Jump to content

Tribes: Ascend


Lucky

Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Osim sentinela rekao bih da su sve klase manje vise izbalansirane. S' tim sto je infiltrator OP kako kazu (nemam ga tako da ne znam). Ono sto znam je da sam ih isekao tonu sa doombringerovim chain gunom. :D

Ako ulazes u free klasu pathfinder je odlican za flag capove, za ostale free ne mogu da kazem. Ako zelis da otkljucas nesto, doombringer je true defender, brute kara sa udaljenosti sa onim njegovim mortarom majkumujebem. -_- Sentinela zaobidji realno, inzinjera nisam igrao, ali onaj njegov gatling gun sta je vec ume da smori u CTFu prilicno, rekao bih da je super def+repair unit, ne mogu da tvrdim nista. Infiltrator je stelth all the way, kolje, upada u gen sobe baca nozeve itd itd. Probao sam sentinela, path findera i doombringera. iako je DB deb'o (uzasno se sporo krece) ipak mi je omiljena klasa do sada. Kretanje doduse moze da se kombinuje sa skokom. Npr ako skijas nizbrdo i nailazi uzbrdica, ukoliko imas kolko tolko solidnu brzinu skok (ctrl) ti pomaze da bukvalno preskocis to brdo, dok da si recimo koristio dzet sprcao bi pola, a moze da ti zatreba sekund dve posle tog brda. Tako da i debeli imaju svojih 5 minuta brzine ko zna da igra. :)

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Juggernaut ima mortar, brute ima heavy spinfusor.

Ja nemam infiltratora, doombringera i raidera otključane, jer me ne privlače kao klase.

Primary su mi brute i technician.

Brute ima heavy spinfusor i shotgun, što ga čini mnogo fleksibilnijim u close combat borbi, ima solidno HPa i sa nabudženim energy packom i full armor upgrade-ima je veoma zajeban.

Ima dovoljno energije da čak i jurca po mapi, a može da izdrži mnogo batina. Naravno, fractal grenade je vrh ako treba da se očisti oblast oko generatora od mrskih infiltratora.

Tehničar fenomenalan suport. Dobro postavljeni turreti su pola posla. Naravno, upgrade repair gun-a i turreta je obavezan! (Upola manje vremena za popravku, shut up and take my XP)

Primarna puška nanosi 80(!) štete po pogotku, što je vrhunski ako ste dobri strelci. Tope se i debeli i tanki jako brzo.

Juggernaut svojim mortarom i MKD spinfusorom nanosi masnu štetu protivničkoj odbrani (Pre svega mortarom. Naravno, nije kao raider ili infiltrator), ali je najebao u close combat pegli.

Može da podnese puno štete, ali u poređenju sa Doombringer-om i Brute-om nema šta da traži.

Mortar ako se ispali u zatvorenom prostoru nanosi milijardu štete, što vama, što protivnicima. Mislim da je 1200dmg u pitanju ako pogodi dead-on.

Egocentric perk je obavezan (15% self damage reduction).

Sentinel je užasan. Ali dobar sentinel zna da dobije sam partiju. Ja ne spadam u takve. :)

Link to comment
Share on other sites

Uh taj fractal sto mrzim :)

Jel to onaj sm4 gun kod tehnicara?

Ako je to, znaju ljudi da pocepaju armor drugima ocas posla, fin demidz, odlican refire rate.

Sentinel je kidao ranije sa phase rifleom, cini mi se da nije srkao energiju (nisam siguran za to) ali znam da je radio 500 DMGa za shot. Sada ti DMG zavisi koliko energije imas i capovan je na 510 -_-. Al ok, nekome se nije svidela ideja da snajperista leprsa po mapi i tripuje da igra kvejk sa plasma gunom pa su mu ojadili snajper. Inace taj snajp je 100k xpa :/

Primer: Opalis hitac - 500 demidza, prazna energija, trudis se da opalis drugi...oko 130-150 max ako ne cekas. Lik te snimio i ako je light polako ali sigurno krece ka tebi fifti-fifti je ko ce da mre. Ako debeli krene ka tebi, cak i unazad da ide ne moze mu snajp nista. Prosto su tolike mape da ce da ga stigne gde god da se nalazi ovaj. Izuzeci postoje na jako visokim lokacijama sto opet ima svoju cenu za snajp.

Edited by ウエーター
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

TCN4 je oružje od tehničara.

Ono primarno, najobičnije :)

Sentinelu je sad posao da bude jako dosadan, i da otkriva infiltratore drop jammerom. Baš sam jutros bio u partiji gde nam je najbolji igrač bio sentinel.

Psovali su ga iz protivničke ekipe, smarali ga celu partiju, a lik je imao, fazon, 50 asistencija i 2 fraga. Da ne spominjem da smo ih dobili 5:0.

Nisam znao to za Phase rifle, ja sam furao samo onaj običan snip. Mislim, ko će dati 100k expa za to govno.

Link to comment
Share on other sites

Koji vam je najbolji kombo? Meni je gotivno da igram sa soldierom, secondary gun je vrh iako je primary zesce sranje. Mada sinoc su me bas pokarali ovi sa vecim levelom i jacim klasama.

Tri osnovne klase soldier ( najbolji medium za mid field i odbranu dobar i u napadu , raider je bolji za ofanzivu losiji za odbranu ) , pathfinder ( najbolji kaper ) , judgernaut dobar u ofanzivi doombringer je najbolja defanziva.

Ovo govorim sa takmicharskog nivoa koji pratim dosta gledam timove kako igraju i kako komentarisu , svi koj iznaju da igraju koriste te komboe.

Recim kod soldiera taj automat sto govoris da je sranje smatra se boljim od spinfusora. Tj kombinacija ( default ) assault rifle + thumer je najaca kombinacija da moze spinfuser + assault rifle bilo bi bolesno , nazalost ne moze tako da ova kombinacija je bolja od kombinacije koja zahteva xp ili pare ( spinfuser + eagle pistol koja je dobra samo u areni , a tribes je glavni fokus ctf ). Uzima se utility pack koji su delili za dzabe preko facebook ( daje 100hp granatu itd ).

Dakle trenutno nije p2w posto najaca capper klasa i najjacha medium klasa su klase koje po default dobija svako. I osnovna oruzja su im dobra koliko u druge opcije ( bolt lancher je nerfovan tako da je light spinfuser opet najbolji za pathfindera ). Sto znaci da ako igras soldiera sa assault rifle i bivas ubijen nije zato sto su oni jaci nego zato sto igraju bolje od tebe. Recimo jedan na jedan jedino raider sa shieldom moze da se nosi protiv soldiera. Zasto ? Zato sto i jedan i drugi imaju automatska oruzja koju su i dalje OP ( iako su projektili ) , prave neverovatan damage , kao i chain gun od doombringera naravno , ali on nema pokretljivost i znatno je veca meta itd.

@ ウエーター

fraktal je zelena granata koju brute baca

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Znam sta je fractal, samo kazem da ga mrzim :)

Inace ja sam dao 100k xpa na phase :C Sta je tu je, ako ga poboljsaju kul, ako ne nikom nista.

Pored toga sam uzeo mine DBu i sve ostalo do kraja+super heavy perk (najvolim kad se pathfinder zakuca u mene i raspadne se)

"de ces lopatom na bager!" [:D]

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Zavisi od klase do klase kod soldiera pojachavaj armor osnovna oruzja su ti super po default posle armora uzmi perkove , egocentric i safty third za soldiera. Unapredjenja za oruzja nisu previse bitna.  

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Perk kad otvoris jednom moze svaka klasa da ga equipuje. Ne moras za svakog da otvaras reach npr. Jednom ga otkljucas i to je to.

Armor kod svih po meni ide na max.

Oruzja upoznaj, nekome treba da se menja nekome ne.

Pathfinderof spinfuser recimo ne gubi liniju putanje, i ima solidan dmg i super je za air killove (koji daju svoje bonuse), dok njegova zamena, bolt lancer, ima jaci dmg ali i znatno manji range. Oba oruzja su super, oba zahtevaju skil, jedan manje jedan vise. Stvar izibora. Pogledajte tjub klipove odredjenog oruzja pre nego sto resite da puknete sumu xpa na isto.

Druga stvar: Kad izaberete upgrade recimo mina ili deployable itema (force field, tureti...), jedan od upgradeova ce imati u opisu +1 max deployable, sto znaci da mozete da istovarite 1 field, turet, pa na inventory station po "refill" i tek onda istovarite drugi, treci zavisno koliko nudi apgrejd. Ako imate max 2 a istovarite treci, onaj prvi puca.

Daj nick pekare :)

EDIT:

Podsetnik - Uzmite 250 golda sa FBa obavezno.

Edited by ウエーター
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

inace Feno, i ja se preko tebe prijavih =P

igram je samo dva dana, ali mi bas prija. u pocetku nisam bas najbolje kapirao skijanje, a danas sam 10 puta uzimao zastavu.

mnogo je lud osecaj kada nabijes momentum i letis preko pola mape za 5 sekundi, i spojis sve to sa neprijateljskom zastavom, pa se muzika promeni i krenu svi da te jure.

puca adrenalin na sve strane =D

btw, posto igram uglavnom soldiera, da jurim odmah spinfusor ili su neke druge stvari bitnije?

Link to comment
Share on other sites

mnogo je lud osecaj kada nabijes momentum i letis preko pola mape za 5 sekundi, i spojis sve to sa neprijateljskom zastavom, pa se muzika promeni i krenu svi da te jure.
Zar nije kul :)

XP dolazi brzo, videces, ja sam recimo perkove na kraju uzeo. Bahate cene oruzja takodje su mi bile sekundarne. Pathfinder ima spinfusor, vidi kakv je odigraj par partija sa njim, ako se lozis na brzinu, pathfinder ima thurst umesto stock packa, pritiskom na C (default) dostize 0-170 odma, sprcas dzet naravno, ali uz praksu dostizaces brzine oko 200, meni je max speed 224 sa njim zabelezen.

Thumper je dobar, ali nema range, spin ima range ali slabiji dmg. Sve ima svoj balanas.

Ajmo bre neki rur ctf.

EDIT:kucanje

Edited by ウエーター
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Meni se vise svidja Solder za bezanje, jeste sporiji ali ima vise zdravlja. Drzao sam zastavu pola partije :D

Od zanimancija, ubijanje snajpera koji stoje na svom spawn pointu i nadaju se ubistvu i mortar lika koji stoji u zgradi na ammo pointu i roka one sto udju. I da, ima neki pervezan lag tokom partija. Prva partija tesko da mogu nekog da ubijem odmah, dok se covek ne navikne gde treba da pucu.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Meni se vise svidja Solder za bezanje, jeste sporiji ali ima vise zdravlja. Drzao sam zastavu pola partije :D

taj rad, i meni soldier mnogo vise odgovara. probao sam malo sa pathfinderom, ali nikako da izguram zastavu. trebao bi da je agilniji, ali ili ja propustam nesto ili numem digram sa njim.

provalio sam da volim da iskautujem bazu pre nego sto uletim sa neke distance, nabijem brzinu na maks i nema zaustavljanja.

bas je danas bio epik trenutak, kada sam se vracao sa zastavom u bazu, a i nama je neko digao. i kako se vracam nazad, sa thumperom u skoku pogodim tipa koji nosi zastavu i ubijem ga.

napalio sam se gadno =D

mada, kad bolje razmislim, stalno se desavaju epik stvari sirom mape, bas je divlja igrica.

Link to comment
Share on other sites

Pekare, TD je mass destruction. Prangijas po svemu crvenom i juris tipa sa zastavom.

CTF je takticki deo igre, ako fejluje generator defender, prilicno je tesko, ako fejluje flag capper, fejluje se partija jelte. Ukoliko niko ne popravlja turete i senzore, bivamo siluvani u "zarka". Tu klase dolaze do izrazaja. Zna se ko brani, ko sabotira, ko capuje...Momenti neverice i odusevljenja nastaju tu za mene. I traje duze partija.

Desilo mi se da sam jednu partiju peglao do overtime-a sto je pola sata (otprilike) samo zato sto je svako radio svoj posao izuzetno dobro. :)

Naravno bedzevi neki se samo uzimaju u CTFu.

EDIT: XP je samim tim veci

Digrej daj nick ingame.

Edited by ウエーター
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Patch notes

Players can now test unowned weapons and classes in the Target Practice map under Training. Classes and Weapons will still appear locked on your menu, but if you select them, you can try them.

A new gametype, Capture and Hold, has been added with three initial maps (Katabatic, Raindance and Outskirts). Detaljnije na linku

Players who are referred by another player through the friend referral system will now earn the "Pay it Forward" badge when they reach Level 6 (includes an XP reward). Dakle i vama nesto kad stignete na 6ti rank :)

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...