Jump to content

Quake II Ported to HTML5


voodoo_

Recommended Posts

Thanks

Vladimir Vukićević for his pioneering work on Canvas3D and WebGL.

eto nas covek umesao prste :P

In WebKit it was reporting about 7-10 FPS, though to be honest it felt significantly smoother than that (nearer to 20 FPS maybe). In Chrome, I was only seeing 1–2 FPS.

Verovatno zato radi ovako brzo [:p]

koliko se sećam: Lucky je imao ~30fps u quaketu jos pre 11godina na svom game kompu [;)]

najpopularniji quake2 klijenti r1q2/arpq2/q2pro na današnjim PC-ejima imaju ~2000-3000 FPS na bilo kom delu mape

Link to comment
Share on other sites

Bogami, tako negde... znam da sam 26-27 imao sigurno, a valjda sam uspevao da poteram i do 30 u određenim situacijama.

Taj stealth s220 je razvaljivao!

yeh i dan danas mi zao sto sam ga poklonio (lepo se klokovao)

E to je sad mnogo bitno koliko ovo ima frejmova u sekundi :P

Brate, pričamo o web browserima koji do juče nisu mogli da nacrtaju tabelu kako treba, a vidi sad, i to sve bez Jave i Flasha i sranja :o

Jake2 (java Quake2) je potpuno igriv u poredjenju sa današnjim q2 klijentima http://bytonic.de/html/jake2.html

Quake2 na nokia mobilnima je brži od tog smešnog

Link to comment
Share on other sites

Aman čoveče, nije ovde konkretno Kvejk u pitanju, niti će ovo iko da igra u multiplejeru :)

Poenta je da kada svi browseri budu lepo podržavali HTML5, oni više neće morati da se oslanjaju na third-party plaginove kao što je Flash i Java da bi se izvele naprednije web aplikacije ili da bi puštali audio i video (ko što ti sad treba Flash plagin da bi mogao da vidiš bilo šta na Jutjubu).

Odnosno, web aplikacje će se tada jako približiti "stonim" aplikacijama po mogućnostima. Konkretno, ako imaš iPhone ili iPad, ti ne možeš da instaliraš programe na njih kako ti hoćeš (bar ne na zaključanim verzijama) nego si vezan za App Store. Sa druge strane, ako ti direktno iz browsera možeš da pokrećeš složenije HTML5 aplikacije (koje, još jednom, rade bez instalacije, dakle ukucaš adresu u browser i vozi), ti si onda na konju.

Link to comment
Share on other sites

džizus krajst...

WebGL is an experimental technology to bring 3D to browsers using OpenGL ES, a cut-down version of OpenGL designed for embedded uses (The iPhone uses OpenGL ES 2.0 for its 3D API for example). Both Firefox and WebKit/Chrome nightlies currently support WebGL, but it may be some time before this technology reaches a release-ready state (the specification is still in flux, a draft was issued in December 2009).

Considering that it was compiled from hardly ideal Java into JavaScript, it’s still impressive performance. If the game were written from scratch straight into JavaScript (or even better, using Native Client), I suspect that performance would be much better.
Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

:) Mislim da niko ni ne želi OpenGL u browseru, postoje mnogo preče stvari, koje u HTML5 rade više nego dobro. Život će biti lep, bar na kratko.

Odnosno, web aplikacje će se tada jako približiti "stonim" aplikacijama po mogućnostima. Konkretno, ako imaš iPhone ili iPad, ti ne možeš da instaliraš programe na njih kako ti hoćeš (bar ne na zaključanim verzijama) nego si vezan za App Store. Sa druge strane, ako ti direktno iz browsera možeš da pokrećeš složenije HTML5 aplikacije (koje, još jednom, rade bez instalacije, dakle ukucaš adresu u browser i vozi), ti si onda na konju.

ovo je dosta zanimljiva tema, mislim da Apple neće tek tako lako da se odrekne AppStora, centralizovane kontrole aplikacija i centa od svakog downloada. Zanima me da li će na neki način da blokiraju HTML5 web aplikacije...

Link to comment
Share on other sites

videh ovo juče ali me mrzelo da gledam celo. Jel kaže nešto o ograničenjima konverzije, pošto pretpostavljam da neće moći sve baš tako lako da se prevodi 1 na 1?

U svakom slučaju jako lepo od Adobe-a, ja se nadam da će ovo doprineti što bržem umiranju SWF formata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...