Jump to content

Poker


FATA

Recommended Posts

nisi rekao koliki su blajndovi

i da,nema potrebe da dizes vise od 2.5 blajnda na turnirima,narocito na tim turbo turnirima gde se manje vise igra push and fold

i da,ne bih bacio na takvom turniru nikad ak,idem da ga osvojim:)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Blindovi su cinimi se bili 300/600. A inace taj isti lik sto je allinovao KQ je i osvojio. Ispao sam sisica realno.

Nego sutra ako bog da igram sa rednecima 50$ buy in sit&go. Vec sam u plusu nekih 120-130$ tako da mogu da priustim to a oni kao oce jednu veliku partiju jer je u petak kraj skole i necemo vise nikad igrati. Bice nas valjda 4-5. Wish me luck :tf:

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Ujutru u 06:50 polecem :)

Cini mi se da ce biti dosta Srba, makar 15, od forumasa pored mene jos Vitjsa :)

Obavestavacu vas kako se bude odvijao turnir, koji inace pocinje 10., tako da cu sutra verovatno otici da odigram malo cash game-a :)...

Inace, bio sam u grand casinu prethodne 2 nedelje, i oba puta pucao, jednom set over set na rainbow flopu, 55 vs 66, flop 56Q, drugi put sa AA, A na flopu, bet flop, bet turn, check/call allin river gde je na riveru K da bi mi otvorio kentu :)

Nadam se da cu imati vise srece na Malti :), pozdrav drugari! :>

2il0hza.jpg
Link to comment
Share on other sites

srecno Aco,iskrivi ih ko konje :)

Ja cu najverovatnije da idem na danube side event,a pokusacu ovih dana da zabodem i preko satelita mesto na main eventu,posto je varijacija bila veliki kurcev protivnik ovih dana,tako da mora da me ispoliva ovamo ahahahah

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Evo da se javim sa Malte pre 2 dana sam sleteo, i sa drugarom iz Nisa i spawnom sa foruma blejim vec2 dana... Malta je neverovatno lepa i zemlja u ekspanziji, cene su vrlo pristupacne, mozda za nijansu vise nego u Beogradu. Prvog dana smo obisli malo grad i trazili plaze, a drugog dana se igrao Main Event day 1a. Na ME-u je igralo 20-ak Srba, prilicno dobro smo prosli.. Player field je ok, ima dobrih igraca a ima i mentola kao i uvek, otprilike je 50-50. Dan sam zavrsio sa 50k cipova, a blindovi su 500/1000. od 3000000 cipova u igri, Srbi drze oko milion . Hotel gde smo smesten je na 2 minuta od kazina sa pogledom na more, a hotel verovatno zadovoljava i najzahtevnije.. Na kraju prvog dana turnira, bili smo pozvani na afterparty u portomaso hotelu na 22. Spratu gde su pica bila besplatna (thx to Vitjsa)... Posle tog afterpartyja smo otisli dalje u klabing, Na Malti su klubovi ludi, a nakon klabinga u 6 sati je nekome palo na pamet da se kupamo u moru pa ni to nismo propustili . Danas je velki chill, dosli smo do kazina da malo ispratimo day 2 pa idemo na kupanje. Puno pozdrava odavde od cele ekipe

Sutra se igra day 2, a i meantime cu verovatno opiciti neki cash posto ima dosta fisheva na blindovima 1/2 i 1/3

:)

2il0hza.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Uf, tek sad videh :)

Elem, otisao sam tamo 9. maja, vec 10. maja su dosli svi Srbi, bilo nas je 20ak + 2 Srba sa Malte koji tamo zive i rade... Mesto gde sam bio (St. Julians) je raj za omladinu, zurke 24/7 u Pachaville-u (deo grada), 2 kazina na 500 metara od hotela, mogli smo da biramo gde cemo, gomila restorana, sve kako treba :).

Sto se tice plaza, ima par plaza sa druge strane Malte (citaj na pola sata udaljenosti kolima) koje nisam stigao da obidjem jer sam preziveo Day 1 na turniru, ali nismo propustili da se okupamo u moru :). Bili smo smesteni u Golden Tulip hotelu, svako od nas je dobio single room, iako je soba bila dovoljno za 2, pa mozda cak i 3 osobe :D

Svake veceri smo isli u klabing, mnogo nafuranih ljudi, mnogo nafuranih mesta, velika vecina bas bas burzuji i mnogo nacionalnosti, ali pretezno Italijani i Svedjani. Bilo je dobro svake veceri, da vam ne opisujem sad pojedinacno... I da, nisam sprco :(.

Sto se tice cena na Malti, prilicno su normalne, otprilike kao u BG-u osim za restorane i fast food, gotova hrana im je mnogo skupa, ali zato su im cene po klubovima jeftinije, npr. Heineken kosta 1.5e, 5 tequila shota za 4 evra itd itd...

Poker

Sad vec drugi live turnir posto sam isao na warm-up u grand casinu kod nas u nedelju, pre poletanja...

Day 1: Odlazimo tamo nakon masovnog uspoznavanja u hotelu svi u zelenim POKERASI.com majicama. Pronalazim sto i mesto, za stolom sam sa jos 2 Srbina, Vanilicom sa Starcrafta :) i Andrijom (Gaychinom (to mu je nick da se razumemo)), crncem koji je neverovatno tight, momak iz Palerma koji se preselio na Maltu zbog pokera, jos jednim dobrim Italijanom i ostalim fishevima.

Struktura turnira: Starting stack - 25.000, Startni blindovi: 25/50, Blind level: 60 min

Prva ruka svi fold do kradje blindova na sta se BB nije odupirao, verovatno da se proveri sto, druga ruka ja dobijam QQ. Raise preflop 3BB, 1 call. Flop xxK, ja van pozicije protiv tog lika iz Palerma, c-bet on fold. Ja reko' odmah da je ovo kul, moci cu da mu kradem blindove i sve super... Medjutim, nakon toga card dead jedno 3 sata, za to vreme Andrija diktira tempo za stolom on ide swingovito, gore dole, ja stagniram na oko 25k. Bilo je par ruka gde sam iz pozicije 3-bet sa djubretom i dobio fold, bilo je i par ruka gde sam dobio i 4-bet pa sam ja fold, ali posle 3, mozda cak i 3 i po sata igre prva ozbiljnija ruka.

Ja UTG +1 raise 2.5 BB sa 22, dobijem 3-bet od tight crnca i Andrije, samo call, idem na set digging. Flop xTK, 2 suited. Ja check, crnac bet, Andrija fold, ja call. Turn 8 van boje. ja check, crnac bet, ja raise (ne znam sta mi je ovo trebalo u ranoj fazi turnira, verovatno to sto mi je prvi turnir sa tom strukturom, meni sad izgleda smesno :) ), crnac call. River nebitna karta, ja bet jako, tipa 3/4 pota commitujem se (ostalo mi jos recimo 10k), crnac se razmislja jako dugo, tipa 10 minuta, ja gledam u jednu tacku, pokusavam da disem normalno a srce kuca 300 na sat :) i crnac fold. Ja pokazujem 22 da bih sledeci put dobio call od slabije ruke :) sto aplauz :D

Popeo sam se na ~45k.

Card dead jos ~6 sati, dobijam bukvalno sve T3off, sve sve djubre, kad dobijem Qx, Kx, Ax suited probam 3-bet iz pozicije, ako prodje uzmem pot, ako ne prodje bacim se :)

Pauza za veceru u 22h. Vecera u kazinu nikad bolja, sve sto sam probao bilo je jako ukusno, od nekih testenina, preko piletine do dezerta na kraju.

Vracamo se u 23h na turnir, dobijamo obavestenje da je na 22. spratu Portomaso biznis centra zurka za poker igrace, sva pica besplatna. Super, dogovorili smo se mi Srbi da overimo mesto posle turnira koji se zavrsava u 2 ujutru onako znojavi i sve, al nije bitno :D.

Card dead jos jedno pola sata, dosao jos jedan Srbin kod nas, chip leader za stolom, inace vrlo dobar live igrac al sam zaboravio kako se zove :)

Tu negde u narednih pola sata izbaci on i Andriju.

Pao sam na ~35, 36k, dodje mi na btn ruka AK. Blindovi 200/400, ante 50. Tight dobar Italijan gore pomenut bet, ja raise, on 3-bet, ja 4-bet, all-in, ja posle razmisljanja od oko 4-5 minuta call. Inace Italijan je LAG pa je zato dobio call, imao je ~38k cipova, otvara QQ, flipujem za zivot na turniru. Window A, ostale mi nisu vazne, nije izasla Q, ja srecan kao nikad ranije, izbacio jednog dobrog sa stola, tresem se i skupljam cipove :). Popeo sam se na ~70k, AVG ~35k.

Card dead i dalje jedno sat vremena, dobijem KK, neki sa sredine stola raise, ja 3-bet, on fold.

Prebace me na drugi sto, tamo moj drugar iz Nisa chip lider za stolom, jos jedan lik Bosanskog porekla koji zivi na Malti je tamo, pricali smo malo na Srpskom, crnac takodje tamo posto je prethodni sto pukao i jos jedan dobar Italijan, imam poziciju nad njim.

Blindovi skocili na 800/1600, ja ispitujem sto jer imam cipove, par puta iz rane pozicije otvaram sa Q8s i tim tipom karata, par puta sam dobio samo call i fold na moj c-bet na flopu, par puta sam dobio 3-bet, a ja sam bio van pozicije, ja call i fold na c-bet ako me ne pogodi flop, sve u svemu vrlo losu igru prikazujem na novom stolu, al sva sreca pa se zavrsava Day 1, i ja zavrsavam dan sa 48k.

Zurka u klubu 22 je bila do jaja thx to Vitjsa :) koji je obezbedio neke sampanjce x4, i dao nam cipove za free drinks, za koji sam pio Long Island :D. Paklena noc, obisli smo posle toga jos par kluba, i u 7 ujutru u gacama zavrsili u moru :D

Sledeci dan slobodan, probudili smo se oko 2, sa par drugara isli kod ujaka jednog od njih na drugoj strani grada. Daj deo gde zivi ujak je jebeno lep, kao neki zaliv, lepe stare zgrade u ne_znam_kom stilu :D, mnogo ljudi trci po pesackoj zoni uz more, stvarno sam se zacudio :). Zavrsavamo sve sto smo trebali oko 19h, tako da ne stizem da odem ni na jednu plazu. Posle toga oko 21h odlazim do kazina da igram cash, budem dobar tipa 200e na 1/2 blindove. Oko 12h odlazim iz kazina, tusiram se i idemo do nekog kluba na pice, jedan od drugara casti za rodjendan. Odlazimo tamo, blejimo za sankom, ovaj narucuje po long island, okrecem se a ono ostali pokerasi Srbi isto tamo :D jedan mi navrce tequila shot u usta cim sam dosao. A plan je bio samo na po pice jer je sutra Day 2 turnira :D. Ostajemo tu, pijemo puno corona, heinekena i tequila, i oko pola 4 izlazimo, neki odlaze na kurve, ja i jos par njih u hotel :).

Svejedno izlazak pred Day 2 se ispostavi kao veliki -EV potez.

Sledeceg jutra se budimo da idemo na dorucak u hotelu po prvi put, svedski sto, sve normalno, odlazimo na vrh hotela da se okupamo u bazenu da se opustimo malo i palimo na turnir.

Pronalazim moj sto, gledam chip stackove ostalih igraca, ja sam negde oko AVG, bio je jos jedan Srbin sa mnom za stolom, al sam stvarno zaboravio ko jer se nisam dugo zadrzao.

Od 240 igraca na turniru, do day 2 je stiglo 88.

Card dead jedno pola sata, posle dobijam na kasnim pozicijama neke suited connectore, suited A, pokusavam da kradem blindove, i konstantno dobijam 3-bet od istog igraca. Smirim ja tu igru, i posle ~sat i po vremena otvorim sa mid pozicije Q9s, dobijem jedan call i 3-bet od istog onog. Ja 4-bet, on samo call. Flop 2 5 9 rainbow. Meni ostalo jos oko 15k cipova u potu od ~28k. All-in, call, otvara KK. Turn K i ja ispadam sa turnira.

Odlazim na cash, bio dobar ~600e i vracam se u hotel da spavam oko 4-5 ujutru.

Sledeceg dana odlazim da gledam finalni sto, al mi je bilo dosadno i odlazim na cash.

Silazim dole, sedam na cash 2/5, prilicno agresivan sto, 2 fisha od 6 igraca, 2 regulara sa poker sobe gde ja igram. Ja tight, nije 2/5 ipak moja igra, nemam roll za to, ali nema drugih stolova. Budem dobar ~150e, odgledam par bolesnih ruku od 2k evra gde je neki kinez izdonkovao 3k evra za pola sata igre.

Lurkujem po kazinu, ne znam sta da radim, ekipa koja nije prezivela day 1 je na drugom kraju Malte, uzeli su onaj sightseeing bus, ja nemam 'de :D. Pratim turnir, silazim opet na cash, otvorili se stolovi 1/2. Sedam sa 400e (min 100, max 400), za stolom onaj nas gore pomenuti dobar live igrac, ja 2 pozicije od njega, jos jedan dobar igrac, ostalo fishevi. Dobijem JJ na BB, nas sa BTN raise sa AK, donk sa SB re-raise, ja 4-bet shove, nas se folduje, ovaj plati sa 77. Flop AQ7xx, pucam buy-in. Ulazim sa jos 300e, dobijem AQs na btn. Najveci donk sa kojim sam igrao raise sa sredine stola, reraise od regulara (stavljam ga na light), ja 4-bet, on samo call, ovaj fold. flop AQ5, ja all-in, on call. Otvara 55.

Nista, udjem sa jos 200e (ponestaje mi para, poslednji pokusaj).

KK na btn. Donk iz prethodne ruke raise sa sredine stola, ja 3-bet, sb i on call. Flop 2s3s5s, ja imam Ks. SB donkbet, ovaj call, ja raise commitujem se, sb call ovaj fold. turn X. check - ja all-in, call. river 4 van boje. showdown - on otvara 24. Izlazim odatle i iznerviran odlazim u hotel, u 8 ujutru imam avion za Rim, necu da spavam jer je bilo oko 3.

Blejim sa jos 2 drugara koji imaju avion pridvece, spremam se i odlazim na avion.

To bi bilo to :) i ovde bih hteo da se zahvalim Savicu jer nam je uslisio svaku zelju koju smo imali :D

Zaboravio sam bio foto aparat, a jedine slike koje sam nasao su ove: Slike

Jebote, koji WoT :D

Inace, igrao sam sad na Danube Poker Mastersu side event, od 130 igraca sam ispao 40. na flip, BTN vs BB, AT vs 88, moje AT, flop ne donosi nista :)

Sto se tice online igre, kad sam se vratio imao sam mali downswing, lose mi je islo, al sam svoju igru nakon toga podigao na visi nivo, dosta agresivnije igram, osvojio sam 2 turnira od po 800e i jedan zavrsio na 3. mestu za 400e, nabudzio roll i opet igram NL100 i NL200.

Running like a god.

2il0hza.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...