. i ubiju ga u roku od odmah, tu sam cak uspeo da ubijem sva 3 lika s kajtovanjem... ako odradim "free and share items" ... mogu da mu dam oklop i oruzije pre nego sto pocne borba, koje on naravno ne equipuje i ponovo zagine.

Elem, pitanje je .... jel moguce prebiti te likove na levelu 1 :) ?

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam naleteo na te Imperijale i nije problem da se pobiju sa višim likom. Pre susreta sa njima naletim na neke elfove sektaše koji isto tako vodaju nekog nesrećnika, i oni u fazonu "Kojem bogu se moliš?", ja im odgovorim "Lol, sam ću da biram kome se molim" ili oćutim, i oni odma "Aha, to mi miriše na jeres, charge!!!" i spucajum me kao budalu, čak i konj-car nije uspeo da ih iskopita na vreme :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...