Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Istoriju 21og veka? O.o

Ovo sto si ti napisao juce, danas je istorija :)

Pa iz 21. veka radimo goruce teme - americke ratove, terorizam, razvoj EU...

A iz nacionalne u 21. veku radimo postpetooktobarsku Srbiju, politicke i ekonomske promene, spoljnu i unutrasnju politiku...

Nije 21. vek neki poseban predmet nego se proucava u okviru predmeta Svet u savremenom dobu, Evropa u savremenom dobu i Istorija Jugoslavije, ta tri predmeta obuhvataju period od 1918. do 2010. godine.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Jeb'o vas driver error!!

Neam fax danas, moram do grada da pozavrshavam neke stvari, a ne izlazi mi se kad chujem kako vetar duva! ;/

Chak mislim da cu stici i u teretanu da odem! \o/

EDIT

Da li da kupim na 2gb josh 4gb rama ili da kupim ruchni sat? Kakva dilema! :D

Edited by jasamnepismen

.

Link to comment
Share on other sites

deste ljudi, koji divan dan za spavanje ... Vića i Ivan kapiram da su srećni, eto vam ga!

i pera, zaboravio si peru!

Pa iz 21. veka radimo goruce teme - americke ratove, terorizam, razvoj EU...

A iz nacionalne u 21. veku radimo postpetooktobarsku Srbiju, politicke i ekonomske promene, spoljnu i unutrasnju politiku...

Nije 21. vek neki poseban predmet nego se proucava u okviru predmeta Svet u savremenom dobu, Evropa u savremenom dobu i Istorija Jugoslavije, ta tri predmeta obuhvataju period od 1918. do 2010. godine.

za proučavanje nečega istoričarskom metodologijom treba da se stvori određena distanca, kapiram. naročito u današnje vreme, teško je doći do zrna istine dok ne prestane politička potreba za prikrivanjem činjenica i spinovanjem. pada mi na pamet primer sa dražom i britancima koji su tek nedavno otvorili dosijee, jer su procenili da više nema potrebe da kriju svoju umešanost.

(ili bar manje da je kriju)

Link to comment
Share on other sites

živim u vrlo usranoj sredini. :)

svi koji možete i imate šansu, ne budite debili kao ja, nego ako vam se ukaže prilika bež'te preko u tuđinu, ovo ovde je go kurac i ništa se skoro neće promeniti.

Born of a broken man, never a broken man.

Ko je jebo preko rura, taj se usrećio u pičku materinu

Link to comment
Share on other sites

kad dodjete do ww2 uputi ih na nas topik:)

Kad smo kod toga, danas smo birali neke seminarske i zapanjujuće je koliko se narod otima za sve teme koje su na bilo kakav način vezane za Japan. Ja uzeo razvoj političke klime u Japanu u godinama pred ww2 :)

Ivane, jeste tako, ali u globalnim crtama 21. vek radimo sa onim što stoji na raspologanju, naravno sa kritičkim sagledavanjem činjenica, propagande, tajnih motiva, geopolitičke situacije, ekonomije i ostalih aspekata, dakle ne baš crno-belo.

Edited by Capitaine Kotscha

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ja se usrah jutros od hladnoce, jedno 20 serija po 10 puta zatezanja misica :S

Profesor predmeta "Obrada rezultata merenja" prica sta sve treba da se uzme za pribor i kaze "obavezan scientific digitron koji ima to, to i to (nabraja sve zive operacije, mora da je mislio na neki koji prica s tobom kad se smoris), imate tu u knjizarama za 150-200 dinara."

Pauza od 5 i po sati do sledeceg predavanja, mislio sam da se ne vracam kuci ali sam too tired i smrz'o sam se.

Od kako igram sa Krekijem, moja zena vise ne hrche.

Link to comment
Share on other sites

btw, upgradeovao mi se MSN na ovu neku valjda 2011 verziju, kakva je ovo abominacija :) Moguće da nisam lepo ispitao opcije, ali za sad ne mogu da nađem kako da isključim ovaj levi "facebook" deo MSN-a. Da, da, znam, treba da pređem na neke mirande i slično, ali ne mogu :)

Ako nećeš Mirandu, onda Pidgin.

za proučavanje nečega istoričarskom metodologijom treba da se stvori određena distanca, kapiram. naročito u današnje vreme, teško je doći do zrna istine dok ne prestane politička potreba za prikrivanjem činjenica i spinovanjem. pada mi na pamet primer sa dražom i britancima koji su tek nedavno otvorili dosijee, jer su procenili da više nema potrebe da kriju svoju umešanost.

(ili bar manje da je kriju)

Ivan drug.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod toga, danas smo birali neke seminarske i zapanjujuće je koliko se narod otima za sve teme koje su na bilo kakav način vezane za Japan. Ja uzeo razvoj političke klime u Japanu u godinama pred ww2 :)

pa znaju ljudi sta valja:)...btw, nije ti los seminarski, al sto ne uze perl harbor, filipine, singapur, ijn, yamashitu ili yamamota:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...