Jump to content

hardver problemi


Dule_smor

Recommended Posts

elem, monitor me jebe, ponekad, doduse retko, promeni nijansu pa sve izgleda kao da se gleda kroz neki zuti ili plavi filter...to traje par minuta pa se vrati u normalu samo od sebe ili kad restartujem komp...i drugo, u biosu mi ponekad hardver monitor prijavi preko 90 stepeni temperaturu graficke...i to dok nista zahtevno ne radim, ili kad je komp ukljucen pola sata samo recimo...al kad odem u everest on kaze da je temp izmedju 70 i 80 obicno...sad cu da otvorim kuciste, cisto da vidim da se nije bas nakupilo prasine, mada kuler radi ok na 2.5k obrtaja...i da, moja jadna konfiguracija: sempron 2200, nvidia 7600gs, 2x512 rama, maticna asus A7V600-X, monitor lg L1953S

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Monitor ti crkava, a grafičku očisti.

jebem mu kevu bas za monitor, nisam pri parama za kupovinu novog...valjda ce izdrzati jos jedno pola godine...khm, za graficku si bio u pravu, ko bi rekao da za tako kratko vreme moze da se nakupi onoliko jebene prasine:)...temperatura pala za 20 stepeni, sad ce mozda i sc2 bolje da mi radi:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

izgleda da mi ipak monitor crkava...vise se ne desava ono sa nijansama da izgleda kao da se gleda kroz filter, sad su pocele da se pojavljuju horizontalne isprekidane crtice na random mestima...fu, necu da kupujem nov monitor makar morao da koristim onaj raspali krs od 15 inca!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

izgleda da ipak nije monitor nego graficka...posto na skrinshotu sad hvata ta sranja koja se pojavljuju, a pre nije hvatao...pa dobro, ova moja sabanska graficka je makar jevtinija od monitora:)

pogledaj prvo da ti kabel nije razglavio konektor na grafickoj (oce to od tezine kabla) pa treba malo da se prelemi na ploci

probaj da stavis jednu 12ticu (9tku ili sta vec imas) da duva na tu graficku ako te vec mrzi (n'umes) da menjas pastu na kuleru

jedino sto mi jos pada drugo na pamet. graficka ti crkala od dosade jer sa tim sempronom nije mogla da oseti "vetar u kosi"

EDIT: koliko ja vidim ovaj tvoj monitor ima VGA konektor

stavi DVI2VGA konvertor pa ubodi monitor u drugi izlaz na grafulji

Edited by Muerte
Link to comment
Share on other sites

poz igore! btw, ovo sa grafickom pocinje da jede govna, sad i u sc2 beti jebe teksture i smara previse...elem, koja je najbolja kombinacija (graficka i procesor) koju bi mogao da stavim na moju maticnu (asus A7V600-X) i da dodam jos giga rama pa da se nadam da ce sc2 kad izadje moci da mi radi normalno

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ploča ti ima sranje čipset, procesore jedino da juriš po oglasima a i to je prastaro i verovatno rabljeno do iznemoglosti, AGP grafičkih nema ni od korova a DDR1 memorija je skupa ko đavo.

Prodaj to sve đuture i uzmi nešto ovako:

Biostar A785GE (Radeon HD 4200 onboard, oko 50 evra)

AMD Athlon II X2 215 2.7GHz (oko 45 evra)

2 GB Kingston DDR2-800 (oko 40)

Jes malo skuplje (in b4 smanji izlaske pa ćeš imati! :D ) al je mnogo bolje, i za Starcraft i za sve ostalo (ako ti zatreba jača grafika, lako ćeš je ubaciti kad budeš imao pare, a isto važi i za RAM)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

blah, opet ja...vudi ajd jos mi ovo odgoori i vise te ne smaram:)...jel to sto mi se sjebavaju teksture u igrama, vido zapisi brljave i sve one linije i sranja koja se pojavljuju na monitoru mogu da budu uhvacena print skrinom znaci da mi crkava graficka...ako je tako reci mi koje je najbolje resenja za graficku koje bi mogao da stavim na ovu moju plocu...posto nemam zivaca ni vremena da sad jurim one kombinacije koje si gore naveo...ako vise uopste i mogu da se nadju agp graficke...pogledacu na it svetu, al nesto mi se cini da nema mnogo mogucnosti

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

====================================================================================================

jel to sto mi se sjebavaju teksture u igrama, vido zapisi brljave i sve one linije i sranja koja se pojavljuju na monitoru mogu da budu uhvacena print skrinom znaci da mi crkava graficka...

====================================================================================================

Ne, to znaci da se igras pijan dule

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...