Jump to content

SD Partizan 10/11


leisure

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mislim da ti je hajli odgovorio umesto mene

varda plej,pogurao partizan u top 16

varda trojkama isprangijao kahu, malo se prerachuno sa partizanom :P

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

ahahahah ha i ja isto!

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ne gajim nikakav optimizam sto se tice top 16 :/ sto se tice fudbala, imam neki osecaj da ce prvi put stvari krenuti malo drugacijim tokom, ali kapiram da sam samo lik iz mase kojima oni upravo i hoce da zamazu oci jer nemam pojma

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

ne gajim nikakav optimizam sto se tice top 16 :/ sto se tice fudbala, imam neki osecaj da ce prvi put stvari krenuti malo drugacijim tokom, ali kapiram da sam samo lik iz mase kojima oni upravo i hoce da zamazu oci jer nemam pojma

samo da VJ izvuche max iz igracha i moze tu da bude neshto. U nasoj grupi koju smo sada imali svih 6 timova prosle godine je igralo TOP16.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

gledao sam sinoc pregled Evrolige, pa ono je neverovatno da smo mi toliko jaka kosarkaska nacija, najjaca zapravo. U svakom timu (skoro) je bar po jedan srpski igrac, koji ne samo da je vazan deo tima, nego je obavezno najbolji ili drugi najbolji igrac. Sad koji mi padaju na pamet, da se secam od sinoc su Avdalovic, Suput, Rakocevic, Tripkovic... (evo sad mi stade mozak, ne mogu vise da se setim, ali znam da ih ima jos, a kao necu da racunam reprezentativce kao sto su Savanovic, Teodosic & co).

Dalje, cak i stranci koji su igrali u Srbiji, sad cine okosnice drugih evropskih klubova koji su u samom vrhu.

To me dovodi do sledece stavke, a to je na koju foru Partizan RADJA takve strance? U Partizan dolaze stranci za koje niko nije cuo (ajde, moguce da sam ja u pitanju, mada sigurno ne dolaze iz nekih jacih evropksih timova), budu u Partizanu jednu sezonu, jebeno eksplodiraju, i onda naravno nadju angazman za vece pare u najjacim evropskim timovima. Nije to slucaj iskljucivo sa Partizanom, ali 80-90% je vezano ovaj klub.

Samim tim, potpuno je neverovatno kako Partizan svake godine odigra Evroligu. Pa to je uvek potpuno nov tim, koji krece (skoro) od nule. Svi se nadaju samo da se ne osramote, i krene lose sa par poraza, ali onda naredjaju iz vedra neba nekoliko pobeda, odmah prica o "mec loptama", i eto Partizana u top16, naizgled bez problema. A o tome kako igraju, odnosno koliko atraktivno, govori i cinjenica da je od 10 najboljih poteza kola, Partizan imao mesta, racunajuci i najbolji potez koji je napravio Jan Veseli (JEBOTE KURAC KAKO JE ZAKUCAO).

Ne znam, meni su to fenomeni, kako je to samo dobar skauting, trenazni sistem, osecaj za igrace, razvoj igraca, vodjenje tima, ali nazalost, ne i kluba. Jer da je klub bolje vodjen, Partizan bi u poslednjih 5 godina, bio svaki u put u top4, i ko zna koliko bi sad evropskih titula imao.

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

gledao sam sinoc pregled Evrolige, pa ono je neverovatno da smo mi toliko jaka kosarkaska nacija, najjaca zapravo. U svakom timu (skoro) je bar po jedan srpski igrac, koji ne samo da je vazan deo tima, nego je obavezno najbolji ili drugi najbolji igrac. Sad koji mi padaju na pamet, da se secam od sinoc su Avdalovic, Suput, Rakocevic, Tripkovic... (evo sad mi stade mozak, ne mogu vise da se setim, ali znam da ih ima jos, a kao necu da racunam reprezentativce kao sto su Savanovic, Teodosic & co).

Dalje, cak i stranci koji su igrali u Srbiji, sad cine okosnice drugih evropskih klubova koji su u samom vrhu.

To me dovodi do sledece stavke, a to je na koju foru Partizan RADJA takve strance? U Partizan dolaze stranci za koje niko nije cuo (ajde, moguce da sam ja u pitanju, mada sigurno ne dolaze iz nekih jacih evropksih timova), budu u Partizanu jednu sezonu, jebeno eksplodiraju, i onda naravno nadju angazman za vece pare u najjacim evropskim timovima. Nije to slucaj iskljucivo sa Partizanom, ali 80-90% je vezano ovaj klub.

Samim tim, potpuno je neverovatno kako Partizan svake godine odigra Evroligu. Pa to je uvek potpuno nov tim, koji krece (skoro) od nule. Svi se nadaju samo da se ne osramote, i krene lose sa par poraza, ali onda naredjaju iz vedra neba nekoliko pobeda, odmah prica o "mec loptama", i eto Partizana u top16, naizgled bez problema. A o tome kako igraju, odnosno koliko atraktivno, govori i cinjenica da je od 10 najboljih poteza kola, Partizan imao mesta, racunajuci i najbolji potez koji je napravio Jan Veseli (JEBOTE KURAC KAKO JE ZAKUCAO).

Ne znam, meni su to fenomeni, kako je to samo dobar skauting, trenazni sistem, osecaj za igrace, razvoj igraca, vodjenje tima, ali nazalost, ne i kluba. Jer da je klub bolje vodjen, Partizan bi u poslednjih 5 godina, bio svaki u put u top4, i ko zna koliko bi sad evropskih titula imao.

Kljuc uspeha je u:

  • Pionir
  • dobra selekcija igraca

Pionir - suvisno govoriti. Ono je ludnica ziva. Protivnicki igrachi se skenjaju kad udju. I kad imas mnogo jak domaci teren, ti vec mozes da plivas u bilo kom takmicejnu kao shto je Gran Canaria plivala sa svojom ludackom dvoranom i 5000 stepeni u istoj.

I ta ludnica izvuce 150% iz nasih igraca a zaplasi igrace protivnika.

Dobra selekcija - tacno se zna kakav igrac partizanu treba na kakvoj poziciji. I to se savrseno radi. Svaki igrac ima svoj zadatak koji treba da ispuni maximalno. Medjutim nema mnogo tih igraca nekih superstar kvalitet. Evo pogledajte Robertsa, decka nema u Efesu. Da ne pricamo za vranesa, ili marica u dresu australije. Rasic djene djene igra u turskoj. Sve ovo sa izuzetkom Mekejleba koji je decko mama. Svaka mu cast.

Dakle napravljeno je kao nesto u nemackoj u fudbalu, zna se ko sta radi, tempira se forma za kraj sezone i tako se igra.

Kad pogledamo na zvezdu, mislim da bi zvezda mogla biti mnogo jak faktor u kosarci jer i zvezda moze da ima moc pionira. Medjutim pre toga treba postaviti plan. Secam se pre 5-6 godina kad sam isao da gledam evroligu nekad je hala bila poluprazna, tim je imao 2-12 skor i slichno. Medjutim gradio se sistem koji navijaci prepoznaju i onda to funckionise dok funkcionise.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Pekovic :))

A za onaj deo "imali bi vise evropskih titula...stalno final 4..." to je mnogo tesko bas zbog onoga sto si rekao sam, svake godine krenu od nule.... a prosla generacija je bila bas vrhunska, predvodjena Mekejlebom sa malo srece su mogli i u finale, a finale je finale :)

da Partizan ima budzet dovoljan samo da zadrzava igrace... ne znam 'de bi nam bio kraj :)

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Kljuc uspeha je u:

  • Pionir

Pionir - suvisno govoriti. Ono je ludnica ziva. Protivnicki igrachi se skenjaju kad udju. I kad imas mnogo jak domaci teren, ti vec mozes da plivas u bilo kom takmicejnu kao shto je Gran Canaria plivala sa svojom ludackom dvoranom i 5000 stepeni u istoj.

I ta ludnica izvuce 150% iz nasih igraca a zaplasi igrace protivnika.

Pa ja se ne bih slozio sa ovim. Tako sam ja ranije isto mislio za Marakanu, ali to su vrhunski igraci koji su igrali na mnogo teskih i "vrucih" terena, sa razlicitim vrstama napete atmosfere. Navijanje i atmosfera u Pioniru jeste odlicna, ali ona prica o 6. (basket) ili 12. (fudbal) igracu je smesna. Jeste covek moze da se popali vise kad mu zaurla 6-7k navijaca kad pogodi trojku, ali u naredne 3-4 sekunde mora da se smiri, koncentrise i nastavi sa igrom. Nisam bas siguran za to...

Pekovic :))

A za onaj deo "imali bi vise evropskih titula...stalno final 4..." to je mnogo tesko bas zbog onoga sto si rekao sam, svake godine krenu od nule.... a prosla generacija je bila bas vrhunska, predvodjena Mekejlebom sa malo srece su mogli i u finale, a finale je finale :)

da Partizan ima budzet dovoljan samo da zadrzava igrace... ne znam 'de bi nam bio kraj :)

Pa, kad sam rekao to za top4 i vrh Evrope, govoreci da vodjenje kluba nije najbolje, na zadrzavanje igraca sam i mislio. Jeste da su u pitanju finansije, ali ne mogu da verujem da posle top4 ne moze da se nadje neki ludi sponzor koji bi iskesirao neku vecu sumu za narednu sezonu, ili su Partizanu vezane ruke jer je pod ugovorm sa MTS-om.

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

pa u kosarci se jednostavno ne vrti toliki kes, tako da se Gaspromu npr vise isplati da ulozi u fk zvezdu koja igra jsl i ono kvalifikacije za intertoto :) , nego u kk partizan koji igra final4, jednostavno je tako

a za ono prvo, pa samo pogledaj, eto kk partizan posto pricamo o njemu, kako igra na strani, a kako u Bg-u, ima dosta veze, moral je cudo :D

Edited by alpha

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Pa ja se ne bih slozio sa ovim. Tako sam ja ranije isto mislio za Marakanu, ali to su vrhunski igraci koji su igrali na mnogo teskih i "vrucih" terena, sa razlicitim vrstama napete atmosfere. Navijanje i atmosfera u Pioniru jeste odlicna, ali ona prica o 6. (basket) ili 12. (fudbal) igracu je smesna. Jeste covek moze da se popali vise kad mu zaurla 6-7k navijaca kad pogodi trojku, ali u naredne 3-4 sekunde mora da se smiri, koncentrise i nastavi sa igrom. Nisam bas siguran za to...

Postoji razlika izmedju npr marakane i pionira.

ok je kad ti 60k ljudi na marakani divlja,medjutim to je za fudbal manje vise normalna stvar, a takodje ti navijaci su 50 metara daleko od tebe najmanje i odvojeni kanalom.

u pioniru, pre svega igrachima nije svojstveno da vide takvu atmosferu na basketu, a takodje, navijachi ti urlaju u lice i ne izgleda kao da postoji ikakva zastita od njihovog uletanja u teren.

o ovome svedoci vishe izjava stranih kosarkasa koji su dosli ovde da igraju. a to shto je leisure rekao, upravo su igraci barse pricali da se jednostavno plase da igraju ovde, ne izgledaju sigurno a tome svedoci i slika kako pokrivaju glave kada ulecu u tunel a u principu niko ih nije ni gadjao. to je ta masa tripova koja pocinje kada se stane na parket pionira.

i da odlutam malo od tebe, bahs sam zbog ovoga ubedjen da partizan moze mnogo bolje da igra u Pioniru nego u Areni, da se razumemo arena je sigurno mocan domacinski teren, ali pionir je druga dimenzija

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...