Jump to content

Intesa vs Raiffeisen vs Societe


Recommended Posts

Ko je u kojoj banci i shto je izabrao bash tu?

Kolko koshta odrzhavanje (paketa?)

dinarski

devizni

electron

virtuon

Koja je razlika izmedju Virtuona i Intesinog Visa Internet (nikakva?)

Tehnichki (valjda) najjachi je Societe imovinski i time shto je 100% u vlasnishtvu pravog sosijetea...

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja sam imao i dinarski i devizni u rajfajzenu sa virtuonom - depozit za virtuon je 20e, izdaje se na godinu dana, 800din svake sledece godine da ti izdaju novu karticu, mesechno odrzhavanje dinarskog je 150din, da ugasish rachune koshta isto dosta neshto.

preshao sam u intezu i imam samo devizni sa vizom internet, osnovna prednost ove kartice je shto RADI PAYPAL! (za razliku od virtuona na kome ne radi), izdaje se na 2god (mozhda i 3 bem ga), nema depozita, nema odrzhavanja. dinarske rachune imaju osnovni i hit, shto se osnovnog tiche on je valjda 150din mesechno odrzhavanje ali ako nemash para na rachunu ne skidaju ti, tj ne idesh u minus.

da ne pricham koja su losha iskustva moji matorci josh imali sa raiffaisenon pa prema tome savetujem da ih zaobicesh u shirokom luku. za societe nemam informacija.

i josh jedna stvar koja ce te mozhda zanimati, ubedljivo najbolje pichke su u intezi! (ako zanemarimo onu centralu u knezu, tamo valjda zbog velikog prometa rade 60-ogodishnje zhene roboti)

nadam se da sam pomogo!

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

Upravo i gledam da predjem sa rajfajzena u intezu :) Jer su mi se uspenjali uz kurac -.-

Koja je tachno razlika izmedju obichnog i hit rachuna u intesi?

I kolko sam video ona Visa electron na sajtu kazhu da je vezana za devizni rachun a ne dinarski, i da se sve placa prerachunavanjem u evre - to me mnogo plashi, i nadam se da je neka greshka na sajtu?

I drugo Visa Classic mozhe da se dobije ako nemash stalni radni odnos sa depozitom, gde onda ti dobijesh polovinu depozata kao kreditni limit za odlozheno placanje i pola kao dozvoljeni minus or something like that? Min 200eu depozit?

Jer smaraju za eBanking sa IE-om? I dal ima sve shto i Rajfajzen?

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

tekuci racuni - http://www.bancaintesabeograd.com/code/navigate.aspx?Id=8

viza elektron ti je vezana za dinarski i u domacem prometu placash dinarima, a mozhesh je vezati i za devizni (euro) rachun i onda ti se u inostranstvu sva placanja konvertuju u eure, nevezano koju valutu koristish.

za vizu klasik teshko da neko ovde mozhe da ti da bash 100% pouzdane informacije, trkni do banke, nemoj te mrzi :)

ebanking radi i sa FF, ima sve shto i raiff

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

Дреде, Интеза је најбоља банка за рад са становништвом у Србији.

Интезина понуда у односу на остале банке, а ПОГОТОВО Рајф, је шира, јефтинија и ефикаснија.

жена ми је у Рајфу, ја сам у Интези, знам шта причам.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

tekuci racuni - http://www.bancaintesabeograd.com/code/navigate.aspx?Id=8

viza elektron ti je vezana za dinarski i u domacem prometu placash dinarima, a mozhesh je vezati i za devizni (euro) rachun i onda ti se u inostranstvu sva placanja konvertuju u eure, nevezano koju valutu koristish.

za vizu klasik teshko da neko ovde mozhe da ti da bash 100% pouzdane informacije, trkni do banke, nemoj te mrzi :)

ebanking radi i sa FF, ima sve shto i raiff

Video sam to al i ne vidim za shta bi placao dodanih 150rsd po tom listingu sem za zdrastveno osiguranje. Planirao sam danas da odem do inteze, al sam se neshto skrchopechio....otud i topik.

Manje vishe je to sve shto sam hteo da znam...plashilo me jedino za te 'pogreshne' informacije na sajtu oko electrona. To je kul. Ne skidaju pare kad si na nuli. Radi u drugim browserima i ima sve shto i raiff.

Sad jedino da se neko javi sa bombastichnim Societe General informacijama :D

@Debeli: U kojoj si filijali da te gnjavim redovno shto mi nema trece decimale na izveshtaju :DDD

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

visa elektron ti je vezana za devizni racun, ako placas sa njom a nemas para na deviznom imas opciju da ti skida sa dinarskog i konvertuje u evre odma.

mastro ti je vezana za dinarski tekuci racun.

E pa to kazhu na sajtu, al evo rev kazhe da je ipak normalno vezana na dinarski i devizni (kao kod ostalih banaka?)

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Nemam iskustvo sa Intesom mimo platnog prometa za firme, ali mogu reći da Rajfajzen nije baš najbolji, u suštini, moraš imati dinarski račun da bi mogao da imaš devizni račun da bi mogao da imaš Virtuon. I virtuon se izdaje u rasponu od valjda 9 meseci do 15 meseci (nije baš 12 kao što reče rev) kao zbog povećane zaštite, a i to ume da smara, taman počneš da je koristiš i ona istekne. Meni radi za svako plaćanje na netu koje sam obavljao, mada PayPal nisam arčio pa ne znam. Znam da recimo Virtuon radi sa EUnetom kad kupuješ domene, bez problema.

Imaju trenutno obaveštenje kad potrošiš neka sredstva i tako, ali dinarski udaraju nešto 250 dinara mesečno održavanje, pa je to baš bezveze, tu je taj depozit od 20e i tako.

Što se societea tiče, kod njih sam, i od kad su sredili ona šugava radna vremena koja su imali, i otkad su uveli ebanking za fizička lica, nisu više toliko loši. Ono pre sa radnim vremenom od 09:30h do 16:30h sto nikad ne možeš da stigneš je bilo katastrofa. A istini za volju, uvek sam i nekako najkraći red čekao u Societeu, za razliku od Rajfajzena u Resavskoj pa čak i Intese.

Link to comment
Share on other sites

Nemam iskustvo sa Intesom mimo platnog prometa za firme, ali mogu reći da Rajfajzen nije baš najbolji, u suštini, moraš imati dinarski račun da bi mogao da imaš devizni račun da bi mogao da imaš Virtuon. I virtuon se izdaje u rasponu od valjda 9 meseci do 15 meseci (nije baš 12 kao što reče rev) kao zbog povećane zaštite, a i to ume da smara, taman počneš da je koristiš i ona istekne. Meni radi za svako plaćanje na netu koje sam obavljao, mada PayPal nisam arčio pa ne znam. Znam da recimo Virtuon radi sa EUnetom kad kupuješ domene, bez problema.

Imaju trenutno obaveštenje kad potrošiš neka sredstva i tako, ali dinarski udaraju nešto 250 dinara mesečno održavanje, pa je to baš bezveze, tu je taj depozit od 20e i tako.

Što se societea tiče, kod njih sam, i od kad su sredili ona šugava radna vremena koja su imali, i otkad su uveli ebanking za fizička lica, nisu više toliko loši. Ono pre sa radnim vremenom od 09:30h do 16:30h sto nikad ne možeš da stigneš je bilo katastrofa. A istini za volju, uvek sam i nekako najkraći red čekao u Societeu, za razliku od Rajfajzena u Resavskoj pa čak i Intese.

Ti si mi komshija? Mislim kad idesh u resavsku? :D

U rajfu kidaju to mesechno odrzhavanje, i kidaju da su me prejavili kreditnom birou za 1500rsd minusa na jednom rachunu koji su mi zatvorili BEZ obaveshtenja a josh manje upozorenja, mesec dana pre nego shto je trebalo da legne 1700rsd od akcija. I kida shto mora da se koristi IE.

pa moguce da sam ja pogreshio poshto ne znam 100% pouzdano, ako je tako izvinjavam se, najbolje onda nek debeli kazhe. 100% znam da je tako u raiffu pa mi je logichno bilo da pretpostavim da je i ovde.

U rajf jeste tako, a po sajtu je u intezi ovako kako kazhe mohi...te ne buloze me i plashe :/

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

intezu nisam izabrao zato sto im ebanking radi samo u ie i treba da nosis cd sa sobom da bi mogao da ga koristis, i zato sto su supci

rajfajzen sam ostavio zato sto su skupi, boli ih kurac za korisnika, bez pitanja skidaju pare za godisnje odrzavanje platne kartice, imaju lose uslove kredita, i zato sto im ebanking radi samo u ie

erste sam izabrao zato sto im ebanking radi u firefoxu, i zato sto su mi jedini dali kredit od svih drugih gde sam pokusavao

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

U Intesi sam vec skoro god dana, i stvarno sam zadovoljan. Imam obican dinarski tekuci racun(maestro card) i Visa Internet karticu, a taj Hit je sranje zivo, ne bih ga preporucio nikome. S njim imas dosta prednosti, tipa ne placas proviziju kad uplacujes, dobijes neko osiguranje (koje je sranje), ali sa tim hitom kad odes u minus, najebo si.

Odrzavanje placam 100 din mesecno. Kes dizes sa bankomata ili saltera, minusa nema i milina..

@rev ovde kod mene u 21. bloku Intesine radnice su vrh, ugao Bul. Zorana Djindjica i Milentije Popovica ;)

Mi na Novom Beogradu imamo biciklističke staze širine ko vaše ulice!

[roflmao]

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

ako primaš platu, najbolji izbor je Intesa

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...