Jump to content

Poker


FATA

Recommended Posts

niko nije poceo da igra poker i krenuo da pernja i pravi ogromne pare...99,9% igraca su imali fine gubitke pre nego sto su krenuli na gore....bitno je da uvidjas greske i trudis se da ih ispravis...

gruja approves? :D

Samo da kaem da ona sranja i teorija koju citas nema nidje veze s vezom u praxi...Zajebi ti taktiku ako nemas srece makar malo nije poker samo znanje.

Edited by feller
Link to comment
Share on other sites

poker je igra u kojoj pravovremenim i ispravnim odlukama sprecavas uticaj srece na minimum.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Evo vidim u prethodni tvoj post kako si izgubio sigurno je bilo znanje ovoga kad mu je 10-ka izasla.

Ja ne kazem da treeba samo sreca naravno treba znanje al to je i dalje po meni kocka a ne sport.

u pokeru svaka ruka ima neku vrednost (expectations) odnosno EV (ocekivana vrednost ruke u tom trenutku)

evo i nacina za izracunavanje iste. u onoj ruci gde sam imao AA a on QT flop je bio 678ss, da bi izracunali EV njegove ruke mnozimo broj izlaza sa 4 na flopu i sa 2 na turnu. posto je on kolovao moj allin na flopu ima 4izlaza x4 = 16% sansi da dobije ruku dok sam ja favorit sa 84%. da bi znao koliki ce mi biti profit na duze staze ide sledece:

N$ x EV% = P (N je ocekivan dobitak, POT 6000, moj allin 3000 i njegov kol 3000 ukupno 12000) 12000 x 84% = 10080

-N$ x EV% = -P (-N je koliko rizikujemo protiv njegove ruke) -3000 x 16% = -480

10080- 480 = +9600 je moj EV (profit na duze staze)

tako da kao sto vidis sve se svodi da biras +EV situacije. ako imas AA na flopu 27T a on ima set 7ca ti imas 2 izlaza do rivera odnosno 5% da dobijes ruku, to znaci da ce AA pobediti na riveru 1/20 puta i to nema nikakve veze sa srecom vec sa matematikom ;-) pozz!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

vratih se sa prvim profitom sa lajva...bogami, nije laka tranzicija sa onlajn pokera, ali mi je ovo visestruko zabavnije...logicno...

odakle ispadose ova dvojica?

bravo ti ga igrao si uzivo poker u pare hahahaha aj sad se tiskaj jos malo vidim volis to da radis

poker je igra u kojoj pravovremenim i ispravnim odlukama sprecavas uticaj srece na minimum.

moras imat znanja al isto toliko i srece zavisno od tipa igre jesu li to turniri dje se blind mijenja ili cash game

Ko je rekao da je poker sport?

http://www.pokersrbija.com/vesti/IMSA-Potvrdila-Poker-Kao-Skill-Game_id149

@FATO mozes li mi rec i na pm moze u kolikom si profitu ? I ako iams mozda svoj klub na pokerstarsu mozemo se org. da odigramo neki cash game

Edited by feller
Link to comment
Share on other sites

Nekada ni pravovremenim odlukama ne mozes spreciti neku glupost, posebno pre flop all in ( u slucaju short stack-a ), ili all in posle flopa, turna...da ne govorim o uzivo pokeru u klubu u kojem igram gde mi je lik ispratio raise od 500 preko blinda od 100 ( 1500 cipova starting ) ja AA on Q4 i naravno na flopu mu izadju dva para i tu mi je bio kraj...

Inace ti likovi po klubovima mogu tako da ti skenjaju vece svojim kockarskim nerezonskim potezima da mi dodje da nosim napalm na partiju

Link to comment
Share on other sites

Ako moze neka molba :D moj drug je kreirao topik na pokerstrategy-jevom forumu za topik meseca, trenutno vodi sa 45% ali da bi osigurao glasajte na ovom linku ako imate ps account :)

http://www.pokerstrategy.com/forum/thread.php?threadid=118517

topik je prvi "Poke Her Jokes!!! created by vuksan"

Unapred hvala :)

bump, fali nekoliko glasova da stingne prvog... svaki glas je vazan [:I]

btw, OT, bankroll management je najvazniji [;)] ako si dobar igrac docice rezultati :)

Link to comment
Share on other sites

poserem se u zivot.

J5 (ja)

JA (on)

flop: 5 J 6

on: raise

ja: re-raise 3x

on: all-in

ja: all-in

turn - 6. tako da moje petice odose u kurac i on dobije sa jednim zandarom. $100 ode ko da ih nije ni bilo.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

te modiano su dobre,ali za 400 dinara,za koliko mogu da se nabave ako poznajes prave ljude;)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

formice, sta uopste trazis u ruci sa J5 ??

bio sam big blind. a njegov raise je bio nesto malo. tako da se isplatilo da vidim flop. koji je bio sjajan. al jbg... poserem se u zivot imo bi 100 dolara vishe

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...