Jump to content

Poker


FATA

Recommended Posts

http://www.handconve...m/hands/1916242

http://www.handconve...m/hands/1916244

http://www.handconve...m/hands/1916245

http://www.handconve...m/hands/1916247

http://www.handconve...m/hands/1916249

http://www.handconve...m/hands/1916252

http://www.handconve...m/hands/1916254

bilo mi dosadno pa rekoh da okacim neke zanimljive ruke :) uzivajte

sad vidim da je nesto sjebano sa konverterom

u drugoj ruci lik je imao T8 u piku, treca AKo a peta AK u srcu :)

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

lik sa J8 je odigrao ruku do kraja?!?

da, ne znam sta je umislio :)

pa isao je da se kupi,sta vas cudi,ceka DVE KARTE HEEEEEEEEEE

inace,ja sam juce odigrao jednu urnebesnu ruku na lajvu,a inicirao sam i drugu koja je jedna od najurnebesnijih koju sam ikad video:))))igralo se 25/50,a baja villain je degenerik pun love,igra ono na kintu,plasi lovom i tako to,ali u principu imam readove na njemu posto tipicno pokusava da se naplati kad ima,a kad nema tera kintom

kljucno za ove dve ruke sto vam pricam je to da postoji tamo 72 bounty,znaci ako neko odnese ruku sa 72,svi mu daju po 50 dingera

i da,ja sedim odmah sa njegove leve strane

dva-tri limpera,on sa bb rejzuje do 750,ima iza jos 1500 dinara

ja imam a4 u piku na streli,call,svi fold (naravno da inace ne pravim ovakve kolove,ali sam znao sta radi,samo sam zeleo da vidim flop i da napravim call na flopu ako me ne outflopuje jer sam znao da ce gurnuti sta god da izadje)

flop 864 rainbow,on all in,ja snapujem i molim dilera da ne otvori samo 7icu i 5icu :D turn 7, river 10.Degenerik show 42off :D

i onda bukvalno pred kraj igre stavim duplu strelu (igram strelu kad god mogu zato sto je previse limpera,a niko ne dize ako nema jaku ruku i onda ako moram da otvorim utg neki monster,place mi se jer znam da cu da dobijem sto callova :)

ide 3 limpa,on sa obicne strele igra do 2000,i ja mu tu kazem "samo da znas,ne dam ti 50 dinara ako uzmes ruku" i foldujem se:)Lik sa dilera,limper,pravi call 2000 (a najsmesnije je sto je i taj lik ULTRA FISH,da je igrac,ne bi mi bilo toliko smesno,znaci plakao sam)

flop kj6 rainbow,check check,turn 8, baja zuva all in 4700 i ovaj lik razmislja i razmislja,i prica tu na glas,i kaze call :)))) river 3

ovaj se folduje,ovaj sto je kolovao pokazuje a9 :))))))))))))))))))))))))))))))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

igram u jednom selu pored Panceva,ono divljina i to,ali me ne interesuje,znam kako da igram sa njima,i to je to,ne ulazim nikad vise od 2 buy ina

btw,prvi put u zivotu sam kupio stejk i isplatilo mi se,uzeo 1% sa ortakom:)

Lik je itm na wcoop main eventu,svaka mu cast :D

Edited by gruja

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Grujo daj vise info o toj akociji. Kolko ste ulozili? (pretpostavljam 52$ posto je buyin 5200$ ako to tako funkcionise) Kolko je baja uzeo i gde si ga nasao? Pretostavljam da ima neki forum gde se nude takve akcije

Inace imam jednu dilemu i zanima me vase misljenje. Kao sto sam vec spominjao ocu da krenem u neki grind al jos uvek se razmisljam sta kako i gde a i cekam kintu. Ja sam stvarno u tripu da od (online) pokera moze da se zivi a da recimo odlazak na lajv bude kao neka razonoda. Znam da su na microlimitima mrtvi fishevi i da to moze da se prevazidje stabilnom igrom i maksimalnom kontrolom bankrolla. E sad mene zanima kakvo je stanje kada se zagazi na vece limite. Znam da se grind moze grubo definisati kao igranje ruku i pravljenje callova koji ce ti doneti profit ako ih isto odigras 100+ puta a pritom imas bankroll da "prezivis" onaj procenat dobrih callova na koje izgubis. E sad recimo imas nacin na koji igras recimo AA na odredjeni flop na odredjenom limitu. I reccimo na microlimitu ti takva igra doticne ruke ima 80% uspesnosti. Da li se taj procenat smanjuje drasticno kako se limiti povecavaju? Long story short: Ako si dobar igrac i svojom igrom i kontrollom dodjes do recimo NL50 koje su sanse da recimo na NL200 ili vise tvoja igra jednostavno nije dovoljno dobra?

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Slazem se da sam premalo igrao. Igram vec 3-4 god online ali nikad nisam igrao ozbiljno da bi se moglo reci da sam dovoljno igrao. I slazem se da ovo sve spada u stavku "mastanje". Nisam ja rekao da cu sutra da depozitujem i da za godinu dana budem pokerpro milioner. Samo teoretishem tj pitam generalno, a ne konkretno za sebe. Evo npr Aci~ ili gruji (uzeo sam dvojicu za primer jer znam da aktivno grindaju) se da roll za NL1000 na recimo pokerstarsu. Tu se vec srecu ozbiljni igra, supernove i ostali. Opseg igraca na tom limitu je naravno mnogo manji nego na manjim limitima. A da bi gruja ili aca ostvarivali profit mora neko da gubi. Znam da su microlimiti puni retarda koji uzmu nesto na nekom freerollu ili depozituju 10$ i igraju K2 off i ostala sranja dok ne prokockaju sve. Ali kako se limiti povecavaju takvih igraca je sve manje. To znaci da neko ko igra vrlo dobro ce doci do granice jer ce naici na igrace koji igraju bolje a fisheva nece biti. Ili mozda i na tim ogromnim blindovima ima igraca koji u RL prave 20k dolara mesecno pa mogu da priuste NL1000 a fishevi su. Znam da igru nikad ne mozes dovesti do perfekcije i da je za uspesan grind potrebno konstanto unapredjivanje, analiziranje ruku, citanje knjiga i tako to al opet ne znam (zato i pitam lol) jel postoji ta neka granica za koju bez obzira na sve jednostavno nisi dovoljan kapacitet da prevazidjes.

Nadam se da me neko konta :/

Inb4 nema leba bez motike

Znam to. Kao sto rekoh ovo je samo neko moje teoretisanje a moje licne zelje, mastanja i iscekivanja cemo izostaviti u ovom trenutku :D

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

u pokeru nema napredovanja bez zrtve osim ako nisi talenat... ono sto ja mogu da ti kazem posle 3m odigranih ruku jeste da svako moze da bude dobar pokeras ako se dovoljno zrtvuje... igrati igrati igrati, analizirati ruke, pricati o pokeru sve to oduzima MNOGO VREMENA a da bude jos teze ako nemas dobar BR menadzment TILT kontrol i dovoljno hrabrosti da ostavis ego po strani svi ti sati utroseni u grind i ucenje padaju u vodu.

  • Upvote (+1) 2

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

@moyo

http://pokerasi.com/

tamo blejim na forumu i decko je,pretpostavljam,zabo preko satelita ufur,i resio da proda 15%,po principu,koliko kupis,toliko i dobijes...za fikusa znam da je odlican igrac i hteo sam da se malo okockam(on je ove godine bio drugi na main eventu na danube mastersu) i ortak mi sibnuo sms kao,aj pazarimo 1%,reko ajde,i evo isplatilo se,ulozili 52 dolara,dobili 136:))))Preporucio bih ti da se svakako tamo registrujes jer ima dobrih igraca,mozes svasta da naucis,a i da priupitas naravno...

a registruj se svakako i na 2+2 i cekiraj forume za limite ili igre koje igras,ne moze nista da ti skodi

pa moras svakako da radis na sebi da bi mogao da se uhvatis u kostac sa svima...to je jedino sto mogu da ti kazem...da gledas coaching klipove,da citas knjige,mislim ono,naravno,neko to ukapira brze,neko sporije,ali rad i trud moraju da se isplate kad tad...ja tacno vidim kad me neki igrac maltretira i kad mi je neprijatno sa nekim u ruci,primera radi,regovi na mrtvim zabarima ti saraju po manje vise vecini limita i jure fisheve,i igrao sam sa nekoliko njih za koje nisam mogao da verujem i da igraju npr. nl100 ili nl200,a bilo je i onih sa kojima sam bio u fazonu,ok,igram protiv njih ako dobijem aa ili kk:)Ali protiv takvih likova uzmem posle sesije pa pogledam ruke koje sam imao sa njima,i najvise i naucim kad se osecam neprijatno na stolu jer ne zelim da dozvolim bilo kome da me maltretira...

ipak,ono sto treba da znas,a to je beri grinstajn jednom rekao,da veliku vecinu novca uzima protiv igraca losijih od njega...za pocetak se koncentrisi na to,a ako si vredan,napredak ce doci sam i dok se okrenes skontaces i sam koliko si dobar...

tako sam ja pre neki dan banuo u star na banovom brdu,seo na 25/50 koji je zapravio bio 100/200 jer je divljao jedan lik kojeg znam iz leonea,i znam da je zajeban igrac,a znam i da ima para,i ono,nije mi uopste prijalo da gledam njegovo maltretiranje i konstantno otvaranje 500-600-700 open rejz,a bilo je jos bar 3 igraca za koje sam mogao da kazem da igraju dobro

iako sam ja po prirodi agresivan igrac,utajterisao sam se da izvidim situaciju,posmatrao ostatak stola,cekao prave spotove,boleo me kurac sta ce oni da misle o meni,i sto sam se bacao kao kreten,na kraju sam poceo da koristim taj tajt imidz,izgradio stek dodatno na jedan hero call,posle iznaplacivao jos par ruku jer su egoisti poceli da me jure da me ruse,bio dobar skoro 7 buy inova i pozovao

poenta price je da bi stari ja uzeo i nadigravao se sa ludacima da dokaze da je pokeras,a novi ja je uzeo evaluirao situaciju,izabrao stil koji u takvoj dinamici i na takvom stolu moze da mi donese najvise para,i sabio ih,i to bez nekog heatera,a to je ono cemu na pocetku tezis,da pravis pare,a ako pravis dovoljno para,onda ces zeleti i da budes najbolji medju najboljima i tek tada ces mozda moci da saznas koji su tvoji krajnji kapaciteti...

neko to ima,neko to nema..sigurno je da jedan Phil Galfond ima veci natural talent za poker nego mali gruja sa rura

Edited by gruja

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Objasniše ljudi sve što treba. Ja bih samo dodao to da zaboraviš da ti je BR zapravo novac i da ne računaš na njega. Ogroman je stres ako razmišljaš u fazonu ”puk'o sam 2 letovanja, 4 kirije”. Igraš limite na kojima se osećaš komotno.

Ne bih se vezao za jedan nivo igre jer ima kretena prepunih love koji šetaju sa nl50 na nl1000. Ako su cilj pare onda je jurnjava za njima sasvim ok. Furaš svoj limit ali ako neko prosipa pare juriš ga gde god sedne, pod uslovom da to ne premašuje tvoj trenutni nivo.

I još nešto, na većim limitima skoro svi imaju database tvojih ruku. Softver jako pomaže za online igru. Ja sam furao Poker Edge jer je prilično jeftin i lepo je optimizovan jer vuče history iz svoje baze(ne kupuješ history) i prilagođava statistiku na osnovu broja igrača za stolom, limita itd.

@gruja

Gde baš pomenu Phil G, maj fejvrit plejr :)

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Edited by Tauruss
Link to comment
Share on other sites

@tauruss

phil galfond je po meni mozda najbolji all round igrac i jedini koji moze da prestigne,ako vec i nije prestigao,phila iveya

my two cents

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

ne vidim poentu linka. Uzeo je milion dolara da WCOOP main eventu. Ok bravo za njega

edit: Sad mozda i vidim. Nikad u zivotu nije uzeo preko 500$ pa onda boom milion. Jeste to malo cudno al ako opet vuces na onu teoriju zavere i namestanja mislim da ovo nema veze sa tim. Verovatno je neki random koga je neverovatno mnogo sralo

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

nije ni prvi ni poslednji...mada,ono sto je meni sumnjivo jeste to sto je u isto vreme igrao te neke turnire od 1.5 i da je ispadao medju prvima,sto mi govori da je verovatno lik namestao sebi heater i da ocigledno vrlo dobro zna sta radi...

@mendzi

pa nemoj da uplacujes,skinucemo sa mog akaunta?Jedino ako hoces da giljas sit n go ili nesto drugo,onda rokni negde drugde,glupi zabari su samo za kesh...

Edited by gruja

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

ne vidim poentu linka. Uzeo je milion dolara da WCOOP main eventu. Ok bravo za njega

edit: Sad mozda i vidim. Nikad u zivotu nije uzeo preko 500$ pa onda boom milion. Jeste to malo cudno al ako opet vuces na onu teoriju zavere i namestanja mislim da ovo nema veze sa tim. Verovatno je neki random koga je neverovatno mnogo sralo

ne vucem na to al je zanimljivo u svakom slucaju :) http://www.pokerstarsblog.com/wcoop/2012/wcoop-2012-fpp-qualifier-maratik-makes-a-119249.html

Edited by propeler
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...