Jump to content

Shogun 2 Total War


leisure

Recommended Posts

To josh nista nisam isprobavao ;) Ja ukljucio samo tutorijal kamp. da vidim sta ima i krenuo da pomeram sa wasd kad ono opasno sece mapa kad se pomera,al vidim na njihovom forumu zale se ljudi na to josh od Tw:rome i nadaju se nekom fixu.

Inace igra radi lepo na Ultra High,sem tog "rezanja" na mapi i surovo dugog ucitavanja pre i posle borbe :/

Meni ne reže, ali mi borbu učitava oko minut :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

katsu, probaj da stavis ona sranja na low pa vidi onda (onda ces da znas jel do tebe il do core mehanike), dal shaderi, ono sto ima 3(high) i 3(low). meni to pravi znatnu razliku, bas ono najvecu od svih podesavanja (mnogo, mnogo vecu nego u m2tw recimo). al je ruznije dosta. i to nije ruznije kao manje je dobra grafika nego se poruzni skroz na nekim drugim osnovama, boje se izretardiraju...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ma jok,kod mene isti djavo stavio na low ili ultra.Instalirao na slabijoj mashini win XP 2gb ram 8800gts i tamo ne sece...da ga jebem [:D]

Mada vidim da je to problem kod dosta ljudi koji imaju gtx 480+ kartice...ja sam na 560ti.

Edit: Success \o/ posle 2 sata isprobavanja raznih drajvera,nashao sam jedan koji je regulisao rezanje.

Mozda josh nekome pomogne u pitanju je nvidia CUDA 4 RC driver ver 270.32 Int evo forum link sa guru3d http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=340247

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

@ doolio ovakav interface je bio jos od empire total wara vidi se da ga nisi igrao.

A inace jedina stvar koja me nervira je to sto kad stavite pauzu u borbi ne mozete da zadajete komande nego iskoci onaj glupi meni.Kako ocekuju da pratim bitke tipa kada imam 24 jedinice u armiji?

I da jel mi se cini ili nema vise mini map kada dodje do borbe,ili ima neka opcija da se ukljuci?

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

Postoji Legendary mode samo za mazohiste:

- No radar map for land and sea battles.

- While the game is paused no orders can be given

- The camera cannot be moved while the game is paused

- You cannot move your camera more than 200 meters from the centre of any of your units. The camera will be "rubber banded" to the nearest unit

- Enemy units more than 600 meters from your units are treated as hidden

- Enemy Tooltips have minimal information

- Enemy Unit ID's are removed

- The game automatically saves before and then after every battle fought and you can only load the last save made.

- If you complete a campaign on Legendary level you will get the achievement "Legendary Commander"

- You cannot change game difficulty during a Legendary campaign.

=)

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Ako krijem pešadiju u šumi i hoću i generala da sakrijem, da li je dovoljno da sjašem sa konja da nestane jedinica, ili konji bez jahača odaju položaj?

BTW samo da znate da kad se pentrate uz zidine zamka određeni procenat vojnika (~5%) se oklizne i polomi vrat :)

Link to comment
Share on other sites

Igrao sam nekih 1-2h. Zadovoljan sam prilicno, posle mrskog demoa prilicno mi je lepo legla igra.

Neko rece da nema formacija, ima, selektujes sve jedinice i pritisnes G.

S' obzirom da sam Europa Barbarum fanatic, bio sam prilicno rezervisan prema Shogunu. Pogotovo posle razocarenja od empire-a, koga sam upalio/ugasio.

Kampanja je lepo osmisljena, i kratko sam igrao da bih izvlacio neke veliek zakljucke, lepa mapa, fog of war jos lepsi. Ne znam u prethodnim delovima( prestao sam da igram serijal posle MTW2) kakva je izgradnja zgrada i retrain jedinica, ali je fino osmisljeno. Ali kao sto rekoh, moracu duze da igram da bih bio siguran sa utiscima.

Veliki plus je odlicna optimizovanost igre ako izuzmemo oko 40-50 sekundi ucitavanje bitke, sve leti na ultra na skromnoj masini, plus je graficki milina gledati odsjaje oklopa dok se jedinice zalecu u smrt. Jedino sto nema toliko krvi koliko sam prizeljkivao kao i antialiasing, makar ga nema u fairlight verziji, ne mogu da izaberem :/ Ali kazu da ce ga sa patchom ubaciti.

Drugi veliki plus je sama bitka, jako poboljsana realnost, neko rece papir-kamen-makaze sistem koji su pojacili i buni se. Meni se to zapravo i svidja, zato sto je ipak realno. Logicno je da ce kamen(koplja) sjebati makaze(konje) i tooo podobrano, kao sto su i ovde uradili. Bitke traju krace.

Krivo mi je samo sto je ovo jos jedna kratkotrajna zabava koja ce me mozda drzati max nedelju dana.

Link to comment
Share on other sites

Igrao sam par sati...ima zajebanih situacija.Lepo se razvijao,alijanse,trgovina i onda Kyoto odlucio da me regulise. :tf:

Borim se na sve strane,a bude josh vece sranje Hojo koji su mi bili vazali digli bunu sa 2500 vojnika,a ja vojske shaka jada.Na svu srecu krenuo mi na zamak i tu sam ga ubio,posto je odbrana zamka kao i u svim TW...mozes da mu ubijes 10000 sa malim brojem na zidinama.Dodushe nisam probao dal comp pada na istu foru ko u medieval 2,da ga cimas tako sto izlazis/ulazis u zamak sa brzom jedinicom i on taman udje u range za strelce.

Uspeo sam malo da sredim stvari,al i dalje guraju sa svih strana ;)

MASTERS OF PEASANTRY !!!

Oda2.jpg

Onda sam odlucio da im otmem Kyoto,pa cu da vidim sta ce da se desi

Oda1.jpg

Samo mi je cudno sto Nobunaga koji vec ima 20god nije "Come of age" dok mi je drugi sin vec postao general sa 16god ako se dobro secam.

Sve u svemu,nije losha igra.Ima nekih novina,nekih promena,al nista revolucionarno...TW ko TW.

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Drugi veliki plus je sama bitka, jako poboljsana realnost, neko rece papir-kamen-makaze sistem koji su pojacili i buni se. Meni se to zapravo i svidja, zato sto je ipak realno. Logicno je da ce kamen(koplja) sjebati makaze(konje) i tooo podobrano, kao sto su i ovde uradili. Bitke traju krace.

to sto bitke traju krace je mozda zgodno ako imas pet fajtova u potezu i dobar si sa mikrom, ali nema preterano veze sa realnoscu, stavise. nije problem u tome sto ce koplja sjebati konje jer i treba da ih sjebu, nego u tome sto ako zaglavis sto konja u sto kopalja, oni su pinnovani i cao su za preterano kratko vreme. sporije bi sto macevalaca pobilo sto beba nego sto sto kopalja pobije sto konja u s2tw. ovo su zasrali jos u rtw, a ovde su ga nazalost podigli do nezamislivih razmera. mozda je dopadljivo sto je tako dinamicno, ali zapravo vrlo osiromasuje igru i ne samo to, vec stavlja akcenat na pogresne stvari, na kraju cemo igrati starkraft...

videces da recimo, i jace kamenje prebrzo bije slabije kamenje, jednostavno je fajt prekratak da bi se zapravo nesto radilo u istom i svodi se dosta na "bu!" akcije i blic mikro, sto bas i nije u duhu ovakvih borbi koje su trajale (naravno, mislim na efektivno trajanje, ne na razmenjivanje mrgodnih pogleda pre pocetka i tome slicno:) ) od 45 minuta, pa sve do 10+ sati (istina, ove dugacke su se svodile na rotaciju) i, sto je bitno isto, za to vreme ginulo je 5%-20% likova na izgubljenoj strani. ako gubitnik izgubi cetvrtinu vojske, to je bio zajebano krvav poraz.

Neko rece da nema formacija, ima, selektujes sve jedinice i pritisnes G.

cini mi se da mislis na mene, ali ja nisam rekao da nema formacija, vec da moras da ctrl-a, pa onda da g-ujes, da bi oni ostali u formaciji pri kretanju. al zato ako pokusas da ih dragujes na desni klik (sto bi trebalo da im podesava facing), sve ti se sjebe. dakle, nema cestitog modifiera za ostajanje u formaciji (a bilo ga je jos u davnom mtw) i ne moze da se podesava facing dok izdajes komandu (cega ima jos u rtw), vec moras da cekas da stigne cela vojska do tamo, pa onda da ih rotiras ili da premestas jednu po jednu jedinicu ko debil:)

fog of war jeste dobar, konacno su se setili da urade nesto sto se izvaljuje gde je fow, a gde je vidljivo, u rtw i m2tw sam oci izgubio na to.

Samo mi je cudno sto Nobunaga koji vec ima 20god nije "Come of age" dok mi je drugi sin vec postao general sa 16god ako se dobro secam.

random je to:)

ja jos nisam za wall of text, al generalno da, s2tw je jedan od boljih nastavaka, sto me raduje, jer sam ocekivao downward spiral. GOMILA bagova postoji, neki su bas frustrirajuci (tipa ctd ako kliknes na neprijateljski grad, a on je na ivici fog of wara/ekrana i 50/50 su sanse za bag), ali dobro, ionako uvek to peglaju bar pola godine, to nije strasno. mene najvise brine trend koji sam vec pomenuo (a koji se paksau svidja) i mislim da ce to biti downfall fransize negde u buducnosti. tj, downfall bar za mene, jer licno smatram da to samo dumbdownuje igru.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Sereš kao Dulio, Dulio.

whatyoudidthereiseeit.jpg

Šalim se, moram se složiti da su nekako prenaglašeni gubici - imao sam slučaj da je jedinica katana cavalry jurišala na istu takvu jedinicu koja je bila dismountovana - 90 ljudi je poginulo u roku od deset sekundi bez ijednog ubijenog protivnika.

BTW malo sam eksperimentisao, general ne može nikako da se sakrije u šumi, bio peške ili na konju.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni se ljudi iskreno mnogo svidja sto su napravili tako mamojebacke kamen>makaze. Bas zato sto ce sama bitka od mene ocekivati vise da se angazujem a ne kao u proslim delovima, klik...klik....klik...., uz pomoc par klikova resim borbu, jebes ti to. Osecam se kao da imam neograniceno prostora za manevrisanje, da sa manjim brojem jedinica ako ih pravilno iskoristim mogu dobiti vecu vojsku, sto je pre bilo nezamislivo( osim eventualno ako ne abusujes neki bag)

Link to comment
Share on other sites

Odustao sam od TW seriala odavno. Dal je bio tad Medieval ili Rome TW. Daklem, volim više zezanje na mapi, globalno, i igram bitke na auto. Dođe posle koliko igranja neka bitka i izgubim preko 60% ljudstva od masivne armije sličnih karakteristika. I izpizdim najstrašnije. Odem da odigram proper bitku i izgubim ukupno jednog jedinog vojnika, a njemu dal je ostalo i 5% živih. I onda još više izpizdim i uninstall.... i nikad više install :)

Hvala na opisima nedostataka. Nisam i dalje promenio mišljenje u vezi install-a, mada je u jednom trenutku bilo trunke nade (ali da je ispeglaju).

Link to comment
Share on other sites

bio je rome, ja se secam, trvili smo se ti i ja oko KoH i RTW [:D]

jebiga, tw serijal zaista nije nista bez tih mamojebnih bitaka, mislim, kad pravis igru bez tog segmenta, onda, posto je to OGROMAN segment, mozes da se deset puta vise fokusiras na ostale stvari. pa tako imamo paradoksove igre recimo, koje su ruzne do zla boga, ali zato imaju omgzord kompleksan i pametan strateski model koji ide u sitna crevca. pa ko sta voli, meni se oba fazona svidjaju, tako da gledam da ih razdvojim u glavi, pa tako mogu da se veselim i uz vorkraft i uz tw i uz hoi...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Zavrshio Victory Condition short camp. 25 provincija+Kyoto u 1555.Nastavio sam dalje sve da zauzmem da vidim sta ce da se desi.

Par stvari:Cim mozete pazarite Kisho Ninje-sjajna jedinica ima 2 bombe koje demoliraju neprijatelja+dobar melee dmg.Ako se lepo iskombinujete mozete da dignete u vazduh generala ili gomilu skupljenih jedinica.

Obican ninja ima akciju koja je "prevara" ako imate dovoljno novca ;) Sabotage Army-ubijete malo neprijatelja,al sto je mnogo bitnije on ne moze da se krece 1 krug ! Tako sam drzao lika sa preko 2500 jedinica 4 kruga dok mi nije dosla vojska.

Monkovi-ako ne zelite da trosite pare na vojsku i odrzavanje iste,kontrola srece ljudi u provincijama je extra sa monkovima pogotovo ako su napravljeni na holy mestima+lvl bonusi bude preko +3 na happiness.

Kad generali lvluju imaju ono +% speed na bushido tech tree...stakuje se.

Unapredjujte puteve.

Obavezno presecite morski trade route neprijatelja + gold ;)

Jedno pitanje:zaboravio sam koja je ranije situacija bila u TW serijalu,ali zar nisu mogle da se jedinice upgrade-uju ? Strelac posle par lvla u arquebus ?

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

U RTW si mogao.

-vise kontrole pri levelovanju generala, sto je kul u smislu osvezenja, ali ne vidim to kao neki napredak, vec samo kao drugaciji pristup u mehanici. npr, ranije je lik automatski dobijao pomocnike u zavisnosti od eventa koji ih trigeruje (ono, ako sedi u gradu sa gotivnim kurvama, dobije picku koja ide za njim i daje mu +1 moral). sada ti dobijes izbor izmedju dva lika i izaberes jednog koji ti se cini gotivnijim. takodje biras perkove za generale. znaci, mozes da fine-tunujes pojedinacne generale u mladjane dinkice ili u dzingis kanove po svom nahodjenju. kul za kontrolu, ali meni se vise svidjalo onako, kad se iznerviram sto mi lik dobije neko sranje:)
I dalje imaš stari sistem perkova - dva generala koja su blejala oko godinu dana u gradu sa Tea House dobili su eye for the ladies (-1% campaign movemenst speed), dok je general koji je razbio opsadu protiv brojnijeg neprijatelja dobio brave (+1 honor).

Environment faktor je i dalje tu, ali mi se sviđa što zapravo mogu da školujem sinove da postanu admirali i akademici, a ne da ih spakujem u brod i da se nadam najboljem.

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

I dalje imaš stari sistem perkova - dva generala koja su blejala oko godinu dana u gradu sa Tea House dobili su eye for the ladies (-1% campaign movemenst speed),

-1% move speed samo u toj provinciji gde mu je kurva [:D]

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

U RTW si mogao.

I dalje imaš stari sistem perkova - dva generala koja su blejala oko godinu dana u gradu sa Tea House dobili su eye for the ladies (-1% campaign movemenst speed), dok je general koji je razbio opsadu protiv brojnijeg neprijatelja dobio brave (+1 honor).

Environment faktor je i dalje tu, ali mi se sviđa što zapravo mogu da školujem sinove da postanu admirali i akademici, a ne da ih spakujem u brod i da se nadam najboljem.

da, posle sam video da ih zaradjuju i normalno, jebiga, ono je bio prelet posle par poteza igranja:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...