Jump to content

geografske pitalice


Dule_smor

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cek, jel grenland dobio nezavisnost od danske, bila je prica o nekom referendumu

isle of man i dzerzi

samo mala ispravka, isle of man ne pripada kanalskim ostvrima vec se nalazi izmedju engleske i irske...to je cini mi se bilo jedno od svetih mesta za kelte gde su druidi izvodili svoje rituale

branko postavljaj

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa pitanje nije ni bilo "da li isle of men pripada kanalskim ostrvima", vi ste ubacili kanalska u priču :) Dvini je odgovorio na pitanje :)

I ja mislim da Grenland nije dobio nezavisnost iako je bilo priče da hoće, al' ovi im ne daju :) Imaju samostalnost do nekog dela priče.

Link to comment
Share on other sites

Juzna afrika ima tri glavna grada: izvrsni, zakonodavni i sudski. Koja tri grada su u pitanju i koji grad je zaduzen za koju granu vlasti?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

blumfontejn je sudski glavni grad - povezite ostala dva :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

jebemmumater nije bas da ima 16 gradova u juznoj africi?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

ajde dule sibaj, pretorija je izvrsni, kejp je zakonodavni.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

nije...severno od drugog najviseg vrha albanije, maja jezerce (2700m) se nalazi 6 jezera, ali sva su ispod 2000m...cak u crnoj gori postoji jedno legendarno jezero na 2000m nadmorske visine(najvise na prokletijama) ali o njemu drugi put:)

To legendarno je Crno Jezero na nekih 1500-1600 m visine. Inace radvaja ga jedan uski vodeni put koji odvaja jezera na Veliko i Malo. Kad se nakupi voda od topljenja leda i snega koje valja drvece i kamenje ona polomi tu barijeru pod pritiskom (barijeru zovu (P)celinja) i sva voda sa Durmitora (vrh - Medjed) se slije u jezero i spoji oba jezera u jedno.

Jezera se inace popularno zovu Gorske oci ;) i toliko je cista voda (bar je bila) da sme da se pije, a ovaj moron je hodao vise puta po njemu sa jedne na drugu stranu dok je zaledjeno (Moj pokojni otac: Sine gde vidis lisicije tragove, tu sigurno smes da predjes).

Link to comment
Share on other sites

jeste crno jezero legendarno, ali nije ono najvise u crnoj gori:)...a ovo za lisicje tragove mi nije bas najjasnije, tezina po dodirnoj povrsini je ista kao kod coveka?

hint, ovo najvise na balkanu nije u crnoj gori i albaniji kao sto smo vec videli, a nije ni u sloveniji, sto mislim da dosta olaksava:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

koliko znam, gorske oči je naziv za sva lednička jezera, ne samo za crno. a to sa lisicom je opštepoznata narodna mudrost :)

Mislim da nije - posto ga zovu Gorske oci, znaci licna imenica :D

A za lisicu jeste opstenarodna mudrost, isto kao za konja i pijacu vodu. nego eto da podelim svoje znanje sa vama :) Ipak sam ja tamo starosedelac

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...