Jump to content

geografske pitalice


Dule_smor

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pratim ja topik, mogu samo da kazem da je previse 10000 kilometara. Razmisljajte samo u kom pravcu je mogao da putuje zvuk linijom najmanjeg otpora i da ipak dogura najdalje...

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Mnogo je 10000km, morao je ici preko vode sudeci po hintu... Recimo da je stigao i do Australije (istok), a na zapadu nemam pojma dokle je stigao. Prenosio se okeanom jelte... Otkud znam, moglo se cuti i 3000km dalje. :)

There are people who almost never smile but are almost always happy.

Link to comment
Share on other sites

Culo se do Mauricijusa, istocna obala Afrike, tacnije 4800 kilometara.

Ne razumem zasto je glupo pitanje, dosta puta se to pominje po emisijama kao najjaci prasak na zemlji. Mislim da sam 2-3 puta cuo cinjenicu da bi osoba potpuno ogluvela da je bila u radijusu od 16 km...

Edited by zuzilinjo
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Igranje igricia se isplati. Teraj dalje alfa. :)

Marmene sta si ti rekao zapravo? :)

edit: Edo znaci na japanskom obalski prilaz. Pise se Yeddo ili tako nesto. :)

Edited by TheJack

There are people who almost never smile but are almost always happy.

Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da mi je glavno pitanje bilo za ostrvo u Jadranu... a onda sam se zapitao koje je najvece u Srbiji i izguglao :)

a tu sam dosao do zanimljivog odgovora ali... sad nisam ni sam siguran (spoiler ide zbog nekoga ko mozda zna odgovor)

naime, drug mc gugl mi je rekao da je najvece ostrvo u Srbiji

Ostrvo i nisam uspeo da nadjem nista vise od toga da je nadomak Kostolca, da je dugacko 20km i siroko 3 km (60km^2 HAE) i da je nenaseljeno i obraslo sumom... ali meni slika nije delovala uverljivo, pa sam otisao na Google earth i tamo sam video nesto sto lici na ostvo sa slike ali kao da su isuseni delovi (namerno ili prirodno, dunno), tako da to nije ostrvo...i ... sada se nerviram posto ne mogu da nadjem nikakav podatak o tome, tako da ako neko zna ili nadje... neka kaze!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Hm, čekaj ... juče sam pričao sa Nenadom o ovom pitanju kad smo se videli, i on je ubeđen da je Krk. Pa sam ja naravno konsultovao Wikipediu, evo šta kaže:

Krk is the largest Adriatic island, with an area of 405.78 km2 (156.67 sq mi),[1] and also the most populous one, with numerous towns and villages totalling 17,860 (2001).

Although recent student surveys pointed out that Cres is the largest Croatian island, most recent official data show they are the same size

With an area of 405.78 km², Cres is, together with Krk which is the same size (but thought to be the largest for years), the largest Croatian island. The island has a population of 3,184 (2001).

Dal je ovo moguće? :)) Da su potpuno iste veličine dva ostrva? :)) Jedino što vidiš piše da se smatra da je Krk najveći i da je uvek važio za najveći, stoga, nekako mi više vuče na to kao tačan odgovor. Što sad uopšte nije bitno, pored ove zanimljivosti za veličinu :))

Link to comment
Share on other sites

Pa da, po svim podacima, koji su dostupni na netu, indenticne su povrsine, tako da dosta zavisi i od pisca za koje ce ostrvo da kaze da je vece :)

A ja sam nasao i ovo:

Cres and the neighbouring island of Lošinj once used to be one island, but were divided by a channel and connected with a bridge at the town of Osor.

pa se mozda se zbog toga racuna Cres kao najvece ostrvo, posto je nekada bilo! :)

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...