Jump to content

DOTA 2 - slobodna diskusija


Pr0toSS

Recommended Posts

Da slucajno neko ne pomisli da je ono najduzi gejm ikada, to je najduzi pro gejm ikada:) Vidjao sam partije od po 2ipo sata da ljudi igraju a kad se abjuzuje to moze i po 70 sati da potraje:)

Edited by kakoo

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

управо сам одиграо компедиум меч, у нади да тамо нема руса, јер све паре дају на алкохол, али сам се грдно преварио. 

 

мислим да се никад нисам толико изнервирао играјући доту

Link to comment
Share on other sites

mmr matchmakingranking sistem. pricao sam vec na drugom topiku al ajde. 

svako ima svoj elo. dakle svako ima svoj ranking. to je izrazeno u cifri recimo od 2-4k. i onda mmr gleda da upari u datom trenutku najpribliznije timove po ukupnom elou u zavisnosti od toga da li igraju 2/3/4/5stack ili pak solo. ako igras sam a ne na only solo videces kolike te mmr dobro "cita".znace kad lose igras zato sto si izgubio zadnjih 10 gejmova ili priblizno u datom trenutku, opet u zavisnosti od toga kolko igraca u oblasti igra(vise ja mislim da nema ni veze sta si stavlja kao region) i sto je najbitnije u zavisnosti od toga kako si ti licno odigrao prethodnih par partija(aj da kazemo i da je 10).

nervira me sto svi krive volvo za mmr a meni je bas do jaja kako su to sredili. drugacije je od hona jer ne mozes odma na pocetku partije da ocenis igraca. nikako. i onda normalno partija postaje mnogo zanimljivija jer jebem mu misa ovo je 5 na 5, pobedice bolji tim a ne tim sa boljim igracima. uvek bilo uvek bice u timskim sportovima. ako ces da se nadmeces, bolje da gledas da se prilagodis ostaloj cetvorici nego da sabijas igricu imho.

 

a kako se dolazi do same cifre 2-4k? pa tako sto ti meri napredak od kad si poceo da igras. ako recimo dendi igra na smurfu mmr ce za 10 partija da izvali da je sabijac i bacace ga sa dobrim igracima. naravno opet, to je ako dendi oce da igra dobro. ako oce da se zajebava bacice ga u high ranking ali sa igracima dosta nizeg realnog skila:). zato mnogi pro igraci prave smurfove da ne bi uvek igrali da pobede nego da bi eksperimentisali, zajebavali se itd....

evo vam svima zadatak da proanalizirate svoj akaunt tako sto cete gledati zadnjih 20 meceva koje ste igrali. prvo pogledajte na watch>live games da li ste u noramal, high ili very high. i onda se prisetite da li je to zato sto ste igrali sa drugom koji je realno slabiji od vas pa je morao mmr da nekako napravi kompromis da mec bude zanimljiviji. 

eto jesam bio jasan?:

naravno mmr se razvija iz patcha u patch, gledaju da ga prilagode polako igracima. nije savrsen ali meni je poprilicno dobar sistem

 

edit: dendija sam naveo kao primer jer je najpopularniji igrac i svi vlaze gacice na njega a covek ima samo 55% na mmru. nije li malo cudno?:)eno ti ima ih sa manjim pa ja nisam cuo da se iko od njih(onih koji zaradjuju od dote) zali na mmr. 

edit2

 

 

 

Evo vam svima zadatak da testirate kolko ste dobri(da procenite koji vam je elo jer vam ga developeri nikad nece reci): uzmite pogledajte zadnjih 10 gejmova na dotabuff(mora prvo akaunt da se "poveze" preko steama). Onda otidjite na watch>live games i proanalizirajte zasto je tako. Da li vas je bacio u normal/high/very high zato sto ste igrali sa drugom koji je slabiji od vas ili zato sto ste buljasi? very high samo po sebi ne znaci skoro nista. to znaci da znas sve magije na svakom heroju i razumes igricu, ali ne moze se tako meriti realan skil. 

Izeditovo sam petnest puta da sve bude jasnije. Ako hocete mogu da potrazim i koknretan topik gde jedan od developera konkretno odgovara svakom  od onih koji se bune, zasto je to tako. Over and out o/

Edited by kakoo
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Mmr radi savrseno.. Ka hocu a trolujem ubaci me sa 4 trola na solo mm i uzmemo 5 inta i sabijemo partiju.. Kad hocu da igram ozbiljno ihram ozbiljno.. Doduse ja igram na americi gde nema rusa i gde je normalba komunikacija preko mica tako da kad udem u evropu sa ortakom jer njemu laguje na us to je kosmar.. Mada kad sam sam na eu opet i kad mi udju rusi znaju da igarju.. Jesu troleri al igraju.. Sto se mene tice ja sam sad na 50% gore dole pao sam sa 56,55% al opet imam skilovane i protivnike i tim ne osecam toliku promenu.. Tj svi se trude al skill se oseti..

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...