Jump to content

iPhone 4


fatboy

Recommended Posts

bash me zanima kako ce da apdejtom firmvera reshe problem koji u svojoj osnovi ima fizicki problem - premoscavanje dve antene sa dlanom ruke.

Ovo sto su napisali: "According to AppleInsider, “It appears that iOS 4, more so than previous iPhone software, presents a less accurate signal meter, showing less signal at times than an iPhone 3GS while still being able to achieve the same or better call quality.”" deluje krajnje jadno, jer ce samo izmisliti novi sistem oznacavanja snage signala koji ce sada da ti kaze da imash bolji prijem nego inache

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 292
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zanima me jel neko skoro kupovao iphone u Americi , mislim na 3GS 8 GB jel 99$ kosta sa ugovorom ili bez ugovora , i kada se kupi tamo jel mora ovde da se dekodira/crackuje ili sta vec jel isti fazon kao i sa obicnim telefonima? i koliko se krece cena ovde kod nas za 3GS 8GB vidim 450 E jel to laz neka ili je stvarno tako? Hvala unapred !

I wish that BACKSPACE works in life!.

 

76561197968543066.png

Link to comment
Share on other sites

fanboj blog:

In a beautifully written press release, like a personal letter from a close friend, Apple explains their side of the antenna story. This is a note that will soften even the strongest of hearts.

[roflmao]

apple:

Upon investigation, we were stunned to find that the formula we use to calculate how many bars of signal strength to display is totally wrong. Our formula, in many instances, mistakenly displays 2 more bars than it should for a given signal strength. For example, we sometimes display 4 bars when we should be displaying as few as 2 bars. Users observing a drop of several bars when they grip their iPhone in a certain way are most likely in an area with very weak signal strength, but they don’t know it because we are erroneously displaying 4 or 5 bars. Their big drop in bars is because their high bars were never real in the first place.

http://www.apple.com/pr/library/2010/07/02appleletter.html

vudu je bio u pravu, izbaciće update koji drugačije prikazuje jačinu signala. there, we fixed it!

ali ovaj deo mi je najgenijalniji:

We are also making bars 1, 2 and 3 a bit taller so they will be easier to see.
Link to comment
Share on other sites

Evo još dva zanimljiva infoa.

Lik iz Best Buy radnje je napravio ovaj video -

na temu iPhone vs HTC Evo.

Iako radi u Best Buy-u nije ga nigde pomenuo, ali ga je Best Buy suspendovao. Tražili su da skloni video, on je odbio, a oni sada hoće da ga otpuste :)

A druga stvar, još strašnija, je priča oko signala. Izgleda da će se priče odavde, a posebno vudsijeva "formula" obistiniti, jer je Apple, nakon "sto godina" skapirao da im softver za prepoznavanje jačine signala i ispis na ekranu ne radi dobro, pa je prikazivao četiri "kockice" čak i tamo gde bi trebalo da stoje samo dve, pa su ljudi, misleći da imaju signal, zvali, a njega zapravo nije bilo, čime nisu mogli da ostvaruju pozive. Naravno, to će biti ispravljeno u narednom updateu.

We sometimes display 4 bars when we should be displaying as few as 2 bars. Users observing a drop of several bars when they grip their iPhone in a certain way are most likely in an area with very weak signal strength, but they don't know it because we are erroneously displaying 4 or 5 bars. Their big drop in bars is because their high bars were never real in the first place.

Ceo članak je ovde - http://www.huffingtonpost.com/larry-magid/apple-stunned-that-iphone_b_633969.html

Link to comment
Share on other sites

 istini za volju, tu zapravo i ima malo istine, ali samo donekle (da ne pomisli neko da opravdavam idiote :D)

edit: da ne budem bas tolko lenj

bars.jpg

ovde se vidi da je_ogroman_ opseg snaga signala detektovan kao "5 crtica", znaci kao sjajan reception, sto ce reci da, kada ajfon registruje ispod 4 crtice, onda je to vec zapravo los prijem. Ako se uzme da drzanje fona levom rukom skida i do dvadesetak decibela snagu signala koji "ulazi" u fon (tj. dolazi do velikog povecanja impedanse antene jer smo mi ljudi prakticno elektroliti koji hodaju, i sjebava se ceo koncept prilagodjavanja po snazi; ko je isao u neku tehnicku skolu/faks, znace sta to znaci), to znaci da, ako vec tad ajfon ima ispod 4 crtice, snaga signala moze lagano da opadne ispod ovih ~-113dBm i nema softvera koji to moze da popravi, steva prosto nije jaci od prirode

dakle, kapiram da mogu da promene ovaj dijagram, i npr., lupam, vec da na -100 dBm kazu kako je to jako los prijem, i onda neko pipne rukom telefon, izgubi poziv i steva kaze "e, niko ti nije kriv, vec si imao los risepshn"

Edited by Mr. Nobody

:-)

Link to comment
Share on other sites

Dobar je video, ja sam se pitao što je tako retardiran glas, ali onda skapirah da je to (mislim, piše na kraju) sajt koji pretvara tekst u glas, pa je zato "robotizovan". Inače je strava video.

A Nobody, sve je to jasno kao dan, ali onda mogu da stave koje god hoće vrednosti i kažu "niste bili u delu sa dobrim signalom". A ameri se već žale na AT&T, baš me zanima kako će podneti da stalno šetaju sa "dve crtice" kroz USofA.

Link to comment
Share on other sites

pa da, mislim, i ne znam sta bi drugo mogli da urade :D 

ceo dizajn antene je potpuno retardiran, iako se ovakva antena zapravo bolje ponasa od stare (sto je i mislim logicno, jebote, imas veliki metalni ram oko telefona), ja prosto ne znam ko je njima to pravio a da im nije skrenuo paznju na to da je dovoljno da pipnes taj ram i da dobar deo energije sa antene ode u vidu toplote

mozda je i moguce bilo softverski srediti ovo, pod uslovom da postoje u ajfonu promenljivi ss kondezatori pa bi se impedansa mogla adaptirati u realnom vremenu, ali cim oni to ne pominju uopste od toga nista, cenim

bice zanimljivo videti posledice ovoga, da li je apple tolki car sa toliko zombija da se izvuce cak i iz ovoga bez vecih posledica, ili pak ne

meni je samo divno kolko je ironicno na kraju ispalo ono "this changes everything" :D

@ igz, to je standarno oznacivanje elektricnih velicina u telekomunikacijama, prosto receno, inzenjerima je tako zgodnije pri analizi raznih sistema; u ovom slucaju, uzmes snagu signala, podelis je sa 1mW (iz istorijskih razloga je uzeta ta vrednost, a i naravno argument u log funkciji mora biti bezdimenziona velicina) uzmes log od toga i pomnozis sa 10. dakle Ps[dBm] = 10*log(Ps/1mW)

zbog toga i velicina nije dB, nego dBm, stvar konvencije

to sto je vrednost negativna samo odrazava cinjenicu da se radi o snagama signala koje su manje od 1mW 

Edited by Mr. Nobody

:-)

Link to comment
Share on other sites

Naravno da će se izvući, ja uopšte ne vidim toliku "halabuku" oko problema sa antenom. Tj. ona postoji, ali ništa strašno (mada ok, nisam u americi).

Strašno je kad ti ne ide pa kao Microsoft kažeš da bataljuješ Kin tri nedelje nakon što si ga lansirao :))

Link to comment
Share on other sites

fanboj blog:

ja ne verujem da postoje ovakve glave

Strašno je kad ti ne ide pa kao Microsoft kažeš da bataljuješ Kin tri nedelje nakon što si ga lansirao :))

Nisam u toku? :) Kin as in Kinect?

dovoljno da pipnes taj ram i da dobar deo energije sa antene ode u vidu toplote

Jel to u pitanju? Ja sam mislio da se dodirom antene menja geometrija provodnika (produžava se na ruku), tj menja se talasna dužina tj rezonantna frekvencija antene

Why Did Comedy Central Remove EyePhone Reference from Futurama Online Clip?

http://www.maclife.com/article/news/why_did_comedy_central_remove_eyephone_reference_futurama_online_clip

pa EyePhone Reference je tu? :) Možda je bio samo bug pa je ispravljeno?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...