Jump to content

geografske pitalice


Dule_smor

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bolje da nisi :)

Edited by dvnitycker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

kamchatka i chukotka, dva od mene, dosta ;)

e aj taman da postavim pitanje za kasnije koje se nadovezuje na ovo, kako se u geografiji definishe poluostrvo?

uvek me je kopkalo kad god neko spomene poluostrvo, al nikad dovoljno da zapravo uzmem i istrazhim to :D

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

hmmm.. mislim da je pre bio Makao dok su bili portugalska kolonija, sada kada su opet u sastavu Kine mislim da imaju poseban status kao i Hong Kong, ali i dalje mislim da je portugalski jedan od jezika koji su zvanichni tamo, mozda greshim, tek nemam pojma da li se to rachuna kao drzava, ili kako god :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Sao tome i principe i ja mislim, ne znam koliko stanovnika ima ali mislim da ih ima dosta manje od Zelenortskih ostrva (lol naziv) i Ekvatorijalne gvineje a o veličini teritorije i da ne govorimo (Lale nije precizirao šta misli pod najveća).

Što se tiče Makaa on nije država već kao što tzar reče posebna administrativna regija u okviru Kine i u njemu portugalski jeste zvanični jezik. Međutim Macao iako je jako mali po povrišini (daaaaleko manji od svih gore nabrojanih) on je najgušće naseljena regija na svetu pa samim tim i nema tako malu populaciju.

Link to comment
Share on other sites

Afriku i Aziju? :) U širem smislu :)

ili tipa crveno more i arapsko?

inače, i mala trivia, ovo kao znam sasvim slučajno, pošto je bila ona priča pre godinu, dve, tri, da će onaj bin Ladenov rođak da napravi most tu, koji bi isto trebalo da bude najduži po nekom od parametara :)

Link to comment
Share on other sites

Beli i Plavi nil. Beli nil je zapravo voda koja otiče iz Lake Victoria, a Lake Victoria se nalazi između Kenije, Ugande i Tanzanije. Sobzirom da je Uganda na severu verovatno Beli nil tu izvire. Plavi nil bi trebao da izvire takođe iz nekog jezera ali u Etiopiji (ako je ona istočno od Sudana, moguće da sam pobrkao sa nekom drugom).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...